Hotel Centinera, Banjole

Recenze hotelu Hotel Centinera - Chorvatsko - Istrie - Banjole

Z pohledu matky dvou dospívajících synů ... hotel poskytuje absolutně vše, co se od něj očekává. Stejně tak příroda - moře i stromoví podél pobřeží, oblázková či kamenitá pláž, sportovní vyžití v rámci možností solidní. Jedna restaurace hned u pláže, jedna kousek dál, kavárna, jeden stánek se zbožím typickým pro tuto oblast. O cca 200 m výš nad hotelem malý kiosek s čerstvým pečivem a chlazeným pitím. Perfektní animační program pro malé, dvakrát týdně živá hudba pro dospělé návštěvníky. Chybí rušný noční život, kavárničky, bary, diskotéky, obchůdky, kolonáda ... toto tu nenajdete, ovšem hledáte-li klidné večery, je to pro vás to pravé.

Ubytování (4 / 5)

Ubytování jsme měli pro dva plus přistýlku. Manželská postel má hodně měkké matrace, takže kdo není zvyklý, trochu se se spaním "nadře". Denně se uklízelo, ručníky i osušky byly součástí. Hotel je evidentně hodně využívaný, místy je znát opotřebení na kobercích, závěsech, stěnách ... přesto je udržován v čistotě a na těchto "detailech" dle mého spokojenost nestojí. Odpovídá to ceně a nám to určitě dojem nepokazilo. Velkou výhodou jsou klimatizované pokoje, na hotelu IGOR s vlastním ovládáním - toto jsme měli my a bylo to opravdu super. Dle mého tedy vše v pořádku - není to Hilton, abychom bydleli v nablýskaných prostorách, je to klasický hotel, který poskytuje to, co se od něho očekává. Za 5 € se dá koupit připojení k Wi-Fi pro max 4 zařízení na pokoj ... šlo bez problémů.

Strava a stravování (5 / 5)

Absolutně bez chyby. Na výběr ke snídani i k večeři, na co jen pomyslíte - velký výběr zeleniny, masa, příloh, pokaždé moučník a ovoce, k večeři dvě polévky. Pití bez omezení v ceně - ráno káva z automatu, čaj, limonády a šťávy, večer plus víno a pivo. Perfektní servis, neustále doplňovali, uklízeli ze stolů, udržovali čistotu. Chuťově na jedničku!

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Velkou poklonu všem, kteří udržují pořádek v i kolem hotelu - denně ráno zametali chodníky, denně uklízeli pokoje - vysávali plus čistili koupelnu. Na recepci bez problémů, skvěle se domluvíte více jazyky, jsou tam opravdu šikovní lidé a pomohou. V kuchyni absolutní špička - viz. "strava a stravování".

Pláž a moře (5 / 5)

Moře čisté, méně vln, klidnější díky tomu, že je hotel situován v zálivu. Všude stromoví poskytující stín, na výběr pláž oblázková nebo kamenná, místy pozor na ježky! Určitě doporučuji boty do vody, za úraz to nestojí. Lze zahlédnout i rybky, ne nijak moc. Na potápění místo fajn, nepočítejte ale s mušlemi apod. Ty tu nenajdete a když, tak zcela výjimečně. Pláž se poměrně rychle zalidní, takže je dobré si již dopoledne najít "své" místo a nechat si třeba ležet osušku nebo deku - odcizení nehrozí :-). Denně tu probíhají animační programy pro děti.

Okolí hotelu (4 / 5)

Přímé okolí hotelu je opravdu krásné, všude zeleň a moře, klid ... pro někoho až příliš, záleží na úhlu pohledu. Pro nákupy a podívanou je třeba vyrazit jinam, Pula, Poreč, Medulin ... nebo využít výlety na lodi, které jsou tu nabízeny a my vřele doporučujeme. Jsou za solidní peníze a stojí za to! Rušný noční život je tu tabu a ti, kteří jej vyhledávají, spokojení nebudou. Naopak ti, kteří si chtějí odpočinout a zklidnit se, tu mají ideální místo k tomu naplnit své představy.

Celkový dojem (5 / 5)

Centinera nabízí veškeré podmínky k tomu, abyste si užili fajn relaxační dovolenou. Byli jsme nadmíru spokojení jak s prostředím, tak s péčí personálu i s restaurací. Nemáme žádnou výtku a vřele doporučujeme všem, kteří neprahnou pro hlaholu a rámusu do časných ranních hodin, ale touží po tichých večerech a soukromí. Výhodou je určitě vlastní doprava - my jsme byli autobusem a tudíž jsme mohli cestovat jen lodí nebo autobusem (dvakrát denně jezdí do Puly bus za 20 Kun na osobu, pobydete tam cca 2 hodiny a pak vás zase odveze zpět až k hotelu).

Hotel vhodný pro:

  • Seniory
  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.