Ghazala Gardens v červnu

Recenze hotelu Ghazala Garden **** - Egypt

Vše vcelku v pohodě, pokud nespoléháte příliš na delegáta. Pan Adel byl dostupný pouze při příjezdu, druhýden při objednávání fakultativních zájezdů a pak při odjezdu...

Ubytování (4 / 5)

Hotel již sice něco pamatuje, ale na egyptské poměry slušný, v pokoji čisto, uklizeno ručníky, včetně plážových osušek měněny každý den (nebo na požádání - když jsme s nimi ráno utekli na pláž). Vodu na čištění zubů (balenou) jsem musel připomínat, prý jen každý druhý den, nakonec jsem se domluvil s uklízečem, který mi ji za malý bakšiš (který jsem mu stejně dával za úklid) dodával denně.

Strava a stravování (4 / 5)

Pro mě bez problému, všeho dost. Každý druhý den (zřejmě podle toho jak končí turnusy ubytování) je slavnostnější večeře s grilováním venku a hudbou. Strava je bufetovým způsobem (nandáte si na talíř co chcete a kolik chcete), pití roznášejí ochtní číšníci. Co se té hudby týče nic moc nčekejte, ale že by se někomu chtělo tančit v tom vedru (v červnu je tam docela teplo i v noci)... Je tam několik restaurací a la carte (jsou to krajové speciality - italská, mexická, brazilská) - na večeři se tam musíte objednat, to jsem nevyužíval (je to v rámci all inclusiv zdarma samozřejmě). Ve vybrané dny se tam dá i poobědvat (poněkud nesrozumitelný rozpis v němčině dostanete na začátku)

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Bez problému, snaží se. Pozor na faraona (manželku to potrefilo) - přes ujišťování Antinal na recepci nekoupíte, nutno skočit do lékárny (nějakou v okolí najdete tak do cca 5 minut chůze - záleží v kolik hodin ráno Vás to zastihne...)

Pláž a moře (5 / 5)

Na pláž se chodí cca 300m přes ulici a sesterský hotel Ghazala Beach. Plážové osušky dostanete v hotelu zdarma, s místem pod slunečníkem u pláže žádný problém. Pláž je jemný písek, ale kdo nemá azbestové plosky na nohou, vemte si alespoň žabky, které necháte na břehu. I když rychle přeběhnout se těch pár metrů dá. První pohled na moře mě trochu zklamal, dokud jsm nestrčil hlavu pod vodu. Korály jsou v dětské hloubce, večer při odlivu u některých nemusíte ani umět plavat. Viděl jsem to poprvé a paráda. Moře čisté, viděl jsemt i perutýny, rejnoky (modroskvrnný), karetu. Delfíny a něco většího v tom zálivu nečekejte, na to je nutný výlet na volnější moře. Přímo u pláže je též hotelový bar a dá se zde i poobědvat, takže vše je v rámci all inclusiv lehce dostupné v dohledu moře (nemusíte se těch 300m vracet)

Okolí hotelu (4 / 5)

Cca 100m od hotelu přes ulici je místní obchodní centrum Naama Bay. Ulice plná obchůdků v evropském stylu, tzn. ceny jsou většinou vystaveny a nesmlouvá se. Kdo chce zažít nějakou legraci, nechte se za cca 2 dolary (cenu nutno usmlouvat předem) odvézt taxikem deset kiláků do Old Market. Stánky, ceny smluvní, záleží na vaší šikovnosti. Ale napřed si v Naama Bay zjistěte přibližnou cenu, ať víte do čeho jdete.

Celkový dojem (4 / 5)

Splnil očekávání.

Hotel vhodný pro:

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.