Báječná dovča na pobřeží marockého Agadiru.

Recenze hotelu Club Hotel Riu Tikida Dunas **** - Maroko - Maroko - Agadir

Měl to být Egypt, ale pak se to nějak zvrtlo a byla z toho nádherná dovolená v Maroku. Počáteční nejistota byla rozptýlena hezkým počasím a krásným areálem. Měli jsme kliku, jen jeden nebo dva dny zamračeno, ale přesto teplo, ráno 22 a odpoledne okolo 30ti stupňů, žádné opary, prostě paráda, škoda, že to tak rychle uteklo.

Ubytování (5 / 5)

Pěkný a čistý pokoj s teráskou a výhledem na moře. Velká koupelna, velká sprcha, denní úklid, 1 litr balené vody na osobu a den. Pevná a vysoká matrace (spal jsem jak mimino), klimoška, lednička, trezor, sedačka se stolkem, větrák nad postelema a zbytečná telka.

Strava a stravování (5 / 5)

Ani nevím jak to popsat, lepší je vidět a zažít. Jídla přehršle, královské snídaně, obědy i večeře, vepřové, hovězí, kuřecí, jehněčí, ani nevím kolik druhů ryb, ovoce, zeleniny a hafo dalších příloh. Na své si přišli i milovníci sladkostí a zmrzliny. Svačinky byly k mání i mimo hlavní chody. Musím zdůraznit, že strava byla opravdu kvalitní a chutná, mimo jiné byla k dispozici marocká a tuším i asijská restaurace. Nesmím opomenout také pivo, alkoholické i nealko koktejly, džusy, colu, fantu a další nápoje. Nerad to přiznávám, ale přivezl jsem si navíc 4 kila.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Areál hotelu je rozsáhlý, procházky po něm byly nádherné, všude kolem exotické rostlinstvo a taky kočky, skoro bych řekl, že jsou tam posvátné. Ale jsou čisté a je vidět, že je o ně dobře postaráno. Hosté měli k dispozici 3 bazény, jeden s mořskou vodou a dokonce i krytý bazén. Napočítal jsem pět barů, asi pět restaurací, tenisové kurty, fitko, plac na fotbálek, pinčes a určitě by se ještě něco našlo. Zaměstnanci hotelu byli mimořádně ochotní a přívětiví, na první pohled bylo vidět, že jim záleží na spokojenosti rekreantů. Na rozdíl od Egypta zde pracují i (sláva) ženy. Také zde byl prima animační tým a spousta jimi vyvíjených aktivit, při večerních představeních prokázali i velké taneční a pohybové nadání. Wifi je v celém areálu hotelu zdarma.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž krásná, čistá, asi 10 km dlouhá, jako stvořená pro nekonečné procházky a brouzdání v oceánu. Nevěřil jsem, kolik tam probíhá sportovních aktivit a pohybuje se lidí, ale pláž je široká a nikdo nikomu nepřekáží. Pouze jednou večer moře vyplavilo hodně odpadků, ale mají to tam dobře ošéfované, vyjel traktor se sběračem a ráno po nepořádku nebylo ani památky. Černá vlajka visela po celý týden, ale od koupání mě neodradila a přetahování s maxivlnami bylo fakt zábavné. Na nějaké šnorchlování můžete ale zapomenout.

Okolí hotelu (5 / 5)

Mezi pláží a letovisky je široká, snad 8 km dlouhá promenáda, kdo má zájem, může si půjčit kolo nebo elektrickou tříkolku. Občas Vás zastavují prodejci toho či onoho, ale s tím musí člověk v arabské zemi počítat. Kamarádka Helča napsala, že je krásný pohled na kopec se svítícím nápisem - Alláh-Národ-Král a Kasbah, a já dodávám, že neméně krásný a snad hezčí výhled je z pevnosti. Pod sebou máte Agadir, přístav, letoviska a oceán jako na dlani. A také - prý největší ruské kolo v Africe.

Celkový dojem (5 / 5)

Zkrátím to - skvělá a nádherná dovolená ve stejně skvělém a nádherném prostředí za velice solidní peníz. Bez obav mohu doporučit každému, kromě odpůrců koček a ranního křiku racků, nebo co to bylo za opeřence. Ještě přidávám pár fotek pro představu.

Hotel vhodný pro:

  • Seniory
  • Odpočinek
  • Obchodní cesty
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi
  • Páry
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.