Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Pavlo Napa Beach Hotel ****

Poloha

velmi známý a žádaný, z velké části zrekonstruovaný hotel je situován do klidného prostředí vyhledávaného letoviska Ayia Napa. Centrum je vzdáleno cca 20 minut chůze, zde naleznete dostatek restaurací, barů, taveren, kaváren či ob-chodů. Autobusová zastávka, odkud lze cestovat do letovisek Ayia Napa, Paralimni nebo Larnaka, je vpravo od hotelu Jízdenka vyjde na cca 5€/den, do Larnaky cca 4€ a zpáteční cca 7€/osoba, do Paralimni cca 1,50€. Nejbližší obchod je hned před hotelem na hlavní třídě, nedaleko je též lékárna a bankomat.

Pláž

hotel je u jedné z nejkrásnějších písčitých pláží ostrova u malebné zátoky Sandy Bay. Je zde jemný písek a pozvolný vstup do moře. U pláže jsou sprchy a toalety.

Kapacita

v hotelu je 147 pokojů (1-, 2lůžkových s možností jedné přistýlky), které jsou vybaveny koupelnou se sprchou a vanou nebo sprchovým koutem, WC, klimatizací, telefonem, fénem, TV se satelitním příjmem a hudebním kanálem, chladnič-kou, balkónem nebo terasou. Téměř všechny pokoje mají menší nebo větší boční výhled směrem na moře. Trezor na pokoji (za poplatek cca 2€/den, cca 10€/týden). Některé pokoje mohou být propojené, na vyžádání. Jednolůžkové po-koje jsou na vyžádání. Dětská postýlka na vyžádání zdarma.

Služby

vstupní hala s recepcí, 2 výtahy, salónek, konferenční místnost, internetový koutek (za poplatek cca 6€/hodina), vnitřní a venkovní restaurace, bar a snackbar u bazénu, kadeřnický salón, prádelna (za poplatek), malá knihovna, konferenční místnost, zahrada a parkoviště. Osušky na pláž za vratný depozit (cca 10€/kus). Wifi v prostoru recepce a na pokojích zdarma.

Stravování

formou polopenze nebo za příplatek ALL INCLUSIVE (viz popis)- viz ceny na našem webu. Snídaně i večeře - švédský stůl.

Podrobný popis stravování (AI)

ALL INCLUSIVE ZAHRNUJE: O přesném rozsahu stravy, časů a služeb all inclusive jsou klienti informováni po příjezdu do hotelu Snídaně (07:00-10:00) a večeře (18:30-21:00) formou švédského stolu. Obědy (12:00-14:30) formou bohaté nabídky z jídelního lístku, saláty bývají v hlavní sezóně formou bufetu Během obědů a večeří neomezená konzumace místních rozlévaných nealkoholických nápojů (voda, nealko, ovocné šťávy) a rozlévaných místních alkoholických nápojů (točené pivo, víno) Neomezenou konzumaci rozlévaných místních nealkoholických nápojů (voda, ovocné džusy, šťávy a další nealko) a rozlévaných místních alkoholických nápojů (domácí víno, točené pivo, brandy, likéry, koktejly) od 10:00-24:00 Lehké občerstvení od 10:00-13:00, od 14:30-18:00 a od 21:00-22:00 Kávu (jen filtrovanou) a čaj během dne, sušenky nebo sladkosti odpoledne Zmrzlinu (obvykle kopečkovou) během dne do 20:00 Klienti obdrží speciální označení (stužku na zápěstí), v případě ztráty je nutno uhradit poplatek cca 2€ Konzumace po 24:00 se hradí extra

