Nádherná dovolená

Recenze hotelu Apartmány Spiros a Maria ** - Řecko - Korfu - Agios Stefanos - západ

Nádherných 11 dní plných slunce, modré vody, poloprázdné pláže, dobrého jídla a dostupných míst k výletům

Ubytování (4 / 5)

Spokojenost. Čisté, prostorné, s výhledem do zahrady a maličko na moře (ale přece :-) ). Pokoj byl ve zvýšeném přízemí. V kuchyňce základní vybavení. Ani v červenci jsme nepotřebovali přikupovat klimatizaci - není v ceně. Pokoje v 1.patře mají určitě nádherný výhled na moře, zase budou určitě teplejší. Opravdu hodně komárů. V každém pokoji je zastrkávátko do zásuvky - repelent. Náplně se dají koupit v obchodech. Jsem odpůrce těchto repelentů, ale jinak se to nedalo. Ve dveřích na balkón stahovací síťka, bphužel z boku vytržená, ale neřešili jsme. Bazén čistý, chlorovaný. Majitelé ochotní. Ubytování na kraji centra městečka. Do restaurací a supermarketu pár kroků.

Strava a stravování (5 / 5)

Ubytování je ve smlouvě bez stravy. Možno přikoupit snídaně, ale dle našeho názoru se to nevyplatí. Kousek od ubytování jsou supermarkety nebo pekárna, kde lze vždycky dobrou snídani koupit :-) Jinak na místě je možnost posedět si, objednat si něco k obědu, večeři, drink atp. My volili spíše přes den pobyt na pláži a večer jsme vyrazili do městečka obhlídnout nabídky restaurací - většinou mívají zvýhodněná menu. a pak si zašli na drink a poslechnout muziku. vždy byl někde nějaký program-místní tance, diskotéka, živá hudba. Byla to naše první zkušenost s ubytováním bez stravy a líbila se nám. :-) V restauraci Spirose a Marie jsme jedli jednou a spokojenost.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Bez animačních programů - hurá! :-) Mrzelo nás, že v den odjezdu šlo údajně prodloužit pobyt na pokoji do odpoledne jen u asi 5-6 pokojů (aby uklízečka stihla vše připravit na další turnus). Zbytek musel opustit pokoj dopoledne. Mělo se to hlásit s předstihem, bohužel na úvodní schůze s delegátkou jsme toto přeslechli a pak už se "na nás nedostalo". Měla jsem z toho obavy neb máme dvě malé děti. K dispozici byl pro všechny jeden pokoj, kde jsme se všechny rodiny prostřídaly, vysprchovaly a bylo to nakonec úplně v pohodě, bez front, stresu a ještě jsme ušetřili. :-) U Spirose lze půjčit auto nebo i loďku - nevyužili jsme. Delegátka CK velmi příjemná a ochotná.

Pláž a moře (5 / 5)

Tamní pláž MILUJU! Dodnes nepochopím, jak je možné, že uprostřed sezóny je TAK nádherná pláž poloprázdná. V části se slunečníky k pronajmutí lidí více, ale možnost jít po pláži vlevo na úsek pro nudisty i plavkaře a tam jsme byli skoro sami - žadní lidé, žádné hotely. Jen písek, skály a my. Děti tam mohly pobíhat nahé, my v plavkách. Paráda. Voda nádherně modrá, boží. Ale na šnorchlování to není - minimálně rybiček, navíc podloží pláže je z takového šutru co se ve vodě rozmaže - bezva se s tím patlá na tělo, prý je to i léčivé. moc jsme se s dětmi vyblbli :-) každopádně, ač je pláž písčitá, kalí to vodu. Pláž je delší dobu mělká, pro děti ideál. Na úeku slunečníků často řasy, na našem úseku nebyly nikdy. Nádherné západy slunce nad mořem.

Okolí hotelu (5 / 5)

Kousek je ulice s obchůdky a restauracemi. Město je spíše menší. Nemá náměstí nebo jiné místo ala promenáda, ale vůbec to nevadilo. Z Agios Stefanos možno pěšky dojít do Arillas - kvůli dětem jsme nešli. Možno jet lodí na nedaleké ostrovy - my byli na Mathraki. Cestou lze prý často vidět i delfíny- my štěstí neměli. i tak krása. Možnost podniknout spoustu výletů po okolí. My jezdili místním busem - pozor na jízdní řády. Je zde uveden vždy jen čas výjezdu z první stanice a člověk si musí dopočítat, za jak dlouho se dostane k němu :-D :-D Jeli jsme busem do Paleokastritsy (mraky rybiček v moři-doporučuju), na Mys Drastis-jen výhled zeshora-a pozor, kterým busem se člověk vydá. Bus do hl.města Korfu většinou zajíždí do Peroulades, což je k mysu blíž. Nejhezčí je ale prý půjčit si od Spirose loďku a doplout si tam po moři. Neměli jsme odvahu. Busem od CK jsme se nechali dovést na odpolední Korfu, kde jsme si udělali vlastní program a s organizovaným výletem se zase svezli v 22h zpět - cena poloviční než s programem (nás zajímala jiná místa-manžel je na antické památky) a výhoda - možnost vidět korfu večer. Poslední místní bus z Korfu totiž odjíždí do Agios Stefanos odpoledne.

Celkový dojem (5 / 5)

Rozhodně doporučuji. Za mě další řecká dovolená, na kterou se nezapomíná. Řecko milujeme. Byli jsme v Řecku už asi po šesté a i Korfu za nás nádherný ostrov a Agios Stefanos nádherné místo - hlavně kvůli, alespoň pro mě, úplně DOKONALÉ pláži. :-)

Hotel vhodný pro:

  • Všechny
  • Seniory
  • Odpočinek
  • Páry
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.