Krásná dovolená na Ischii

Recenze hotelu Hotel Villa Casa Bianca ** - Itálie - Ischia - Barano d'Ischia

Villa Casa Bianca je naprosto jedinečná svou polohou:přímo na úžasné jižní pláži ostrova Ischia,proto jsme si ji i zvolili jako místo naší dovolené.Nehledali jsme žádný luxus(který tu není),ale je tu klid,nádherný výhled(na městečko Sant Angelo a na ostrov Capri).Bydleli jsme v přízemí,kde sice chyběl výhled na moře,ale zase zde byl naprostý klid a soukromí,také zde byl chládek a příjemný stín,takže jsme se i na začátku srpna obešli bez klimatizace.Lidé,kteří bydleli v patrech nad námi si stěžovali na nesnesitelné vedro a komáry.My jsme usínali při otevřených dveřích a za zvuků šumění moře.

Ubytování (4 / 5)

Ubytování skromnější,přiměřené ceně,ale na přespání bohatě dostačující.Uklízelo se denně,všude čisto a pořádek,neměli jsme připomínky.

Strava a stravování (4 / 5)

Měli jsme polopenzi a nám naprosto stačila.Snídaně stále stejné,vynikající bylo ranní capuccino,nemuseli jsme sladkosti.Večeře byla servírovaná,pro nás tak akorát,ale pro větší jedlíky by byla asi nedostačující.Vadilo nám,že majitel(který nemá Čechy rád a je to vidět) preferoval své krajany zcela okatě(větší porce,více ovoce,parmazán navíc na posypání těstovin,atd.)Docela nám ta očividná diskrimanace českého národa vadila.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Vybavení hotelu je odpovídající kategorii hvězdiček:žádná sláva,ale na přespání dobré.Výhodou je personál slovanského původu(Polka a dva Ukrajinci) se kterými není problém se domluvit a kteří se opravdu hodně snaží.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž a moře naprosto luxusní,nádherné.Ale stejně nejvíc jsme pobývali v termálním bazénu s hydromasáží,zde jsme vydrželi i několik hodin,hlavně v noci,kdy jsme zde byli sami.Také sauna neměla chybu,akorát v srpnu,kdy padaly teplotní rekordy,se do ní zase tak moc nechtělo.

Okolí hotelu (3 / 5)

Jedna z nejkrásnějších a největších pláží na ostrově se moc neuklízela,všude se válely nedopalky cigaret(v Itálii snad kouří všichni nad 15 let,i ženy),dokonce bylo místo,které vypadalo jako smetiště.Manžel si to fotil a nechápal,že něco takového na termálním ostrově je vůbec možné

Celkový dojem (5 / 5)

I přes některé výše uvedené nedostatky hodnotím dovolenou na Ischii jako krásnou a nezapomenutelnou,ostrov je nádherný,podnikli jsme výlet i na ostrov Capri a vraceli jsme se do ČR nadšeni.Určitě se na Ischii zase někdy vrátíme,stojí za to!

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.