Sport a zábava

venkovní bazén, dětský bazén, slunečníky a lehátka u bazénu zdarma. Služby SPA - vnitřní bazén (v zimním období vyhřívaný), sauna (za poplatek cca 8€/hodina), jacuzzi (za poplatek cca 10€/hodina), solárium (za poplatek cca 15€/hodina), dobře vybavené fitcentrum (zdarma). Tenisový kurt (zdarma, noční osvětlení cca 1€), hřiště na minifotbal, elektrické hry (za poplatek cca 1€/hra), stolní tenis (zdarma), kulečník (za poplatek cca 1€/hra), šipky, basketbal, dětské hřiště. Slunečníky a lehátka na pláži (za poplatek cca 7,50€/set/den). Vodní sporty na pláži v letovisku (za poplatky: parasailing - cca 35€, rychloloď - cca 50€/30 minut, vodní lyže - cca 30€, banán - cca 15€, ringo - cca 15€, šlapadla - cca 20€, kánoe - cca 15€, motorový člun - cca 60€, jet ski - cca 40€/15 minut, cca 60€/2 osoby/15 minut, water ski - cca 30€/1 kolo - cca 1 km, water ski - lekce cca 45€, potápění - cca 70€/2 ponory, cca 42€/ponor, lekce potápění - cca 50€, surf - cca 25€, lekce surfu - cca 40€, katamarán - cca 35€/hodina). Hotel pořádá během dne animační akce (v cizím jazyce), taneční lekce a lekce vaření, tenisové soutěže, kyperské večírky, kouzelnické, taneční a kabaretní show, disko pro děti (vše v cizím jazyce, v hlavní sezóně). Hotel pro své hosty organizuje obvykle v hlavní sezóně během dne animační programy (v cizím jazyce), večerní společenské a zábavní akce, jako jsou kyperské a folklórní večírky, večery s živou hudbou.

Hlavní výhody vybrané kapacity

Animační tým bývá obvykle ze Slovenska Hned u moře a pláže Možnosti procházek Celoroční provoz

Popis letoviska

Tato původně malá rybářská vesnička na jihovýchodním výběžku ostrova láká především nádhernou pláží s jemným zlatavým pískem, která je rájem prokoupání a relaxaci a nabízí různé druhy vodních sportů. Kromě toho tu najdete množství obchodů se suvenýry, markety,hotely, kavárny, restaurace, kluby i bary. Ty mimochodem začínají hned za klášterem z 16. století, do kterého je vstup zdarma. Přibližně 300 metrů od přístavu se nacházejí Blue Caves, mořské jeskyně s křišťálově čistou vodou modré barvy.Chybou by bylo nedojít (nebo nedojet) do národního parku Cavo Greco na nejjihovýchodnějším pobřeží Kypru i celé Evropy. Vedou sem cyklistické i turistické stezky, ke koupání lákají klidné pláže i modré laguny. Snad nejznámější pláž na Kypru – a také nejfotografovanější – Nissi Beach – se nachází cca 2,5 km od centra před hotelem Adams Beach. Pláž s jemně bílým pískem a ostrůvkem, kam se dá projít pěšky přes mělké moře, je nazývána kyperským Karibikem – moře tu má snad všechny barvy od světle tyrkysové po tmavě modrou. Jen kdyby tu takřka pořád nevyhrávala diskotéková hudba. Další oblíbená pláž s jemným pískem nese jméno Makronisos Beach, najdete ji na konci Ayia Napy před hotelem Asterias Beach. V centru Ayia Napy, zhruba 150 metrů od náměstí, se nachází dobře zásobené informační centrum. Každých 150–200 m jsou autobusové zastávky,zajištěno je velmi frekventované spojení mezi Protarasem, Ayia Napou a Paralimni (přes den cca každých 20 minut). Jednotlivé jízdné je cca 1,50€, děti do 6 let zdarma, denní jízdenka (od 04:00–23:00) stojí cca 5€. Mezi 23:00–04:00 je jízdné 2,50€ a intervaly jsou 30 minutové. Na plážích se půjčují slunečníky a lehátka za cca 7,50€/set/den + někde se dají připlatit též matrace na lehátka za cca 1,50€/kus. Tipy na výlety: vodní park Water World se spoustou tobogánů, houpaček a skluzavek (vstupné cca 38€ dospělí, 24€ děti 2–12 let), lunapark a Marine Life muzeum, kde si lze zblízka prohlédnout různé druhy mořských živočichů. Vodní park se nachází na konečné zastávce místního busu jedoucího z Protarasu do Ayia Napy. Přes celou Ayia Napu vede cyklostezka, kterou zvláště v ranních a večerních hodinách využívají k procházkám i zamilované dvojice nebo běžci udržující se v kondici i na dovolené. Zajímavá je také autobusová projížďka (společnost OSEA) – linka 201 – okruh Ayia Napou – trvá cca 30 minut, vyjíždí se ze stanoviště naproti hotelu Piere Anne, dále hlavní silnicí, kolem Nissi Beach, přes hlavní náměstí u kláštera a kolem přístavu zpět. Linka jezdí denně, cca 8x. Pokud si pronajmete auto a budete chtít zaparkovat na placeném parkovišti, platí se přes SMS, ceny se pohybují kolem cca 2€/hodina. Pláž: písečná Vzdálenost od Protarasu: cca 10 km Transfer od letiště v Larnace: cca 55 km Orientační doba transferu z letiště v Larnace: cca 40 minut Hodnocení letoviska: výborné místo pro všechny generace

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

2 uživatelů

Pořadí

9. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

2.8.2013 | Blanka
Datum pobytu: 1.7.2013
Hotel má výbornou polohu s možností sportovního i kulturního vyžití, vyhovuje všem věkovým kategoriím, jídlo je luxusní, nemám co vytknout.

