Klidná dovolená

Recenze hotelu Crystal Beach Hotel *** - Řecko - Zakynthos - Kalamaki

Dovolená v menším hotelu přímo u čisté pláže a čistého moře v zátoce Kalamaki. Hotel je čistý, má menší bazén s lehátky a slunečníky zdarma, na který navazuje bar s posezením na terase a výhledem na moře. Večeře jsou podávány venku na terase a zahradě s palmami, což je velmi příjemné. Personál je příjemný, jídelní lístek je v češtině. Pokud je vedro, je nutná klimatizace, což se v tomto hotelu připlácí za 10 Eur na den, což by v dnešní době a v této oblasti měla být spíše samozřejmost než jakýsi nadstandard. V okolí je spousta dalších hotelů, taveren, obchodů, půjčoven aut. Noc vám někdy mohou zpříjemnit komáři. Dovolená začala dvouhodinovým zpožděním při odletu. Tím, že jsme měli být na letišti už ve 3 hodiny ráno, to nebylo moc příjemné. Letěli jsme se Smart Wings.

Ubytování (4 / 5)

Měli jsme pokoj s výhledem do vnitrobloku, kde rostou banánovníky, v dálce je vidět kousek moře a také sem ústí větrání z kuchyně, takže při otevření okna se pokoj zaplnil "vůněmi" z kuchyně. Takže posezení na balkóně jsme nevyužívali. Denně se pokoj uklízel. Na počátku pobytu jsme měli v koupelně k dispozici toaletní potřeby (2 malinká mýdla, malé lavičky se šamponem, kondicionérem, tělovým mlékem a sprchovým gelem), které se však po spotřebování nedoplňovaly. Postele byly s pružinovými matracemi celkem pohodlné, pouze 1 byla trochu rozviklaná a při každém pohybu vrzala. Na chodbách jsou křesílka a sedací lavice, k dispozici jsou časopisy a knížky i v češtině (totéž je i v koutku CK u recepce). Na pokoji byla velká TV nejen s řeckými stanicemi, ale i se satelitními programy.

Strava a stravování (4 / 5)

Snídaně se podávaly bufetovým způsobem, bylo zde všeho dostatek, i když jsme přišli na snídani později. K dispozici byly různé druhy pečiva, slaného i sladkého, máslo, sýry, džemy, med, müsli, jogurt, šunka, salám, párečky, vejce (vařená, smažená, volské oko), fazole, slanina, zelenina, ovoce, džusy, voda, mléko a 2 přístroje na kávu. K dispozici byly pouze malé šálky, takže kdo je zvyklý na velké kafe nebo čaj po ránu, má smůlu. Snídalo se v jídelně s výhledem na moře, což bylo kouzelné. Večeře byly servírované a byly podávány na zahradě. Na výběr bylo ze tří předkrmů (ty byly velké), tří hlavních jídel a tří zákusků. Vařila se vesměs mezinárodní kuchyně a téměř ke všemu se podávaly hranolky. Ochutnali jsme i několik řeckých jídel a ta nám chutnala. Pouze pokusy o italskou kuchyni se moc nepovedly a třeba špagety a minestrone se moc nedaly jíst. Tragédií byly zákusky. Až na malé výjimky byly hrozně sladké a navíc ještě přelité nějakou sladkou břečkou. Téměř ve všem byl vanilkový puding, ať to nazvali tiramisu nebo panacotta. Pití u večeře se platí. Víno neměli moc dobré. Poslední den jsme opouštěli hotel v 7 hodin ráno, měli jsme ještě nárok na snídani, ale protože snídaně se podávaly od 8 hodin a hotel balíčky nedělá, tak jsme prostě neměli nic a delegátka jen pokrčila rameny. Prostě jsme měli smůlu.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Největší problém v hotelu je klimatizace za poplatek 10 Eur za den, což by mělo být zahrnuto v ceně. Některé slunečníky u bazénu byly nefunkční. V hotelu i na pokojích bylo upozornění, abychom nenosili písek na botách do hotelu, což byl ale problém, protože nikde v okolí nebyla sprcha, pouze před barem a u bazénu byly nádržky s vodou, kde se šlo umýt. Ale pokud jste šli k moři ráno před osmou hodinou a večer kolem sedmé, tak nebyla šance se někde omýt, protože prostory u hotelu byly zavřené. Možná by stačilo z pláže udělat dřevěné lávky, po kterých by se dalo přejít na cestu nebo nechat nějaký malý bazének neustále přístupný. Sportovní či kulturní vyžití přímo v hotelu není, jen 1x týdně hraje při večeři tříčlenná kapela. Personál byl velmi milý.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž byla čistá, vstup do moře pozvolný, voda čistá a teplá. Na pláži byla možnost si za poplatek pronajmout slunečníky a lehátka a šlapadla. Postrádali jsme sprchu na pláži. Po pláži lze dojít až do vedlejšího Laganas.

Okolí hotelu (3 / 5)

V okolí hotelu není kam moc jít. Kolem hotelu vede silnice, kterou se dostanete k dalším hotelům, tavernám, obchůdkům. Jinak kolem je pustina a binec. Pokud sejdete s hlavní cesty narazíte na všudy přítomné odpadky, skládky atd.

Celkový dojem (4 / 5)

Klidná dovolená u krásného a čistého moře. Hotel je blízko od letiště, což je výhoda. Vyplatí se půjčit si auto a dojet se podívat do ostatních částí ostrova, případně v některém přístavu si koupit lodní výlet kolem ostrova, do jeskyní či za želvami.

Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.