Pohodová dovolená na Maledivách

Recenze hotelu Equator Village *** - Maledivy - Addu Atol - Addu Atol

EXIM nezklamal, cenová relace zájezdu a zajištění velmi ochotné a schopné delegátky s možností potápět se s českou instruktorkou přímo na místě patří jistě k plusu pobytu v uvedeném resortu. Resort je čistý, dobře vybavený, vaří se velmi slušně a pití všeho druhu je dostatek. Bezvadné jsou možnosti jezdit každý den loděmi šnorchlovat na útesy což je v ceně i s jednodením výletem. Mimo to máte k dispozici po celou dobu kola která jsou ve slušném stavu včetně 16 km asfaltových silnic po tomto souostroví. Pláže i bazen je udržovaný. Jediným problémem je poměrně dlouhá téměř strastiplná cesta letadlen s dvěma mezipřistáními tam a jedním zpět. Takže si užijete 16 - 18 hodin cesty.

Ubytování (4 / 5)

Ubytování je na dobré úrovni, příjemně překvapilo. Každý den se uklízí a mění ručníky včetně plážových. Domky jsou situovány v udržované zahradě v těsné blízkosti bazenu i pláží. Personál hotelu je velmi přívětivý.

Strava a stravování (4 / 5)

Jídla je dostatek v poměrně širokém sortimentu. Pouze svíčková a vepřo knedlo se nevaří. Milovníci ryb si příjdou na své, polévky,dorty, zmrzlina i ovoce jsou běžné. Po celou dobu pobytu má každý svůj stůl a číšníka který se stará o pití a odnášení nádobí. Pití je k dispozici po celý den včetně alkoholických nápojů.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Jsou organizovány každý den dopoledne i odpoledne výlety lodí na šnorchlování které jsou v ceně pobytu. Šnorchlovat se dá i v moři u hotelu. Placené je rybaření, potápění a další výlety na vzdálenější ostrovy. Vzhledem k blízkosti letiště je možné i zajistit si let nad atoly malým letadlem. Delfínů, želv a různých druhů ryb je k vidění dost což mnozí využívají k fotografování. Personál hotelu je vstřícný a ochotný.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž je písečná a uklízí se každý den, přístup do vody je bezproblémový. Útes je od břehu cca 80 m, takže šnorchlovat se dá dobře a pod vodou je ještě leccos k vidění. Barvy moře jsou fantastické a hlavně jeho teplota vás plně uspokojí. Koupat se v 30 stupňové čisté vodě se Vám jen tak často nepodaří.

Okolí hotelu (4 / 5)

Okolí hotolelu odpovídá malým ostrovům s bujnou vegetací. Milovníci palem si příjdou na své. Pozor na padající kokosy! Projížďky na kolech jsou příjemným zpestřením ale až k večeru, protože jinak je velké horko. Nevýhodou je, že pobřeží mimo hotel není udržované, takže Vás překvapí poměrně velký nepořádek s množstvím odpadu (traviny, PET flašky atd). Můžete si prohlédnout jak žijí místní obyvatelé a budete asi překvapeni jejich přívětivostí, čistotou vkusným oblečením a vůní.

Celkový dojem (4 / 5)

Pobyt splnil naše očekávání, Maledivy jsou opravdu pěkné, mají krásné teplé moře a přívětivé klima. Škoda jen, že to není blíže. Podle mého názoru je výhodou, že nejste celý pobyt "zavřeni" na nějakém malém strůvku a máte možnost pohybu po celém souostroví. Kdo se vyžívá v nakupování bude ale zklamán, protože mimo drobných suvenýrů zde nic není.

Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Odpočinek
  • Seniory
  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.