Nejnovější recenze

5
2.8.2013 | Blanka
Datum pobytu 1.7.2013
5/5 - Úžasné
Hotel má výbornou polohu s možností sportovního i kulturního vyžití, vyhovuje všem věkovým kategoriím, jídlo je luxusní, nemám co vytknout.
4
1.9.2012 | Michala
Datum pobytu 1.10.2011
4/5 - Skvělé
Hotel je vhodný pro rodiny s dětmi.

Ayia Napa

Původně malá, ospalá rybářská vesnička na jihovýchodním výběžku ostrova se během posledních let změnila v jedno z nejoblíbenějších turistických letovisek Kypru. Množství kavárniček, restaurací, taveren, nesčetné bary, diskotéky a zábava od večera do rána jsou charakteristickým rysem dnešního letoviska Agia Napa. Malebnému historickému centru vévodí klášter Agia Napa vybudovaný kolem roku 1500 našeho letopočtu, dnes často využívaný pro svatební obřady. V budově bývalé radnice je umístěno Marine Life Museum zpřístupňující návštěvníkům tajemství podmořského života. V letovisku Agia Napa se nachází jedna z nejznámějších a nejoblíbenějších písečných pláží ostrova Nissi Beach, a návštěvníky láká svými atrakcemi také vodní park Water World s množstvím tobogánů a skluzavek.

Vzdálenost od letiště cca 45 km.

Popis byl převzat z katalogu CK FIRO-tour

Kypr

Poloha: Kypr je třetím největším ostrovem Středozemního moře. Jeho poloha je jihovýchodně od Malé Asie, tedy od Turecka. Ostrov je rozdělen na dvě části a to Kyperskou republiku a Tureckou republiku severního Kypru, která je ovšem uznávána pouze Tureckem. Tato dvě území jsou striktně oddělena zelenou linií a turistům se nedoporučuje snažit se proniknout do okupované části. Celková rozloha ostrova činí 9 251 km2 a žije zde cca 689 565 obyvatel. Úředním jazykem je zde řečtina a turečtina a náboženství je zde převážně pravoslavné křesťanství. Kypr se dá popsat jako svérázná směsice řecké, turecké a britské kultury. Na ostrově je mnohem čistěji než v Turecku a Kypr dokonce předčí i jinak oblíbené Řecko. Moře je tu opravdu nádherné, však podle pověsti se u kyperských břehů zrodila z mořské pěny bohyně krásy Afrodité. Voda je zde průzračně čistá, pláže písečené i oblázkové a místní obyvatelé zde udržují úzskostlivě čistotu a bezpečí. Nejkrásnější a nejvyhlášenější pláže naleznete bezpochyby v Aya Napa, jejíchž bílý písek a čistá voda byly oceněny i v rámci UNESCO. Kypr je obecně považován za ostrov značné krásy a mnohých kontrastů, od zlatých pásů pobřeží až po zalesněné hory se stále nezničenou přírodou a malebnými vesničkami. Vzhledem ke své pozici na východním konci Středomoří má ostrov jedny z nejzdravějších klimatických podmínek na světě. Kyperská kultura patří k těm nejstarším kulturám ve Středomoří. Ostrov získal své jméno již ve čtrnáctém století před Kristem, kdy jej pojmenovali Achájové na Kypros. Později byl ostrov postupně dobyt Asyřany, Egypťany, Peršany, Alexandrem Velikým. Na konci devatenáctého století získala ostrov pod svoji nadvládu Velká Británie, která zde po druhé světové válce zřídila imigrační tábory pro židovské obyvatelstvo putující z Evropy do Palestiny. V roce 1960 byla vyhlášena Kyperská republika, do jejíž ústavy byl přidán zákaz připojení k Řecku. Následně v roce 1974 byl na ostrově proveden národní gardou převrat a Turecko obsadilo, navzdory hrozbě připojení k Řecku, severovýchodní část ostrova. Toto území bylo nazváno Severokyperskou tureckou republikou. Ostrov je dodnes rozdělen tzv. Atilovou linií a mezi oběma státy vzniklo nárazníkové pásmo, které je spravováno OSN. V dnešní době je Kypr bez turecké části jedním z vážných uchazečů o členství v Evropské unii. Dnešní Kypr dozajista překvapí mnohé svými kontrasty, na jedné straně bezvadně fungují služby cestovního ruchu, bankovnictví atd., na straně druhé dodržováním svých tradic a zvyků. Dlouhý a dramatický historický vývoj dal základ nespočetnému množství monumentů a pozůstatků z různých historických období svěčící o existenci mnoha civilizací, které zde žily po staletí. Kypr je také považován za kolébku muzeí a jiných historických památek od řeckých chrámů a římských pozůstátků až po malované byzantské kostely a křižácké hrady. Za návštěvu stojí učitě tato místa : hlavní město Nikósie, pohoří Trodos, křížácký hrad Kolossi, národní parky Cavo Gkreko, Potamos tou Liopetriou a poloostrov Akamas s významnou soutězskou. Dále pak významné historické město severního Kypru – Gazimagusa případně římské a byzantské vykopávky – Salamis, které naleznete také v severní části ostrova. Můžeme Vám také doporučit památky zapsané v UNESCU a to Kostely v oblasti Troodosu s nástěnnými malbami.. Pokud budete mít možnost určitě si nenechte ujít pověstnou místní svatbu s venkovní hostinou, která se pořádá často za účasti i celé vesnice a při které se rozbíjí granátové jablko jako symbol plodnosti a následně se zpívá a tančí až do ranních hodin. V této souvislosti bychom Vás rádi upozornili, že dle Kyperského zvyku není slušné dopít skleničku vína až do dna. Skleničky se plní jen do poloviny a víno se následně dolévá.

