Detail recenze: Hotel Karafuu Beach Resort

  Tanzanie, Zanzibar, Pingwe

5/5

Martina B.:
Příjemný hotel s velmi dobrými službami v oblasti Pingwe na Zanzibaru. Vhodné pro milovníky šnorchlování.

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Naše ubytování bylo v junior suitách v druhé řádě u moře, malé domečky podél pláže v místním stylu s terasou a výhledem na moře. V koupelně byl fén, sprcha, WC a bidet. V pokoji postel s moskytiérou, TV, set na přípravu kávy a čaje, individuální klimatizace, lednice a zdarma voda (minibar není doplňován). V chodbě šatní skříň, župan, pantofle a trezor, který je zdarma. Úklid probíhá každý den. Hotel má k dispozici i rodinné pokoje.


Strava a stravování

Stravování je formou polopenze nebo all inclusive. V našem případě all inclusive. Nejsou k dispozici all inclusive náramky, takže obsluze se hlásí číslo pokoje a na konci je vyúčtování při check outu. Ti, kteří měli polopenzi, si krom ranní kávy,čaje či vody, později u oběda ,večeře a v baru nápoje hradí. Jídlo bylo formou bufetu, takže si vždy každý vybere. Nejvíce jsem si pochutnala na rybách, vynikající a dochucené. Hotel má a la carte restaurace, a v rámci all inclusive můžete navštívit zdarma Bondeni pool restaurant, kde je nabídka italského jídla.


Vybavení, služby a personál

Hotel má a la carte restaurace, a v rámci all inclusive můžete navštívit zdarma Bondeni pool restaurant. Dále je k dispozici např. Le Grand restaurant (speciality z mořských plodů), která není v ceně all inclusive. V hotelu je také Spa, kde je množství procedur a venkovní vířivky s výhledem na moře nebo fitness posilovnu. Služby jsou na velmi dobré úrovni. Wifi je v hotelu za poplatek 50 USD/ týden nebo 10 USD/ den. Hotel má také tématická večerní vystoupení místních tanečníků a místní Masajové zde nabízejí své výrobky, které si můžete zakoupit. Je zde i obchůdek se suvenýry, ale mají dost draho a je lepší si s Masaji večer či na pláži usmlouvat cenu. V hotelu je také pool bar, kde v rámci all inclusive jsou k dispozici místní alko a nealko nápoje. Personál umí dobře anglicky a je vstřícný a vždy usměvavý.


Pláž a moře

Pláž je dlouhá a čistá. Jsou zde velké odlivy, takže do moře se při odlivu dá dostat po molu,kde je ale lepší mít boty do vody. Odliv bývá většinou dopoledne, odpoledne už se dá plavat. V moři bylo dost řas, ale to pravdě podobně díky odlivu a počasí. Na pláži jsou tzv. beach boys, kteří nabízejí různé zboží jako šátky, vyřezávané výrobky, přívěsky a pod. Je třeba s nimi smlouvat. Nabízejí také výlety, které známi z hotelu absolvovali, a to za šnorchlováním a byli nadšení.


Okolí hotelu

V okolí hotelu se dá vyrazit na výlet např.do Jozani forest, kde žijí opičky Guarézy nebo je zde také mangrovníkový les. Do hlavního města Stown Town je to asi 1,5 h jízdy autem. Je možné také navštívit i oblast Kendwa nebo Nungwi, kde nejsou tak velké odlivy jako v Pingwe nebo Uroa. Také je možné vyrazit na Prison Island,který je z hlavního města Stown Town asi 25 min lodí a můžete zde v přírodní rezervaci navštívit želvy obrovské.


Celkový dojem

Zanzibar na mě udělal velký dojem hlavně svou přírodou a pohostinností místních obyvatel.


Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Všechny
  • Páry
  • Mládež

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Zájezdy do hotelu Karafuu Beach Resort

Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes zavřeno