ESTEPONA - HOTEL FUERTE 27.4. - 4.5.2019 - DOJMY Z POBYTU

Recenze hotelu Hotel Fuerte Estepona **** - Španělsko - Andalusie - Estepona

Celkový dojem z pobytu v tomto hotelu je positivní.

Ubytování (4 / 5)

V tomto ohledu jsme subjektivně jako nejpříznivější bod vnímali (vyžádaný a zaplacený) přímý výhled na slyšitelně šumící moře, k čemuž přispěla prosklená průhledná stěna balkonu pokoje č. 1223. Mramorem vykládaný pokoj sám byl ovšem předimenzovaně velký a chladně neosobní, zrovna jako koupelna. V té však bylo místo jak na vanu, tak na sprchový kout a dvě separátní umyvadla, což bylo příjemné. Ohromný hotelový pokoj byl ovšem bez jakékoli možnosti si "na něco" sednout, takže bylo třeba sedět na židlích původně umístěných na balkoně. Zvláštnosti pokoje pak v našich očích byly celkem ještě dvě. Za prvé to byl fakt, že do pokoje se muselo chodit přes jakýsi předimenzovaně velký "obývák" či společenskou místnost společnou pro dva samostatné pokoje. Bylo nám řečeno, že touto místností můžeme jenom procházet a nemáme ji používat. Zajímavé. Citelným zádrhelem byl fakt, že lednice fungovala jen při zasunuté vstupní kartě, která byla současně klíčem k pokoji. Kdyby tam byl člověk sám, nápoje ani potraviny si v "horkém Španělsku" si za své nepřítomnosti v pokoji nevychladí. To člověk ve čtyřhvězdičkovém hotelu nečeká. Na druhé straně pokoj byl naprosto tichý a klidný. Příjemné bylo i to, že klimatizace nejen chladila, ale v chladném dubnu i topila.

Strava a stravování (3 / 5)

Hodnotit můžeme pouze snídani. Výběr byl bohatý, nic méně chuťově nevýrazný, každopádně ve srovnání s jinými turistickými destinacemi a "tamními" švédskými stoly.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Vybavení, služby i chování personálu odpovídalo tomu, co člověk očekává od čtyřhvězdičkového hotelu. Pronájem auta i jeho vrácení bylo absolutně bezproblémové.

Pláž a moře (2 / 5)

V chladném dubnovém počasí se koupat nedalo. Pokud lze posoudit, pláž nebyla z jemného, ale z hrubého písku, místy s kaménky. K moři to bylo od vchodu kolem bazénů a kus zahrady odhadem ne víc než 100-150 metrů.

Okolí hotelu (4 / 5)

Hotel je umístěn zcela mimo centrum. V podstatě stojí (zatím) osamocen v klidné zóně daleko od středu Estepony a turistického hemžení.

Celkový dojem (4 / 5)

Spokojenost.

Hotel vhodný pro:

  • Obchodní cesty
  • Seniory
  • Páry
  • Odpočinek
  • Všechny
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.