Počet obyvatel: cca 689 565

Jazyk: Řečtina a turečtina.

Měna: Euro

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Pavlo Napa Beach Hotel ****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Čt 26.10 – Čt 2.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 490 Kč
Letecky
Praha
Čt 26.10 – Čt 2.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
30 000 Kč
Letecky
Praha
Čt 26.10 – Po 6.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
29 390 Kč
Letecky
Praha
Čt 26.10 – Po 6.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
39 620 Kč
Letecky
Praha
Čt 26.10 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
33 790 Kč
Letecky
Praha
Čt 26.10 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
46 810 Kč
Letecky
Praha
Po 30.10 – Po 6.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 490 Kč
Letecky
Praha
Po 30.10 – Po 6.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
30 000 Kč
Letecky
Praha
Po 30.10 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
polopenze
27 890 Kč
Letecky
Praha
Po 30.10 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
37 190 Kč
Letecky
Praha
Po 30.10 – Po 13.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
33 790 Kč
Letecky
Praha
Po 30.10 – Po 13.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
46 810 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.11 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 490 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.11 – Čt 9.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
30 000 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.11 – Po 13.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
polopenze
29 390 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.11 – Po 13.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
39 620 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.11 – Čt 16.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
polopenze
33 790 Kč
Letecky
Praha
Čt 2.11 – Čt 16.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
46 810 Kč
Letecky
Mnichov 0:10
Pá 3.11 – Po 13.11.2017
3 lůžkový pokoj
11 dní
polopenze
686 EUR
Letecky
Mnichov 0:10
Pá 3.11 – Po 13.11.2017
3 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
846 EUR
Letecky
Vídeň 0:00
Ne 5.11 – Ne 12.11.2017
3 lůžkový pokoj
8 dní
polopenze
543 EUR
LM | Po slevě 12%
Letecky
Vídeň 0:00
Ne 5.11 – Ne 12.11.2017
3 lůžkový pokoj
8 dní
all inclusive
655 EUR
LM | Po slevě 10%
Letecky
Vídeň 0:00
Ne 5.11 – Ne 19.11.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
polopenze
770 EUR
LM | Po slevě 7%
Letecky
Vídeň 0:00
Ne 5.11 – Ne 19.11.2017
3 lůžkový pokoj
15 dní
all inclusive
994 EUR
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 6.11 – Po 13.11.2017
2 lůžkový pokoj, 2 přistýlky
8 dní
polopenze
23 490 Kč