Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá

Popis

Popis hotelu Playa Girón **

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd na poloostrově 'Peninsula de Zapata', kde se nachází známá zátoka Sviní 'Bahia de Cochinos'. Toto letovisko je vzdálené od Havany asi 170 km a od Varadera 150 km. Vhodné pro nenáročnou klientelu, která chce být ve spojení s místními obyvateli. Vhodné pro milovníky potápění a šnorchlování, v okolí více než 25 míst na potápění a několik potápěčských center.
ODPOČIŇTE SI OD VŠEDNÍHO STRESU A DNEŠNÍHO USPĚCHANÉHO SVĚTA NA BÍLÝCH PLÁŽÍCH, KTERÉ JSOU OMÝVÁNY AZUROVĚ ČISTOU VODOU KARIBSKÉHO MOŘE...


Popis lokace

Cienaga de Zapata:
CIENAGA DE ZAPATA / PLAYA GIRON

Na jihu provincie Matanzas se rozkládá Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4400 km? - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří největší chovná krokodýlí farma na Kubě, indianská vesnice „Aldea Taina” nacházející se uprostřed největšího sladkovodního jezera Kuby - „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží historicky slavná Zátoka Sviní a pláž „Playa Girón”. Na Playa Giron naleznete známé 'Museo de la Intervención' - 'Museum vylodění', připomínající nevydařenou operaci CIA, která cvičila jednotky kubánských exulantů, jež neúspěšně napadly v roce 1961 Kubu za účelem svržení vlády Fidela Castra. V tomto museu vystavují mezi řadou exponátů československé a sovětské zbraně, které pomohly ubránit Kubu před imperialismem. Celá oblast zátoky Sviní je rájem pro vyznavače potápění. Průzračné vody Karibského moře v oblasti Cienaga de Zapata nabízejí více než 20 zajímavých lokalit pro potápění, jako například Cueva de los Peces, Punta Perdíz nebo Caleta Buena. Spatřit zde můžete překrásné korálové scenérie, množství tropických karibských živočichů a úchvatné zatopené jeskyně a tunely, ale i potopené lodě. Playa Giron je zároveň ideální lokalitou pro výlety automobilem do okolí. Havana je vzdálená 160 km, Varadero 150 km, Cienfuegos 110 km a Trinidad 190 km.

Popis ubytování

PLAYA GIRÓN 2**:

Hotel Playa Girón se nachází na jihu země, na poloostrově 'Peninsula Zapata', přímo na krásné karibské pláži. Objekt disponuje 287 klimatizovanými pokoji, z nichž 197 tvoří prostorné bungalovy, s vlastním sociálním zařízením, trezorem, minibarem, telefonem a satelitní TV. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci, nabízející mezinárodní kuchyni nebo v „italskou“ a la carte restauraci. K občerstvení alkoholickými i nealkoholickými nápoji poslouží lobby bar, bar „El Centro“ nebo snack bar „Ranchon Pirata“ u hotelové pláže. V průběhu dne i večera probíhají v hotelu animační programy, kurzy tance a španělštiny, diskotéky. V areálu jsou dále k dispozici 2 bazény (lehátka a slunečníky zdarma), v lobby hotelu směnárna, internet, prádelna a obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby. Ke sportovnímu vyžití poslouží posilovna, stolní tenis, badminton nebo volejbal. Na pláži lze využít široké škály vodních a plážových sportů, jako například šnorchlování, katamarány, kajak nebo plážový volejbal. Pro výlety do okolí lze u hotelu zapůjčit automobil nebo kolo. Hotel disponuje hlídaným parkovištěm, zdravotnickou službou a 24 hodinovou recepcí. Přímo v hotelu lze domluvit výlety za potápěním neboť tato lokalita je rájem milovníků tohoto sportu.

Strava

Program ALL INCLUSIVE v hotelu Playa Giron nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci. Lze také navštívit a la carte restauraci nabízející italskou kuchyni. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u snack baru „Ranchon Pirata“, lobby baru nebo v „El Centro“ baru k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

Program

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách.
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Kolektivní transfer do hotelu Playa Giron (bez průvodce / bez delegáta). Ubytování.

2.,3.,4., - 14. DEN (délka pobytu dle Vašeho výběru)
Volné dny v programu ALL INCLUSIVE s možností využití fakultativních výletů pořádaných místními agenturami či hotelem.

POSLEDNÍ DEN
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách kolektivní transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně ve všech skupinových termínech

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA 24 HODIN NA TELEFONU (sídlí v Havaně a na Varaderu)

Kuba

Poloha: Karibský ostrovní stát, který je největším ostrovem souostroví Velké Antily o délce 1 200 km a široký místy až 190 km. Ze severu jej omývají vody Atlantského oceánu, z jihu Karibské moře. Florida je vzdálena pouze 50 km. Je jednou z posledních zemí, kde existuje socialismus sovětského typu. Na východě země se nachází vojenská základna Guantanámo, kterou mají USA pronajatu od roku 1901.

Přírodní podmínky: Kuba je převážně nížinatá, pouze na západě a e středu ostrova se nacházejí menší kopce, kde se místy vytvořily krasové útvary. Podél jihovýchodního pobřeží se táhne pohoří Sierra Maestra, ve kterém se nachází nejvyšší hora Pico Turquino o výšce 1974 m. Korálové útesy a atoly jsou u pobřeží. Stát Kuba tvoří cca 4 000 malých ostrovů.

Klimatické podmínky: Kuba se nachází v tropické oblasti a je celoročně ovlivňována pasáty. Průměrná roční teplota je 25°C, moře nemívá méně než 24°C. Nejvíce prší v říjnu, listopadu a v květnu. Cyklóny se objevují koncem léta a na podzim.

