Detail recenze: Hotel Blue Lake Resort & Aquapark

  Egypt, Hurghada, Hurghada jih

2/5

Martangal:
Blue Lake Resort neexistuje. Jde o objekty s pokoji na předzahrádce hotelu MIRAGE Bay ( před recepcí ) označené fošnou s nápisem BLUE LAKE. Jinak jde o hotel MIRAGE Bay, což vám nikdo v CK *** neřekne. Zde budete trávit čas s rusky mluvícími hosty ( 60%) a místní klientelou (30%) . V podstatě tento hotel lze doporučit vyznavačům delších procházek ve vysokých teplotách se preferencí vegetariánské stravy a zaměřením na redukci váhy.

Ubytování

Pokoje jsou před recepcí v jednopatrových blocích s centrální zelení. Pokoje jsou staré, vše je otlučené, občas chybí dvířka skříněk, nebo šuplat. V koupelně chybí občas dlaždice, neodtéká odpad sprchového koutu, celkově zašmudlané. Během pobytu jsem prošel třemi pokoji a všude je to stejné. Specialitou je, že neteče voda. Během týdeního pobytu celkem 3x. Obvykle když se vrátíte od moře a nebo ráno. Takže jste slaní a pokud se přidají střevní problémy, tak ani nespláchnete. Jednou dokonce netekla voda a k tomu nešla i elektrřna :-). Na recepci ani nechoďte. Zde to nikoho nevzrušuje, prý voda poteče, ale kdy neví. Psal jsem na Whats App delegátovi ( ale jen poprvé ), že prý zavolá na recepci. V půlce pobytu naskákaly synovi pupínky ( štípance ) na celém boku a noze. Dle netu buď komár, nebo štěnice. Když jsem to ukázal delegátovi a podezřením na štěnice, řekl že vyměníme pokoj ( ovšem žádné ujištění, že by o štěnice nešlo, že se třeba v hotelu uklízí a vše je čisté, nepřišlo ). Dostali jsme vedlejší pokoj. Zde ovšem bylo mraveniště, malí rezatí mravenci. Pokoje se nacházejí cca 600 m od jídelny a 900 m od pláže pláže. Čeká vás tedy neustále docházení na jídlo, k pláži, z pláže a zase na jídlo a zpět a na imitaci programu. Na pokoji není trezor, je u recepce, ale fungují a jsou zdarma, tak alespoň něco.


Strava a stravování

Hotel má dvě jídelny a imitaci Snack baru u pláže. Jídelna má dvě chlazené vitríny se zeleninou, dvě se zákusky, dále tři teplé vitríny s teplou zeleninou a přílohami ( rýže, těstoviny, brambory ). Kdo by chtěl nějaké maso má jistotu že dostane : 1. mleté hovězí maso s místním kořením a dle dne v týdnu ve tvaru : placička, kulička, šištička, plátek větší šišky, nebo některý z těchto tvarů v červené omáčce. 2. kuřecí maso : většinou křídlo, či hormí část stehna - maso je připravováno tak, že již upečené kuře je ve velké míse přikrytý alobalem u venkovního grilu a teplota masa je udržována svitem slunce. Taky asi mají dohodu s hmyzem, aby pod alobal nelezl. Maso je grilováno v mřížkách na obři hromadě popele z dřevěného uhlí a to zásadně do černa. Když je krusta spáleniny dost velká, je to předkládáno hostům, stojícím ve frontě na slunci, ke konzumaci. Fakt hnus. Jednou byla játra, 2x rybí file s kari, 1x neloupané krevety. Ovšem počítejte s velkou frontou. Nápoje : Voda a nějaké místní přeslazené džusy neučitého druhu byly pořád. Někdy byla imitace Coca-Cola ( na sirupu byl nápis Col-Cola EGP), většinou na večeři došla, včetně žluté limonády, které říkají Fanta a bílé limonády, které říkají Sprite. Někdy byly nápoje v pokojové teplotě, někdy bez bublinek. Pivo bylo místní, lahvové, ale ne vždy studené. Snack bar u pláže ( mísa rajčat, mísa okurek, sladké bulky s půl plátkem sýra ) Odpoledne zmrzlina (někdy mléčná, někdy melounová, nebo hnědá ) Takže jídlo stejné každý den, pořád dokola. Dobře si prohlédněte fotky restaurace. Ubrusy na stole ???? Cha-chá, budete rádi, když si dojdete sami pro vidličku a vezmete si pár ubrousků. Zde se ale používají na utírání čela a zátylku, kam vám bude stékat pot. V podstatě jsem v Egyptě nic horšího nezažil.


Vybavení, služby a personál

Personál: všichni čekají, že jim za všechno dáte alespoň dolar. Kuchař za jídlo, za úklid pokoje, jinak nikoho nezajímáte. Delegát je na WhatsAppu. Když jsem potřeboval mast na štípance ( 5 Euro ) a Antinal ( 5 euro ), tak dovezl a prodal mi je. Zajisti výměnu pokoje ( viz. výše ). To je vše. Aquapark : jsou dva u příjezdové cesty a je neustále plný místních. Byly jsme zde jen jednou. Není si zde kde sednou, bar je jen jeden pro oba aquaparky, vše je ušmudlané a plesnivé. Není o co stát. V areálu hotelu podél cesty k jídelně je spousta obchůdků, kde na vás neustále dotírají prodejci. Vše je zde předražené 2 - 4 x oproti obchodům před vstupem do hotelového areálu. Animace - tanečky pro děti v ruštině, 3 x vystoupení v baru naproti jídelně. Hrůza


Pláž a moře

Moře teplé a čisté tam, kde jsou hosté, jinak jsou u břehu odpadky. Zátoka je chráněna sítí na bójích. Slunečníků je dost, lehátek je méně, ale vždy jsme nějaké sehnali i během dne. Korál je cca 200 m od břehu. Vtip je v tom, že se tam dá dojít v mělké vodě poté co se přeplave cca 50 m moře. Zde nějaký korál je, ale žádný zázrak. Místní sem vozí lodí za 150 Euro na tři hodiny. Pro celou pláž je jeden bar, takže je vše daleko.


Okolí hotelu

Kde jsou hoste, uklízí se. Pokud sejdete z hlavní trasy, jste na smetišti.


Celkový dojem

Můj dosud nejhorší zážitek z Egypta. Ubytování špína, mravenci, neteče voda. Jídlo vyloženě hnus. Všude daleko. Hotel plný rusáků, kteří se chovají jak ..., nonstop nalitý. Nejsmutnější na tom je, že mi to doporučila slečna na pobočce CK ***, že se prý se zlepšili. Každopádně zapomeňte na fotografie ze stránky cestovky, jedete jinam, než vám říkají. My jsme měnili destinaci na poslední chvíli a pobyt stál cca 80 tis., radši si přidejte a jeďte jinam. Na závěr něco pozitivního. Zhubl jsem 3 kila.


Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Neváhejte nás kontaktovat

Lucie Němcová
Lucie Němcová
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes 8–20 h