Depandance Akileda - patří k hotelu AS

Recenze hotelu Hotel Albanian Star **** - Albánie - Albánie - Golem

Pro méně náročné klienty, kterým jde spíš o pláž a moře, ne tolik o ubytování.

Ubytování (2 / 5)

Hned při příjezdu do hotelu jsme zjistili, že nefungují zásuvky - do 10ti minut přišel elektrikář a opravil to (bylo kolem desáté večer). Elektřina za náš týdenní pobyt přestala fungovat v celém hotelu asi 3x, voda 2x, výtah minimálně 2x také (když ho elektrikář spravil, radši šel dolů po schodech...). Koupelna velmi malá, nedalo se tam pohybovat, u sprchového koutu nebyl žádný závěs, takže po vysprchování byly všude povodně, sedátko na záchodě nesedělo správně, takže jsme pokaždé sjeli (ptali jsme se a bylo to tak všude, viz foto). Na jedné z postelí se velmi špatně spalo, celou noc mě tlačila vystouplá pérka. Balkón jsme neměli, jen francouzské okno a zábradlí, které nedrželo pořádně ve zdi. Uklízečky chodily každý den, byly někdy až moc důkladné (přerovnávaly věci na nočním stolku, vylévaly pití ze skleniček, aby je mohly vyměnit...). Kolem jedenácté hodiny večer přestala hrát hudba na ulici a byl úplný klid a ticho. (Byli jsme v termínu 26.6.2017 - 3.7.2017)

Strava a stravování (3 / 5)

Strava byla dobrá, ale menší výběr. Většinou u oběda a večeře 2x těstoviny, hranolky, bramborová kaše, kuřecí maso, nějaké další maso, albánské jídlo, cuketa, 2-3 saláty, polévka, meloun, dezert, stále to stejné. Velmi rádi používají barvivo - na korpus dezertu, palačinky při svačině... Na snídani volské oko, párky, klobásy, šunka, 2x džem, máslo, jogurt, pečivo, jablka, hrušky, broskve... Na svačinu byla minipizza, palačinky, různé jednohubky... S pitím je to slabší, při snídani voda, džus, káva. Během oběda a večeře jsme si mohli napustit vodu z barelu, ostatní nápoje jsme si museli objednat u číšníka, avšak často žádný nepřišel a když ano, tak jsme se pití dočkali až po jídle. V jídelně hotelu AS se stravují nejen jeho hosté, ale i klienti ubytovaní v hotelu Akileda a Ibiza - často se stávalo že bylo plno a tak byla jídelna uzavřena a museli jsme čekat u recepce. Během dne jsme si pro pití mohli chodit na bar, kde byly velmi často velké fronty, obsluhoval většinou jeden barman, i když jich tam bylo volných víc. Nebylo možné si objednat více pití naráz, razili zásadu: 1 člověk = jedna sklenička, později po stížnostech nám dali kartičky, kde bylo napsáno z jakého jsme pokoje a kolik je na něm lidí, podle toho nám mohli dát počet drinků.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Lidé si stěžovali, že se na ně číšníci neusmívali, nebyli milí atd., Recepční anglicky uměli vcelku dobře, takže jsme se vždy dobře domluvili, číšníci a barmani trochu hůř, ale základy znali.

Pláž a moře (4 / 5)

Hotel Akileda a Ibiza mají společná lehátka, AS své oddělené. První dvě řady byly placené, zbytek pro hotelové hosty. My jsme o volná lehátka bojovat nemuseli, ale myslím, že při úplném naplnění hotelů by se tam všichni nevešli. Pláž písková, vcelku čistá. Moře bylo teplé, občas byly vlny, akorát v něm plavaly občas odpadky. Na pláži jsme viděli jednou medúzu, ale jinak v moři ne.

Okolí hotelu (3 / 5)

Vcelku hezké, před hotelem a kolem něj čisto, pár stánků. V okolí několik restaurací,kaváren, marketů, ale zbytek "město duchů", není tam žádné pouliční osvětlení. Chodník od hotelu na jednu stranu vedl asi 200 m a poté skončil, před ostatními hotely byla rovnou pláž.

Celkový dojem (3 / 5)

Když pominu trochu bojové podmínky kvůli elektřině, vodě a koupelně, byla to dobrá dovolená. Nedoporučuji ale mladým lidem, kteří se chtějí bavit po nocích v barech a klubech, vše tam končí kolem jedenácté hodiny (a ani tam toho moc není).

Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.