Počet obyvatel: 11 263 429 Původními obyvateli země byly indiánské kmeny Sibonejů, Tainů a Karibů. Kuba byla objevena v roce 1492 Kryštofem Kolombem a na počátku 16. století se stala španělskou kolonií s okamžitým zavedením otroctví. Stát Kuba vzniknul 20. května 1902. Ve 20. století pak Kuba prošla revolucí, vojenskou dikaturou, ekonomickou a hospodářskou krizí související s embargem ze strany USA a rozpadem SSSR, pokusy o převrat.

Hlavní město: La Habana - Havana - (2 168 000 obyvatel) je označována jako „Paříž Karibiku“ a její část kolem Plaza de la Catedral je zapsána do světového dědictví UNESCO. V její historické části prostě musíte zůstat stát v překvapení před nádhernými stavbami v koloniálním stylu ze španělského období, na chvilku se posadit v jedné z kaváren a vychutnávat tóny hudby, které vás všude obklopí a když skončí skupinka ve vaší kavárně se svou hudbou, můžete si být téměř jisti, že o pár metrů dál za několik málo chvilek začne další koncert.

Jazyk: Oficiálním jazykem je španělština, v turistických oblastech je možné se bez problémů domluvit anglicky.

Měna: Konvertibilní peso (CUC ), které je k dispozici turistům, běžný Kubánec se k němu oficiálně nedostane. Kubánské peso (CUP), za které se dají koupit pouze přídělové potraviny, zelenina a ovoce na tržištích a omezeně technické výrobky kubánské produkce. V některých hotelích je možné platit v Eurech, ale zpět se vrací v CUC. Výměna peněz je možná v hotelích, bankách, směnárnách.

Ceny: Možností k pořízení levných suvenýrů je mnoho, zejména na trzích v rámci turistických letovisek, většina hotelů má i své obchody, kde ale mohou být ceny o něco vyšší. Zpravidla se příliš nesmlouvá.

Platební karty: Platby kartami jsou možné ve vybraných místech, nejsou přijímány platební karty vydané americkými bankami.

Půjčovna automobilů: Ve městech a na kratší vzdálenosti je možné využít služeb taxi, který zde existuje několik druhů. Jedná se o státní taxi, které používají taxametr, zajímavostí jsou cocotaxi, kdy se jedná o motocykl, ke kterému je připevněno „něco“ ve tvaru kokosového ořechu nebo také vajíčka, kam se vejdou maximálně 2 pasažéři, dále je možné vyžít mototaxi, kdy je z vás běžný spolujezdec na motorce, cyklotaxi což jsou jízdní kola s přidaným sedadlem pro pasažéra. Existují také sběrné taxi, které jsou ale využívány převážně místním obyvatelstvem. Na Kubě existují také autobusové společnosti určené pro přepravu na delší vzdálenosti, nicméně jízdní řád je pouze orientační a je nutná rezervace. Využívaný je rovněž autostop, ale platí se za něj.

Poznámka: Podmínky vstupu na Kubu: Pro dovolenou je potřeba vyřídit turistickou kartu, která zastupuje vízum, uděluje ji velvyslanectví Kubánské republiky v Praze na dobu pobytu 30 dní s jednorázovým vstupem s platností na půl roku ode dne vydání. Pro vyřízení turistické karty je nutné doložit cestovní pas platný 6 měsíců od vstupu do země. Na požádání pro občany ČR zařídí CK. Při odletu z Kuby se hradí odletová taxa 25 CUC na osobu.

Popis byl převzat z katalogu Alexandria.

Playa Girón **

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
Pá 26.1 – Út 6.2.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
38 900 Kč
Letecky
Praha
Po 29.1 – Pá 9.2.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
36 670 Kč
SLM | Po slevě 5%
Letecky
Praha
Po 19.2 – Pá 2.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
38 600 Kč
Letecky
Praha
Út 20.2 – So 3.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
37 900 Kč
Letecky
Praha
Čt 22.2 – Út 6.3.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
39 900 Kč
Letecky
Praha
Ne 25.2 – Čt 8.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
39 200 Kč
Letecky
Praha
Po 26.2 – Pá 9.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
42 500 Kč
Letecky
Praha
Po 26.2 – So 10.3.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
40 500 Kč
Letecky
Praha
Čt 1.3 – Út 13.3.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
41 200 Kč
Letecky
Praha
Po 5.3 – Pá 16.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
39 900 Kč
Letecky
Praha
Čt 8.3 – Út 20.3.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
39 700 Kč
Letecky
Praha
Pá 9.3 – Út 20.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
36 456 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Po 12.3 – Pá 23.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
38 967 Kč
LM | Po slevě 7%
Letecky
Praha
Út 13.3 – So 24.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
40 300 Kč
Letecky
Praha
Pá 16.3 – Út 27.3.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
37 479 Kč
Letecky
Praha
Ne 25.3 – Čt 5.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
40 400 Kč
Letecky
Praha
St 4.4 – Ne 15.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
37 900 Kč
Letecky
Praha
So 7.4 – Čt 19.4.2018
2 lůžkový pokoj
13 dní
all inclusive
43 100 Kč
Letecky
Praha
Út 10.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
38 400 Kč
Letecky
Praha
St 11.4 – So 21.4.2018
2 lůžkový pokoj
11 dní
all inclusive
36 900 Kč
Letecky
Praha
So 14.4 – St 25.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
37 900 Kč
Letecky
Praha
Út 17.4 – So 28.4.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
39 900 Kč
Letecky
Praha
Út 24.4 – So 5.5.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
40 400 Kč
Letecky
Praha
Ne 13.5 – Čt 24.5.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
37 900 Kč
Letecky
Praha
St 23.5 – Ne 3.6.2018
2 lůžkový pokoj
12 dní
all inclusive
35 700 Kč