Detail recenze: Hotel Delfin

  Černá Hora

4/5

C.sun:
Hledali jsme poklidnou last minute dovolenou v příjemném prostředí, a trefili jsme se.

Ubytování

Hotel je po rekonstrukci, pokoje i venkovní prostory vypadají moc hezky. Závada odtoku sprchy opravena do druhého dne. Úklid každý den, vše čisté. Klimatizace fungovala. Personál ochotný, pokud se zdálo, že je s něčím problem, stačilo zdvořile trvat na svém a personal se po chvilce "rozhoupal" a situaci vyřešil.


Strava a stravování

Strava byla asi jedinou lehkou slabinou tohoto pobytu. Vždy bylo nějaké ovoce, ale výběr nebyl velký. Káva pouze instatní, místo másla margarín, uzeniny a sýry take v kvalitě, kterou bych si domů nikdy nepořídila, místo džusu obarvená šťáva. I své vlastní pečivo patrně pekli z margarínu, takže pro nás mělo trochu divnou příchuť. Snídaně celkem v pořádku, k obědu nějaký ten salát, někdy velmi zvláštní kombinace (ovocný s majonézou a vejci), pár teplých jídel a příloh. Teplá jídla se dost opakovala a byla poměrně těžká, ale celkem chutná. V nabíce byla často take i ryba nebo těstoviny či risotto s mořskými plody. Večeře se podobaly obědům. Všeho bylo v dostatečném množství. V nabídce byl velmi dobrý místní měkký sýr a místní obdoba pršutu. Oliv jsme se nedočkali. Děti ocenily palačinky a zmrzlinu.


Vybavení, služby a personál

V nabídce zájezdu byl pouze vnitřní bazén, což byl důvod, kvůli kterému jsme váhali, zda vůbec zájezd zakoupit. V reálu ale hotel disponuje velmi pěkným moderním venkovním bazénem s vyhledem z vody na moře. V odpoledních hodinách je bazén ve stínu, což bylo velmi příjemné. Byl čistý a nikdy nebyl přeplněný ostatními rekreanty, i když byl hotel plně obsazen. Hotel nabízel i večerní zábavu a dětský klub, což jsme nevyužili. V hotelu se rekreovalo mnoho Francouzů a aktivity jim byly přizpůsobeny. Současné fotky najdete na Tripadvisor.


Pláž a moře

Hotelová pláž je poměrně rozlehlá, což je na místní poměry asi nezvyk - většina ostatních pláží byla "na jeden ručník" a oddělena pouze nízkou zídkou od silnice. Hotelový servis byl v zájezdu inzerován za příplatek, na místě naštěstí zdarma. (Pouze výpůjčka plážových osušek za 1EUR). Lehátek i slunečníků i přes plně obsazený hotel dostatek. Na pláži hotelové nealko (voda a něco jako džus z automatu) zdarma, ostatní včetně kávy za příplatek. Pláž je kamínková, písek pouze na půlmetrovém pruhu tam, kde se hladina moře dotýká pobřeží. Díky tomu se velmi snadno na mělčině zakalila. Poté kombinace písku a větších kamenů. Dětem jsme koupili boty na koupání a my jsme to nějak přežili s omlácenými prsty na nohou. Přístup do moře celkem prudký. Vyhrazené místo na koupání není velké a jeho značnou cast zabírá nafukovací atrakce. V moři občas pár řas, vzhledem k rušnému provozu v zátoce asi velkem v pohodě, většinou celkem čistá.


Okolí hotelu

Boka Kotorska je zátoka, výhledu na otevřené more se tedy nedočkáte. Každou chvíli přejel zátokou velký parník a z letiště v Tivatu naproti přes zátoku vzlétala letadla, což naši malí synové velmi ocenili - bylo se na co dívat. Letadla slyšet nebylo, ale v slyšeli jsme patrně zázemí bazénu nebo kuchyně. Na spánek při otevřeném okně to nebylo, ale nejednalo se o nic zásadního. Bijela je poklidné letovisto s malým množstvím hotelů i turistů. Pokud hledáte zábavu do rána, tady se jí asi nedočkáte. Hotelové akce a diskotéky občas, male a končily naštěstí brzy. Výletů jsme se neúčastnili. Výhled na jednu stranu trochu kazí překladiště pro lodě.


Celkový dojem

Černá hora je velmi půvabná země. Z letiště jsme na hotel jeli skoro dvě hodiny a nakonec jsme za to byli rádi, protože jsme viděli hory, přímořské vesničky s ostrůvky i nádherná jezera. Bijela je poklidné místo s příjemnou atmosférou. Za cenu last minute je poměr cena/výkon velmi slušný.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.