Neurazí, nenadchne

Recenze hotelu Hotel Santa Monica Playa *** - Španělsko - Katalánsko - Salou

Hotel Santa Monica Playa je starší hotel, který vyloženě neurazí, ale ani nijak nenadchne. Okolí v letovisku Salou je pestré, živé a příjemné. Pláž velmi příjemná s modrou vlajkou, pozvolný vstup do moře. Pokoj byl klimatizovaný, klimatizaci šlo nastavovat individuálně dle potřeby.

Ubytování (3 / 5)

Hotel je starší, měli jsme spíše menší 2+1 pokoj pro dvě osoby. Pokoj velmi prostě zařízen základním nábytkem a postelí. Na pokoji sice byla TV, ale bez dálkového ovladače a ručně nešla zapnout. Výhled z pokoje jsme měli do ulice směrem do města, takže nic moc, balkón malý. Pokoj je klimatizovaný a jeho nejsilnější stránkou byla koupelna, která byla ve velmi dobrém stavu. Pokoj každodenně uklízeli.

Strava a stravování (3 / 5)

Měli jsme polopenzi formou švédských stolů. Výběr byl spíše omezený, navíc se jednotlivá jídla často opakovala, takže žádný zázrak. Na druhou stranu jsme si oba vždy něco vybrali a odcházeli dobře nasycení. Velkou nevýhodou bylo, že ačkoli jsme měli polopenzi, za nápoje k večeři jsme museli platit.

Vybavení, služby a personál hotelu (2 / 5)

Hotel má pěkný a dobře udržovaný bazén, každodenně probíhá úklid, slečny na recepci byly ochotné a uměly anglicky. Jinak se však jedná o starší hotel, který svým vybavením ani službami nijak nenadchne. Pokoj jsme měli velmi malý a opravdu jen se základním nábytkem, zdi byly skoro jako z papíru, doporučuji špunty na uši. Hotel má wifi, ale ta je především ve večerních přetížená a velmi nestíhá. Nicméně my jsme se chodili do hotelu v podstatě jen vyspat a najíst, takže nám toto spíše prostší ubytování stačilo.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž má modrou vlajku, je na ní pěkný písek. Pláž je pravidelně uklízená, je tam dostatek košů, barů a možností vyžití. Salou je významné turistické letovisko, je proto třeba počítat s tím, že na pláži budou mraky lidí. Moře bylo čisté, nicméně část naší dovolené (přelom června a července) docela foukalo a moře tak bylo dost studené. Jakmile se však uklidnil vítr, moře bylo příjemnější, každopádně žádné teplé kafíčko to nebylo... Ideální spíše na zaplavání.

Okolí hotelu (5 / 5)

Salou je živé letovisko s desítkami různých obchůdků, barů, restaurací... Velmi blízko hotelu zastavují autobusy Plana, s nimiž se lze lehce dostat do Barcelony nebo dalších měst či významných míst v Katalánsku. Salou nám velmi dobře posloužilo jako základna pro výlety po celém Katalánsku.

Celkový dojem (4 / 5)

Viz ostatní komentáře

Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Páry
  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.