Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Novotel Marsa Alam *****

Poloha

Přímo u pláže cca 60 km severně od letiště a cca 19 km jižně od El Quseir.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, několik barů a restaurace `a la carte (italská) za poplatek, obchod se suvenýry, bankomat. Několik bazénů, bar u bazénu, lehátka a slunečníky zdarma.

Pokoje

DRSV: koupelna/WC (sprcha, vysoušeč vlasů), klimatizace, telefon, TV/sat., minibar (denně malá láhev zdarma, ostatní za poplatek), trezor zdarma, balkon, výhled na moře. DRP: viz DRSV, méně výhodná poloha. DRBF: viz DRSV, první řada u moře.

Zábava

Animační programy.

Stravování

Viz program all inclusive.

Pláž

Hotel přímo u překrásné písečné pláže. Vstup do vody pro plavce přes molo (korálové podloží, doporučujeme boty do vody). Lehátka a slunečníky zdarma.

Program all inclusive

Snídaně, oběd a večeře formou bufetu Odpolední káva, čaj a zákusek Lehký snack během dne Alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby (10.00–23.00 hod.)

Sportovní nabídka

Zdarma: volejbal, boccia, šipky. Za poplatek: fitness, vodní sporty, potápěčské centrum.

Pro děti

Dětský bazén, dětská postýlka na vyžádání zdarma.

Wellnes

Za poplatek: masáže, hammam.

Internet

Zdarma: WiFi v lobby a na pokojích.

Platební karty

VISA, EC/MC.

Doba transferu

70 min

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

7 uživatelů

Pořadí

37. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

27.9.2017 | Kulikcz
Datum pobytu: září 2017
Není co dodat prostě super

Nejnovější recenze

2
20.7.2017 | POKY
Datum pobytu červenec 2017
2/5 - Horší
Z důvodu nedostupnosti do moře pro nás špatné.
2
7.7.2017 | Anežka
Datum pobytu červenec 2017
2/5 - Horší
Jsme hodně zklamáni,řídili jsme se recenzemi a není pravda,že hotel nabízí služby na vysoké úrovni
3
25.6.2017 | Zdeněk
Datum pobytu červen 2017
3/5 - Průměr
Celkový dojem 3.hvězdičky

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Novotel Marsa Alam *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Warszawa
Út 20.3 – Út 27.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
27 144 Kč
Letecky
Katowice
Út 20.3 – Út 27.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 650 Kč
SLM | Po slevě 50%
Letecky
Warszawa
Út 20.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
28 704 Kč
Letecky
Katowice
Út 20.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 864 Kč
SLM | Po slevě 31%
Letecky
Praha 1:30
Čt 22.3 – Čt 29.3.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
11 990 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 1:10
Čt 22.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
18 290 Kč
SLM | Po slevě 29%
Letecky
Praha 17:30
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přímý výhled na moře, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 990 Kč
SLM | Po slevě 36%
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
28 704 Kč
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 31.3.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
13 650 Kč
SLM | Po slevě 52%
Letecky
Praha
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj , Standardni, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
28 890 Kč
Letecky
Warszawa
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
30 264 Kč
Letecky
Katowice
So 24.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 864 Kč
SLM | Po slevě 34%
Letecky
Praha 1:35
Ne 25.3 – Ne 1.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 490 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Warszawa
Út 27.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
28 704 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.3 – Út 3.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 482 Kč
LM | Po slevě 50%
Letecky
Warszawa
Út 27.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
30 264 Kč
Letecky
Katowice
Út 27.3 – Út 10.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
15 dní
all inclusive
19 864 Kč
LM | Po slevě 34%
Letecky
Praha 1:30
St 28.3 – St 11.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
20 290 Kč
LM | Po slevě 21%
Letecky
Praha 1:10
Čt 29.3 – Čt 12.4.2018
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
19 790 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Praha
So 31.3 – St 4.4.2018
2 lůžkový pokoj, přistýlka
5 dní
all inclusive
12 490 Kč
LM | Po slevě 13%
Letecky
Praha 17:30
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj Standard, přímý výhled na moře, přistýlka
8 dní
all inclusive
15 990 Kč
LM | Po slevě 38%
Letecky
Vídeň
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
18 070 Kč
LM | Po slevě 33%
Letecky
Warszawa
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
27 144 Kč
Letecky
Katowice
So 31.3 – So 7.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD, přistýlka
8 dní
all inclusive
14 482 Kč
LM | Po slevě 47%
Letecky
Praha
So 31.3 – Ne 8.4.2018
2 lůžkový pokoj STANDARD SV, 2 přistýlky
9 dní
all inclusive
18 190 Kč