Prohlídka hotelu Club Calimera Akassia Hotel *****

Recenze hotelu Club Calimera Akassia Hotel - Egypt - Marsa Alam - El Quseir

Největší hotelový komplex v Marsa Alam, který se nachází cca 35 km od letiště. Hotel má velmi ideální podmínky pro klienty, kteří vyhledávají kvalitní šnorchlováni a potápění.

Ubytování (5 / 5)

Ubytování pro klienty je zajištěno ve 444 standardních pokojích, které jsou umístěné po celém komplexu, nebo v rodinných pokojích, které se nacházejí u aquaparku. Celý komplex je dokonce tak velký, že zde denně jezdí vláček, který klienti mohou bezplatně využívat. Pokoje jsou vybaveny skromně, avšak jsou velmi krásné a jde již na první pohled vidět, že jsou velmi udržované. Jsou zařízeny v typickém arabském stylu s obloukovitým stropem,. Zároveň tento hotel je dle mého asi nejvhodnějším hotelem pro vozíčkáře v oblasti Marsa Alam. Je zde několik upravených pokojů pro handicapované osoby, dokonce je zde speciálně upravená pláž přímo s přístupem do moře.

Strava a stravování (5 / 5)

Co se stravy týče, nemohu posoudit kvalitu servírovaného jídla, ale dostalo se nám informací, že je zde opravdu bohatá nabídka. Navíc hotel se snaží každý večer mít jinak tématicky zaměřený, proto si zde klient může vybírat opravdu z velké nabídky. V hlavní budově je situována hlavní restaurace, hotel pak nabízí od letošní sezóny další 3 à la carte restaurace (italská, mexická, orientální). 1x za pobyt klienti mohou jednu z restaurací navštívit, avšak musí si zarezervovat místo den dopředu. V komplexu nalezneme mnoho barů, a to od lobby baru v hlavní budově (od 10 hodin do půlnoci) po bary u bazénu, či u pláže (od 10 hodin do cca 17 hodiny)

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Součástí hotelu je Aquapark, který má přes 22 atrakcí. 12 tobogánů pro dospělé a 6 pro děti. Také tady nalezneme divokou řeku, uměle vytvořené vlny pro surfování a další. V komplexu je 5 bazénů, z toho je jeden v zimě vyhřívaný. Hotel nabízí pro klienty mnoho aktivit. Je zde samozřejmostí mezinárodní animační tým (2 české animátorky). Přes den i večer je zde pro klienty připravena bohatá show s doprovodným programem.

Pláž a moře (5 / 5)

U hotelu se nachází písčitá pláž, u které je také vybudovaná největší umělá laguna v Marsa Alam. Tato laguna je velmi vhodná pro starší lidi nebo děti. Jsou zde také 2 mola pro vstup do moře. Jak jsem již zmiňovala, je zde i speciálně upraven vstup pro vozíčkáře.

Okolí hotelu (5 / 5)

I přesto, že se jedná o rozsáhlý komplex, tak všechna zeleň je zde velmi kvalitně udržována a nepůsobí dojmem (jako u většiny hotelů), že se snaží za každou cenu zde zasadit co nejvíce všebarevných květin. Naopak u tohoto hotelu vidíme jasný důkaz, že málo je někdy více a zahrady jsou velmi decentně a krásně upraveny.

Celkový dojem (5 / 5)

Tento hotel je dle mého ideální pro všechny skupiny, od rodin s dětmi, pro páry, tak také pro starší osoby. Každý si zde přijde na své.

Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Seniory
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.