Pěkný hotel na okraji města Benalmádena

Recenze hotelu Hotel Best Benalmádena **** - Španělsko

V hotelu BEST BENALMADENA **** jsme byli od 4. do 8. 5. 2019, tedy ještě před sezónou. Hotel je moderní, pěkný, čistý, ale nevýhodou je, že není přímo na pláži - respektive přímo pod hotelem není vstup do moře. Nicméně na obě strany od hotelu do 5 minut písčité pláže jsou. Určitě si své oblíbence tento hotel najde. Žádný propadák to rozhodně nebyl.

Ubytování (4 / 5)

Hotel o cca 8 patrech nad recepcí a dalšími cca 2 patry pod ní, směrem k bazénům a moři. Bez výtahu jen pro zdatnější a sportovně založené. Výtahů bylo sice celkem dost, ale vzhledem k architektuře hotelu byly stále využívané a občas jsme čekali dost dlouho. Bydleli jsme v 7. patře, výhled boční - částečně na moře, částečně na ulici a svah. Z ulice šel v noci ruch, museli jsme spát se zavřenými dveřmi a puštěnou klimatizací. Pokoj jsme měli prostorný, čistý. Na můj vkus uklízečky používaly příliš voňavé prostředky, jako alergik jsem s tím měla trochu problém. Vůně šly celým hotelem skrze klimatizaci, nešlo to tedy moc vyvětrat. Osobně bych sem kvůli alergiím už znovu nejela, ale komu to nevadí, tak hotel mohu doporučit.

Strava a stravování (4 / 5)

Měli jsme polopenzi formou bufetu. Nabízejí i all inclusive. Nabídka pestrá, jídlo velmi dobré, kapacita jídelny dostačující. Některé ovoce sice bylo trochu méně zralé, ale určitě lepší, než ve většině českých obchodů.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Odpovídající 4*.

Pláž a moře (3 / 5)

Hotel není přímo u pláže, ale napravo i nalevo jsou písečné pláže, kam dojdete do 5 minut. Pláže nalevo od hotelu se táhne až k přístavišti v Benalmádeně. Můžete po pláži, nebo nad ní po pobřežní promenádě, chodit i na delší procházky. V květnu jsme se nekoupali, moře bylo hodně studené. Ale vypadalo čisté.

Okolí hotelu (4 / 5)

Hotel je na okraji Benalmádeny. Je blízko hlavní silnice, takže pokoje nasměrované k ní jsou hlučnější, v noci se dalo spát jen se zavřenými dveřmi. Jinak se od hotelu dostanete pěšky nejen k moři, ale i k přístavišti (doporučuji navštívit), do centra města, místím busem nebo taxikem pak můžete zajet do Butterfly Parku (moc hezký) nebo Selwo marina minizoo s lachtany, tučnáky, delfíny, plameňáky a dalšími zvířaty (taky hezký zážitek). Blízko minizoo je ještě moc hezký městský park, kde jsme byli překvapeni tím, že v něm volně chodilo a poletovalo opravdu hodně barevných kohoutů a slepic a kuřat. Zážitek pro děti i dospělé. V městském parku jsem kokrhání zažila poprvé :-) Benalmádena je pěkné upravené město, i zkraje sezóny se tu nemusíte nudit.

Celkový dojem (4 / 5)

Příjemný moderní hotel. Sice není přímo na pláži, ale pláže nejsou daleko. Výhledy z hotelu směrem k moři moc pěkné. Okolí hotelu upravené, procházky před hotelem na obě strany podél pobřeží pro nás byly vždy pěkným zakončením každého dne. Hotel mohu doporučit pro osoby bez pohybových problémů a spíše pro rodiny bez dětí.

Hotel vhodný pro:

  • Obchodní cesty
  • Mládež
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.