Pěkná dovolená

Recenze hotelu Arabella **** - Egypt

Pokoj velký, čistý. Jediný nedostatek je malé okno, takže v pokoji se musí svítit i ve dne. Koupelna a WC prostorné, vana s neklouzavým dnem.

Ubytování (5 / 5)

Tentokrát velice dobré, klimatizace nefungovala 1. den, ale po urgenci, okamžitá náprava a pak už jela v pořádku. Pokoj velký, rozdělený na 2 části, v první manželská postel, ve druhé části pohodlná široká pohovka a sedačka, v rohu odkládací stolek na kafé, čaj, dostačující 3 dílná skříň. Noční stolky byly řešeny pouze jako pultíky. Povlečení měněno každý den. Zajímavě řešené osvětlení, jelikož v pokoji je malé okénko, ale dřevěné s barevnými sklíčky. Koupelna a WC: každý den vyměněny ručníky a osušky, toaletní papír doplňován. Pan uklízeč nám sice nedělal na postelích žádné výtvarné kousky, ale zato se skutečně plně věnoval úklidu, což jsem ocenila víc.

Strava a stravování (5 / 5)

Jídelny klimatizovány, kdo chtěl mohl jíst na venkovní terase s výhledem na moře. Jídla dostatek i velký výběr. Ovoce a zeleniny dostatek. Jogurty místní velice dobré, bílý nebo namíchaný s ovocem. U snídaně dostatek různého pečiva, palačinky, několik druhů džemů, med, sladké pomazánky, sýry, salám, máslo nebo margarín. Byly tam i dny, kdy se kuchaři zaměřili speciálně na asijská jídla, čínská aj. Navštívili jsme jednou takovou večeři a manžel si dal kachnu, chutnala mu. Pak tam asijští kuchaři dělali nějaká jídla na počkání, bylo tam suši, spousta různého asijského pečiva, ale to nemůžu posoudit. Obědy každý den kuřecí maso, hovězí maso, ryby, různé přílohy, každý si mohl vybrat co chtěl. Dobré dezerty. Večeře v hlavní jídelně byly co do výběru bohatší, my jsme ale chodili do italské jídelny, kde bylo málo turistů, také se tam dalo vybrat. V plážové restauraci byl výběr asi ze tří jídel, tam jsme šli na kraby, byly i ústřice. Na to, že tento hotel má pouze 4 hvězdičky, to bylo super. Odpoledne zmrzlina - Algida. Pití dostatek u obou bazénů i na pláži.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Vybavení v pořádku, televizor, fén, varná konvice a set na přípravu čaje nebo kávy. Personál příjemný a ochotný. Animační programy jsme nenavštěvovali, pouze minidisco, ale tady i když se děvčata snažila, nic moc. Chyběl tady ten mužský prvek. Byli jsme už i v jiných hotelích a tam, kde v animačním týmu byli i muži, to mělo větší spád. Ale holčička byla spokojená a my také, protože večer byl klid. Amfiteátr byl tak trochu bokem, takže další program nerušil ostatní turisty. Jeli jsme si s malou odpočinout, tak naše přání bylo splněno. Mladí, kteří hledají hlučnou zábavu, mají disco z venkovní strany v budově recepce, ale tam jsme nikdy nešli kolem, takže nemůžu posoudit.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláže jsou tady 3, lehátek dostatek. Pohodu kazí pouze ruští turisté, kteří jsou nevychování, hluční. Naštěstí jich tady není až tak moc. Většinou jsou tady Němci, pár Arabů, ti si zase nedělají hlavu s úklidem po sobě. Použité papírové kapesníky nechají válet vedle lehátka v písku, ale zato hotel nemůže. Kluci tam občas projdou pláž a posbírají odpadky, odpadkových košů je tam dostatek, je to jen v lidech. Moře čisté, jeden den voda přinesla nějaké řasy, ale to přišla služba posbírat. Jsou tady vidět různé barevné ryby i malého rejnoka jsme měli pod nohama. Krásné mušle a korály. Pro potápěče je kousek v moři korálový ostrov.

Okolí hotelu (4 / 5)

Bezprostředně kolem hotelu je čisto a pěkná úprava, za závorou je to už horší. Podél hlavní cesty jsou obchůdky se suvenýry, přes cestu pak normální minimarkety. Ale za cestou je to samé staveniště. Dá se dojít do centra Hurghady nebo jet taxíkem.

Celkový dojem (5 / 5)

Velmi dobrý.

Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Seniory
  • Všechny
  • Páry
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.