Dovolená podle představ

Recenze hotelu Be Live Experience Turquesa **** - Kuba - Matanzas - Varadero

Dovolenou v hotelu Be Live Turquesa nám doporučil a sjednal pan Ivo, CK ****** Moc díky:). Hotel nabízí velmi pěkné a klidné prostředí hned u písčité pláže. Ubytování je v prostorných, čistých a pravidelně uklízených pokojích ve zděných, jednopatrových bungalovech, uprostřed palmového háje. Široká nabídka velmi dobře a chutně připravovaných jídel, ochotný a usměvavý personál, nabídka výletů...Co více si přát?

Ubytování (5 / 5)

Pokoj s koupelnou a WC v přízemí, doplněný terasou, Vybavení odpovídalo popisu (TV, chladnička, fén, trezor za poplatek 1CUC na den, WiFi za poplatek - nevyužívali jsme - dovolená:)). Denně prováděn úklid, na požádání vymění personál ručníky a osušky. K restauracím, bazénu a na pláž několik málo desítek metrů.

Strava a stravování (5 / 5)

Velká spokojenost! Snídaně, obědy a večeře podávány v hlavní restauraci (snídaně 07:00-10:00, obědy 13:00-14:45, večeře 19:00-21:30; je hned u bazénu, ale nechoďte v plavkách - nesluší se). Kromě toho k dispozici snack restaurace El Ranchon Guantamera (kontinentální buffet snídaně 10:30-11:30, snacks 11:30-18:00), "á la carte" restaurace (nabízí italskou/mexickou/kubánskou kuchyni - na rezervaci 18:30-22:00) a tři bary (Snack Bar Siboney -24 hodin, z toho možné 23:00-6:00 snakcs, El Mojito v recepci 10:00-24:00, bar u pláže 10:00-17:00). Bohatá nabídka jídel (personál připravuje i speciální večery, např. asijský uvedl i sushi), nápojů, ovoce a zeleniny... Vše čerstvé, chutné, většina teplých (omelety, palačinky, maso, ryby aj.) připravované u pultů usměvavým a ochotným personálem. Nebojte se - neřeknou si o zpropitné (řada recenzí hotelů na Kubě uvádí), ale potěší je (25 centů až 1 CUC).

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

V areálu animační služby (naučí vás třeba i salsu aj. tance), masáže (nevyužili jsme), koutek pro sportování (stolní tenis), venkovní sportoviště (badminton, volejbal aj.), dětské hřiště... Personál velmi dobře hovoří anglicky, ochotný, vstřícný. Bazén uprostřed areálu, lehátka je dobré si "obsadit" zrána; počet menší než hostů.

Pláž a moře (5 / 5)

Písčitá, čistá pláž, do moře pozvolný vstup. Voda teplá, čistá (poměrně daleko od břehu vidět na písčité dno, občas zahlédnete i rybu). Lehátek je méně než hostů; slunečníky a lehátka je vhodné si "obsadit" ráno. Na pláži volejbal, půjčovna vodních kol, kajaků apod.

Okolí hotelu (4 / 5)

V hotelu je přímo prodejna (sportovní potřeby, slaměné klobouky, chipsy apod. pro hosty asi zajímavější nabídka rumů a doutníků). Do Varadera asi 8 km, jezdí z hlavní silnice (asi 400 m od hotelu) vyhlídkový "hop-on/hop-off" autobus (jízdenka na den 5CUC), ve městě obchody a restaurace, včetně kabaretu. Není ale nutné pro koupi rumu a doutníků jezdit - ceny jsou všude stejné!!!

Celkový dojem (5 / 5)

Velmi příjemně strávená dovolená. Delegátka CK Neckerman paní Lien Alfonso (hovoří španělsky, německy, anglicky) uvítala na letišti, na schůzce (2. den po příletu) vysvětlila nabídku hotelu a zájezdů, před odletem upřesnila odjezd od hotelu apod. Velmi ochotně zařídila fantastický výlet "Oldtimer car" do Havany (pro 4 osoby je levnější než autobusem). Ochotně zařídila i mimo nabídky CK Neckerman výlet autobusem do dvou měst /Cienfuegos, Trinidad) - nenechte si ujít!. Mimochodem- jízda Chevroletem z roku 1953 (!!) je zážitek - řidič David Esquijarosa hovoří anglicky a ukázal nám krásy nové a staré Havany, ochotně pak provezl i centrem Varadera. Celkový dojem: Dovolená podle našich představ!

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.