Elounda Residence - vyhlídka na moře

Recenze hotelu Elounda Residence **** - Řecko - Kréta - Elounda

Krásná vyhlídka přímo z hotelového pokoje či z jeho balkónu hravě převáží poněkud delší cestu k moři. Poloha nad městem zaručuje také klid po celý den i v noci. Pobyt je zpříjemněn velmi vydařenými befutovými snídaněmi i večeremi.

Ubytování (5 / 5)

Hotel je rozdělen do malých dvoupatrových domků s vlastními vchody do obou pater, v každém domku je tak šest až osm pokojů. Prostorný pokoj 2+kk (dvoulůžkový) s vlastním balkonem je vybaven koupelnou se záchodem a vanou a kuchyňským koutem s elektrickým dvouvařičem a dřezem včetně nádobí. Všude je spousta míst k sezení, v pokoji jsou židle, křesla i sedačka, několik stolků, na balkóně stůl se dvěma židlemi. Okno i dveře na balkónjsou klasicky řecky dřevěná v modré barvě, znvenčí dřevěné žaluzie, které se ale bohužel nedají polohovat a v oknech chybí síťky proti komárům. Při prudším dešti navíc dovnitř zatéká, ale to se snad na Krétě neděje příliš často.

Strava a stravování (5 / 5)

Bohaté a naprosto vynikající bufetové večeře i snídaně se širokým výběrem salátů a teplých jídel, ovoce a moučník na závěr rozhodně potěší. Jídla jsou, myslím, tradiční řecká (ryby, mušle, krevety, grilovaná zelenina na sto způsobů, gyros, různé úpravy vepřového, kuřecího, telecího i jehněčího masa, sýrové či špenátové pokrmy z listového těsta) doplněná těstovinami, bramborami a rýží. Vše je skvěle připraveno a neustále doplňováno - na své si přijdou i nejnáruživější jedlíci. Ve srovnání s tím trochu pokulhává výběr nápojů - k snídani voda, džus, čaj, káva, ale k večeři se pití objednává u číšníka a není to zrovna levné.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Součástí hotelu je bazén se slanou vodou, ve foyer kulečník, šachy, u baru plno míst k sezení. Ochotná recepční. Chyběly nám nějaké informace o okolích pamětihodnostech, je ale pravda, že jsme se na ně přímo neptali - spíše mohlo něco být vyvěšeno na nástěnkách, které byly plné neužitečných informací.

Pláž a moře (5 / 5)

Pro někoho to může být trochu moc daleko (více než 1 km, převýšení zhruba 100 m), ale stojí to za to. Mnozí to řeší půjčením auta, jednou za den také jezdí hotelový minibus. Pláží v Eloundě je několik, jsou obvykle oblázkové, vybavené jsou záchody, sprchami, slunečníky a lehátky (v říjnu už se za ně neplatilo a bylo na nich velmi málo lidí, v sezóně tam asi bude docela nával - to ale můžu těžko posoudit). Dají se najít i zákoutí bez oficiálních pláží s kameny. Moře velmi čisté, pěkná místa k potápění (např. potopené město Olous). Na východní straně ostrova Velká Spinalonga leží několik krásných písečných pláží přístupných jen kamenitou nesjízdnou, leč schůdnou cestou či lodí.

Okolí hotelu (4 / 5)

Ve městě je množství obchodů všeho druhu a tavern (1 až 2 km od hotelu). Pěkný přístav, dá se chodit podél pobřeží po pěší stezce. Na večerní procházky to ale moc není, nechcete-li znovu absolvovat sestup a výstup po večeři od hotelu a zpět. Zato se dá chodit po cestách na kopci nad hotelem, ale ne moc daleko a terén je potom náročnější. Areál hotelu je ale pěkný a docela velký, přesto není oplocený, což umožňuje odejít na libovolnou stranu (do města se dá jít nejméně dvěma cestami).

Celkový dojem (5 / 5)

Jednoznačně skvělý pobyt v klidném prostředí a s pěknými výhledy i plážemi, s dobrým jídlem.

Hotel vhodný pro:

  • Obchodní cesty
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Páry
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.