Velké zklamání - pobyt od 5.6-13.6.2017

Recenze hotelu Amelia Beach Resort ***** - Turecko - Side - Kizilot

Dal jsem na recenzi „LYDY“, ale velké zklamání. V Turecku jsme byli s manželkou již 5x. Nedejte na velké slevy jako v našem případě. Dle mého názoru reklamní trik cestovky.. Jezdíme z důvodu časové tísně Last Minute. A tak to bylo i v tomto případě. Dovolenou nemůžeme dopředu moc plánovat. Roli také hraje cena a 5 hvězdiček. Byli jsme na osm dní, po slevě cca 50% od CK, za 15. 000 na osobu. Ten samý zájezd od německých cestovek, v našem termínu, bez slevy levnější o 1. 400,-Kč!!! Odlet z Vídně, ráno v 5.30hod, tak máte prakticky půl dne po ubytován u moře k dobru. Zá méně peněz v minulosti lepší hotely, kvalita ubytování i servis včetně stravy. Pochvala delegátkám. Velice sympatické vystupování, organizačně o nás postaráno na letišti v době příletu do Turecka i v době odletu. Podány i informace, které k dovolené byly dostačující. My za nás děkujeme slečně Pavle. Ostatních reprezentantek od CK jména neznáme, ale těm také velký dík.

Ubytování (2 / 5)

Po příjezdu na hotel, kolem desáté dopoledne, nás paní recepční nechala „vycukat“ do půl druhé odpoledne v recepci, jelikož jsme nedali do pasu nejméně 10 euro!!! No paráda. Turisté z Ruska, okamžitě ubytováni. Asi platíme jinými penězi. Naše ubytování bylo s výhledem do dvora, i když hotel v době našeho pobytu byl obsazen na 45 % kapacity. Ráno paráda. Ve 4 hodiny ráno rámus popelářů a neúnavný kohout se Zoo, která byla součástí resortu.

Strava a stravování (4 / 5)

Strava bez připomínek. Chtěli jsme si užít moře a sluníčko a na obědy jsme nechodili. Snídaně nám vyhovovaly. Chodili jsme po deváté dopoledne. V jídelně to bylo bez front. Polední stravování na pláži v baru dáváme pět hvězdiček. Jídlo gyros, hranolky, grilované plátky kuřecího, hamburgery, dostatek příloh a salátů a ovoce (jablka, blumy, melouny). Myslím, že si každý mohl zkombinovat na co měl chuť. Personál plážového baru a jídelny se perfektně staral o čistotu a Vaše potřeby. Obědvali jsme až kolem třetí hodiny odpoledne a všeho byl opravdu dostatek i když na pláži bylo dost lidí a jídlo bylo již od 12 hodin. Na večeře jsme chodili po 20 hodině, když již hlavní nápor pominul. V jídelně se i grilovala různá masa a ryby. My jsme si ale vybrali bez problémů u teplých pultů. Kombinace masa, grilované nebo vařené zeleniny, včetně různých omáček a příloh (brambory a těstoviny na různé způsoby), které si doma neuděláte. Jídlo (kombinace) velice chutné. Každý si najde své. Zákusky a dortíky jsme neochutnávali. Ve vitrínách pro konzumaci vypadali velice hezky. Kdo má rád sladké, tak si určitě smlsl. Po večeři si každý dle chuti mohl dát zmrzlinu. Prý byla normálně i během dne. Voda v třetinkových lahvičkách k dispozici skoro všude, kde bylo stravování nebo denní bary. Pro děti i džusy v krabičkách s brčky. Káva v Kávo matech také. Kolem sedmi druhů.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Hotel má již své asi za sebou. Moc velký luxus nečekejte. Pochválit ale musíme čistotu na pokojích a v celém hotelu. Pokojské se velice dobře staraly o čistotu a naše pohodlí. Zaměstnanci velice pečliví a servis včetně osušek na pláž super. Tou pečlivostí a ochotou ale v žádném případě nemyslím recepční. V hotelu lázně, fitness, butiky, holič, lékař a optik.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž čistá a personálem udržovaná, dostatek lehátek a podložek.Ale lidé jsou lidé... Hlavně ruští turisté. Co jim upadlo na pláži tak nechali ležet. To platilo i v plážové cjídelně, kde swi nabrali třeba tři lidé na 6-8 talířů jídlo a přílohy, povrtali se v tom a 4 vrchovaté talíře tam pak nechali. O tomto nemá cenu ani psát. To asi z nás poznal již každý který se s nimi již setkal. Praktické plachtičky místo slunečníků. Bezva řešení. Pláž písčitá u vstupu do moře menší sráz s oblázky. Ale ani dětem toto nevadilo. Dětem a dámám doporučuji rději boty do vody. V době našeho pobytu krásně modrá a průzračná voda jako barvou na Jadranu.

Okolí hotelu (2 / 5)

Hotelový komplex leží o samotě. V širokém okolí nikde nic!!!

Celkový dojem (3 / 5)

Jak píši v úvodu - za menší peníze v Turecku existují lepší místa a hotely, včetně služeb. Nikdy jsem neměl potřebu psát recenze, ale v tomto případě mi to nedalo. Omlouvám se všem, kdo to bude případně číst, za tak dlouhý popis celé situace.

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.