Detail recenze: Hotel Ocean Paradise Resort

  Tanzanie, Zanzibar, Pwani Mchangani

5/5

Martina B.:
Luxusní hotel s velmi dobrými službami v části Pwani na severovýchodě Zanzibaru, asi 45 min vzdálený od letiště.Ideální pro svatební cesty nebo odpočinek a vyznavače bělostných liduprázdných pláží.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Ubytování je v pokojích typu standard Garden - každý pokoj má balkon, některé orientace na moře. Za příplatek je možnost zakoupit taky pokoje Superior Seafront nebo Juniorsuity v 1. a 2.řadě u moře s výhledem na moře. Ubytování je v rozlehlé zahradě ve vilkách, suity a pokoje s výhledem na moře jsou spíše bungalovy, typické africké kruhové domky. V koupelně byl fén, sprcha, WC. V pokoji postel s moskytiérou, TV, set na přípravu kávy a čaje, individuální klimatizace, lednice.. V chodbě šatní skříň, župan, pantofle a trezor zdarma.


Strava a stravování

K dispozici je buď polopenze nebo all inclusive. V restauraci nabízejí i velký výběr mořských plodů, např. krevety nebo langusty a různé druhy ryb. Hotel má několik barů vč. pool baru a několik a la carte restaurací (Jahazi nebo Mawimbi).


Vybavení, služby a personál

Personál je velmi vstřícný a příjemný. Úklid probíhá pravidelně. Wifi je pouze v lobby zdarma, nebo funguje internetový koutek. Hotel nabízí Spa centrum s masážemi, animační programy pro děti i dospělé. Večer probíhají vystoupení místních tanečníků a Masajů, kteří nabízejí své výrobky k prodeji. Je dobré s nimi smlouvat.


Pláž a moře

Na pláži u hotelu jsou ručníky, lehátka a slunečníky zdarma. Pláž je dlouhá, čistá s bílým pískem a pozvolným vstupem do moře.Na pláži jsou tzv. beach boys, kteří nabízejí různé zboží jako šátky, vyřezávané výrobky, přívěsky a pod. Je třeba s nimi smlouvat. Nabízejí také výlety do okolí např. za šnorchlováním.


Okolí hotelu

V okolí hotelu se dá vyrazit na výlet např.do Jozani Forest, kde žijí opičky Guarézy nebo je zde také mangrovníkový les. Také je možné vyrazit na Prison Island,který je z hlavního města Stown Town asi 25 min lodí a můžete zde v přírodní rezervaci navštívit želvy obrovské. Do hlavního města Stown Town je to asi 1,5 h jízdy autem. Nedaleko je oblast Kendwa nebo Nungwi, kde jsou také bělostné pláže dlouhé pláže.


Celkový dojem

Zanzibar je krásný ostrov, kde je množství barev a člověk má pořád co poznávat.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Seniory
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.