Detail recenze: Hotel Hilton Hurghada Long Beach Resort

  Egypt, Hurghada, Hurghada - jih

4/5

Jana M.:
Long Beach už není Hilton, ale i nový majitel se stará, aby vše bylo ke spokojenosti zákazníků, renovuje, udržuje zeleň, dbá na dobrou stravu.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Měli jsme zakoupeny 3 standartní pokoje, zřejmě v bungalovu. Požádali jsme na recepci o pokoje v hlavní budově, aby bylo všude blízko, neboť jsme již duchodci a máme problém se schody. Dostali jsme hezké čisté pokoje poblíž výtahu. Mimo sezonu to zřejmě není problém, neboť hotel není plně obsazen.


Strava a stravování

Výborně ochucená, dostatek všeho, neustále doplňováno. Ovoce v celku i oloupané a nakrájené (pomeranče, mandarinky, banány,granátová jablka, zelené melouny, datle). Maso vždy měkkounké hovezí na různé způsoby, kuřeci pečené, grilované,jako řízky, ryby pečené, grilované, celé, filety tuňáka, v omáčce, v zelenině. Přílohy - vynikající rýže pokaždé s jinou přísadou koření, brambory vařené, smažené, jako kaše, gratinované, těstoviny dochucované na přání i již hotové směsi se zeleninou, masem a různé druhy. Když byl tématický den německý, byly i špecle a pečená kachna, jindy krůtí rolka, jindy mleté grilované maso. Číšníci nosili nápoje ( pivo, víno, kávu, džusy...) velmi rychle, nebylo třeba stát u výčepu.


Vybavení, služby a personál

Služby výborné, personál ochotný, každý uměl trochu anglicky, i uklízeči a ručníkoví na pláži, všichni usměvaví. Animátoři byli taky prima. Bazény s různou teplotou, hodně vyhřáté i studené, moře teplé, čisté. Břehy každý den ráno uklízeny, neboť z moře občas připlaval nějaký plastový odpad.


Pláž a moře

Pláž opravdu dlouhá a to i směrem do moře. Kdo si chtěl zaplavat tak se kousek prošel, nebo skočil do laguny. Tam to šlo z kopce rychle. Lehátek bude dost určitě i v sezonu. Šnorchlovat a pozorovat barevné rybky šlo z mola. Kamarádka viděla i delfíny, my jen želvu, sepii, trnuchu, měchovce a perutýny.


Okolí hotelu

Prošli jsme se asi 15 minut pěšky po širokém chodníku vedle cesty a do mešity a přilehlých obchůdků. Celou dobu na nás troubily taxíky a chtěly nás svézt. Jednou jsme si zajeli místními bílými 12cti osobovými vehikly do Hurghady na Marinu a to byl zážitek. Auto stálo 5 E.liber na osobu, čili skoro zadarmo, ale drželo jen taktak pohromadě, hrkalo, ale jelo. Taxi by stálo 5€. Marina krásná, čistá. Hurghada exotická - směs nádherné mešity, rybího trhu a neskutečného nepořádku a vtíravých prodejců .


Celkový dojem

Měli jsme dva týdny pořád co dělat, večer animační programy s exotickými tanci, dopoledne petang, koupání, plavání opalování, jóga, strečink, šipky,.... mezitím odskok do baru, na jídlo, na karty a jiné stolní hry, co jsme měli sebou. Hrozně rychle to uteklo. Budeme rádi vzpomínat.


Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.