Oscar Resort Hotel

  Kypr, Kyrenia

Oscar Hotel

    Kypr, Kyrenia
Tento hotel není aktuálně v nabídce
All Inclusive

plná penze formou bufetu vč. místních alkoholických a nealkoholických nápojů, místní alkoholické a nealkoholické nápoje v baru ve
vstupní hale 10.00 - 23.59 hod. V případě méně než 30 hostů se oběd podává v baru u bazénu.

Názor CK

Oblíbený a velmi žádaný hotel leží v hezké zahradě v sousedství hotelu Vuni Palace. Kvalitní služby, hezké ubytování, velká zahrada s bazény a skluzavkami představují záruku spokojené dovolené, zejména pro rodiny s dětmi.

Internet

WiFi zdarma ve veřejných prostorách a na pokojích.

Poloha hotelu

příjemný a velice oblíbený hotel se nachází v blízkosti obchodního a turistického přístavu. Hotel leží ve vzdálenosti necelých 2 km od menšího letoviska Kyrenia, vzdálenost od letiště Ercan v hlavním městě Lefkosa je zhruba 35 km. Menší oblázkovopísečná pláž je přímo u hotelu, v moři jsou místy kameny a oblázky. Vstup do moře je možný přímo z pláže nebo přes molo.

Pro děti

dětské hřiště, dětský bazén se skluzavkami, dětská postýlka zdarma.

Služby za poplatek

vodní sporty na pláži, biliár, masáže, SPA centrum, jacuzzi, kadeřník, osvětlení tenisových kurtů, služby prádelny, pokojová služba.

Stravování

soft all inclusive

Ubytování

příjemně zařízené klimatizované pokoje v hlavní budově (centrální klimatizace s možností individuální regulace) mají menší koupelnu se sprchovým koutem či vanou a WC, vysoušeč vlasů, TV/SAT, minibar (za poplatek), trezor (za poplatek cca 1 EUR/den). Většina pokojů má balkon či terasu.

Vybavení hotelu

vstupní hala s recepcí a směnárnou, lobby bar, hlavní restaurace, bar u bazénu, velký bazén a další bazén se dvěma velkými skluzavkami, vnitřní bazén, stolní tenis, tenisový kurt. Slunečníky a lehátka jsou zdarma, plážové osušky jsou k dispozici za vratný depozit, sauna, parní lázeň. Klienti mohou využívat zázemí sousedního hotelu Vuni Palace (bazén, pláž, dětské hřiště, lunapark, kasino). Hotel organizuje pravidelnou dopravu do centra Kyrenie.

Neoficiální informace o hotelu
(údaje z recenzí bez záruky)

Oscar Resort Hotel ****

565 656 610 Číslo zájezdu: 1 619 703
dnes 7.30–18 h

Lokalita

https://www.zajezdy.cz/dovolena-oscar-hotel-kyrenia-kypr-z1619703/#mapa
Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Kyrenia

Kyrenie je perlou severní části ostrova, má překrásný turistický přístav lemovaný malými romantickými restauracemi a hospůdkami. Toto místo bylo obydleno Řeky již v 10. století před naším letopočtem. Kyrenie patřila mezi deset slavných měst starověkého Kypru. Arabští nájezdníci v 7. a 8. století našeho letopočtu toto území obsadili a až ve 12. století našeho letopočtu zde byl vybudován hrad, který připomínal románskou pevnost. Hrad byl užíván Lusignany jako obydlí i jako věznice. O 82 let později se hradu zmocnili Benátčané a přestavěli ho do jeho dnešní podoby. V době vlády Ottomanů sloužil hrad jako opevněný přístav.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Kypr je třetím největším ostrovem ve Středozemním moři. Po bouřlivé historii patří nyní k oblíbenému cíli turistů. Ostrov je rozdělen na řeckou a tureckou část. Známá turistická letoviska nalezneme u obou a díky své poloze v subtropickém pásu je zde dlouhé, teplé léto. Důvodem je poloha v rámci Středozemního moře až jižně od Turecka a letní teploty kolem 25 °C tu vydrží do konce října. Přesto je možné vyrazit na Kypr i za zimní dovolenou. Téměř dva tisíce metrů vysoký vrchol v pohoří Troodos umožní v zimě lyžování, při kterém spatříte netradiční scenérie. Kyprem kráčela starověká historie a odkazy někdejších kultur naleznete na každém kroku. Pro návštěvu jižní řecké části platí pravidla Evropské unie a postačí občanský průkaz. Pro severní tureckou část je však nutný pas platný ještě půl roku po návštěvě.