Dovolená v Kutsouras

Recenze hotelu Hotel Ionio Star *** - Řecko - Kréta - Makrigialos

Kdo si chce užít klidnou a nerušenou dovolenou u moře, přijde si zde na své. Hotel je na klidném a tichém místě, s uzavřenou pláží pouze pro hosty. Pokud by se někdo nudil, může se vydat na některý z výletů. které nabízí CK, pro zkušenější řidiče je ideální půjčení auta a zajet si na výlet sami. Ierapetra, Agios Nikolaos, idylické pláže v okolí, možností je moc.

Ubytování (5 / 5)

Příjemný, vkusně zařízený pokoj s výhledem na bazén, pláž a moře, i na okolí hotelu. Ve výbavě chladnička a TV. Klimatizace za příplatek 5€/den, ovšem kdo nemá rád příliš teplé noci, určitě si rád připlatí. Večerní posezení na balkoně bylo báječné.

Strava a stravování (5 / 5)

I přes některé nepříznivé recenze a názory hostů přímo na místě jsme byli příjemně překvapeni. Snad se nezmýlím, ale měl jsem pocit, že kuchaři vaří hlavně řecká a hlavně krétská jídla. Ke snídani většinou pečené, smažené koule, rohlíčky, záviny s náplní, palačinky, donuty a podobně. Oběd a večeře - lilek, paprika, rajčata, cuketa na různé způsoby,plněné zelné listy, k tomu brambory, někdy smažená drůbež, mleté maso na způsob sekané, dušené maso, pizza. Pro ty, kdo taková jídla nemusí, byl vždy k dispozici dostatek špaget. Maličkým nedostatkem bylo opožděné zpřístupnění jídelny v době oběda a večeře, což se vzhledem k počtu personálu a hlavně životnímu stylu na ostrově dalo tolerovat.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Personál příjemný a ochotný, opravdu vytváří pocit rodinného hotelu. Pokud jsme něco potřebovali, vždy vyšli ochotně vstříc.Ú/klid denně. V celém hotelu k dispozici WiFi v různé kvalitě. Bazén se slanou vodou, samozřejmě ne tolik přírodní jako moře.V průběhu dne je někdy těžké dočkat se obsluhy na baru.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž patří k hotelu a lehátka jsou tedy bezplatná. Dlažba od bazénu a jídelny přechází v hrubší písek, lehátka a židle jsou pod více či méně vzrostlými stromy, které poskytují příjemný stín. Jsou to nějaké místní odolné jehličnany. Vstup do moře je částečně beton, nebo kámen. Několik metrů lze jít po kamenné ploše, v hloubce kolem metru jsou pak místa s oblázky střídající se s kamennými jazyky. Ke vstupu a výstupu lze použít schůdky na molu. Voda křišťálově čistá, osvěžující, lze pozorovat ryby

Okolí hotelu (5 / 5)

Hotel je na okraji obce Kutsouras, v klidné části. Silnice je od hotelu oddělena zdí a recepcí. 250m západně se nachází pěkný market, pekárna, cukrárna a lékárna. O kus dál další obchody a taverna. Směrem na východ se cca 500m nachází veřejná oblázková pláž, dále dorazíte do další, více turisticky obsazené obce, kde jsou další obchůdky a taverny. V případě půjčení auta najdete benzinky do 1 km na obě strany.

Celkový dojem (5 / 5)

Klidnou a pohodovou dovolenou jsme si opravdu vychutnali.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny
  • Páry
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.