Naprostý sen

Recenze hotelu Hotel Iberostar Playa Alameda ***** - Kuba - Matanzas - Varadero

Snová dovolená, krásné pohodlné ubytování, pestrá nabídka nápojů, jídla, velkolepá večerní zábava a animátorské programy. Zajímavá byla také nabídka výletů, delegáti ovládali skvěle němčinu, angličtinu či francouzštinu nebo italštinu. Kubánci jsou pracovitý národ, v hotelu se pracovalo, nic nebyl problém, vše naprosto perfektně fungovalo.

Ubytování (5 / 5)

Krásný čistý velký pokoj, výhled na moře, blízko k bazénu, na pláž i do baru. Denně uklízený, pokojská každý den vymýšlela nové tvary z přehozu i ručníků. Součástí byl i dostačující minibar (na vodu a limonádu, jinak nonstop nápoje v barech včetně pláže).

Strava a stravování (5 / 5)

Všeho dostatek, přepychový raut, čerstvý gril masa i ryb, u snídaně výborné omelety, čerstvé šťávy, dvakrát jsme navštívili a la carte restauraci - taktéž výborné. Všeho dostatek, velký výběr i pro různé -ariány (vegeta-, lakto-...)

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Personál naprosto milý a přátelský. Někteří se s Vámi hned dali do řeči, aniž by to podmínili až prvním pesem zpropitného. Animační programy super, hned první den u bazénu soutěžní bingo (vyhráli jsme láhev rumu), na pláži kurzy tance, hry, volejbal, hodně oblíbený aquagym v moři). Milovali jsme živou hudbu každý večer (kubánská tradiční i moderní), a od desíti pak dovadelní představení (na styl TROPICANA v Havaně). Možnost vodních sportů - měli jsme šlapadla (v ceně).

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž čistá, lehátka vždy k dispozici, moře ráno ještě osvěžující, odpoledne teplé, bez živočíchů (pár rybiček dva poslední dny), naprosto průzračné - karibik v Antlantiku prostě. DJ vhodně pouštěl pasující hudbu.

Okolí hotelu (5 / 5)

V okolí delfinárium (doporučuji plavání s delfíny, skvělý zážitek, možnost zakoupit přímo zájezd v hotelu), s centrem Varadera spojení autobusem, který jezdil každou půl hodinu tam i zpět za 5 CUC na osobu (s možností vystupovat a nastupovat celý den). Rychlejší vzít si taxík za cca 20 CUC (a ideální svézt se zpátky veteránem za cca také 20 CUC - stojí za to - můžete samozřejmě zkousit cenu domluvit, nám to snížili). V blízkosti jinak také přírodní park, který jsme už ale nestihli. Jinak v hotelu dva obchůdky s cenovou přirážkou - ale na nutné věci dobré (odjížděli jsme s rýmou - kapesníčky nás stáli celých 7 CUC - asi 140,- korun :D - daň za překlimatizovaný autobus).

Celkový dojem (5 / 5)

První dovolená, u které jsem brečela u odjezdu. Nemáme co vytknout, jedině doporučuji a chtěla bych takových dovolených zážít víc. Využili jsme čas naplno, každý den skvělé zážitky, všichni usměvaví, fungující, pracovití, zábavní, dokonalí!

Hotel vhodný pro:

  • Obchodní cesty
  • Rodiny s dětmi
  • Odpočinek
  • Všechny
  • Mládež
  • Seniory
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.