Detail recenze: Hotel Calypso

  Bulharsko, Slunečné pobřeží

4/5

Háně:
Krasná dovolená, pěkný hotel, odpovídá spíše 4 hvězdičkám, byli jsme moc spokojení jak se službami, tak s ubytováním. Za ty peníze hodně muziky.

Ubytování

Čistém prostorné pokoje, manželská postel s vysokou dobrou matrací, odpovídající přistýlka. Koupelna i WC moc pěkné. Sem tam je vidět nějaké delší užívání, odřený nábytek, v koupelně dveře. Ručníky mění každý den, vše denně uklizené, v týdnu převlékají postele. Ubytování určitě vyšší kategorie jak tři hvězdy. Na balkoně dvě plastové židličky, stoleček, věšák na prádlo, vše prosklené, ale soukromí jsme měli, bydleli jsme směrem k bazénu.


Strava a stravování

Strava tedy vynikající,i delegát potvrdil, že v tomto hotelu vaří výborně.převážně balkánská kuchyně. Snidaně stejné, smažená vejce, volské oko, opečená šunka, rolky z listového těsta různě plněné, párečky, vařená vejce, klobásky, plátkový sýr, salámy, byla i pohanka, luštěniny, spousta zeleniny a zeleninových salátů, rybiček, zavináčů, pečiva sladkého i slaného, takové to zobání kuličky lupínky apod., a hlavně jejich sýry, naprosto vynikající. Plus různé pochutinky k tomu. Ovoce na každý chod - dva druhy melounů, broskve, nektarinky, švestky, pomeranče, jablka. Obědy tak osm druhů, to samé i večeře, jídla se neopakovala. Výborné mleté maso s omáčkami, nebo jejich dušené či pečené se zeleninou. Jako plus - hodně zeleninových salátů, i tepelně upravená zelenina. Odpoledne u bazénu pizza, stripsy, hranolky, sladké, sušenky, ovoce, zelenina, klobásky...4 druhy zmrzliny, ta tedy nic moc, ale dětem chutnala. Jídlo doplňovali neustále. Nápoje z automatů - 2 džusy, Cola, Fanta....voda, káva, čokoláda.. nebylo to ale nijak špatné. Na baru místní nápoje, míchané nápoje, i pro děti.


Vybavení, služby a personál

Uklízečky usměvavé, ochotné, celý den uklízejí po hotelu, je tam opravdu čisto. Hotel působí moderně a prostorně. Chlapci na recepci občas unavení. Wifi jsme raději nekupovali, není dobré připojení. Stojí poplatek 6 za den, 30 na týden. V supermarketu mají datovou simku za 10, na ní se v pohodě jede po dobu 10 dní. Krásné jsou prostory k odpočinku v přízemí, i pro děti. Bazén menší než na fotografiích, pro hosty stačí, i lehátka u baznéu akorát. Animátoři skvělí, se šipky, vodní pólo, večer pro děti minidisko, folklorní večer, kouzelník...Osazenstvo na hotelu pár Čechů, Slováků, Rusů, Bulharů, nejvíce Rumunů. Měli jsme štěstí na lidi - vše v pohodě, nikdo extra opilý. Trezor na pokoji z 6 leva.


Pláž a moře

K moři tak 5 minut procházkou, kousek po ulici plné obchůdků, směnárna, restaurace. Potom po dřevěné cestičce dunami - je to tam velmi hezké (když se nekoukáte na nedopalky v písku). Pláž upravená, čistá, dva bary, voda teplá a čistá. Pěkný výhled na Slunečné pobřeží i Nessebar. Střídá se placený úsek s veřejnou pláží. Lehátka hodně drahá. Jsou tam vodní sporty.


Okolí hotelu

V okolí supermarkety, směnárny, kurz 1.9 za euro, spousta obchůdků. Do noci to tu žije. Jinak docela špinavo. Dá se nakoupit za naše ceny i levněji - třeba alkohol. Krásný výlet do Nessebaru - je nádherný. Procházka kolem moře tak na hodinu, nejlevněji autobusem č.1, 5, 8, jezdí stále, je ale úplně k prasknutí a byli jsme upozornění, že se hodně krade. Vláčkem je krásná projížďka za 3 leva. Zastávka kousek od hotelu.


Celkový dojem

Přijeli jsme moc spokojení.


Hotel vhodný pro:

  • Páry
  • Rodiny s dětmi
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Hotel Calypso

Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes zavřeno