Detail recenze: Lotus Bay Safaga Hotel

  Egypt, Hurghada, Safaga

4/5

Eva D Paludi:
Na dovolené se nám líbilo. Trochu znepokojující byly časté kontroly vojáků na silnicích které mají naopak přispívat k pocitu bezpečí. Nic méně nikde jsme neměli sebemenší problém. Česky mluvící průvodce nás vyzvedl na letišti kde nám ukázal náš autobus a domluvil schůzku. Pokoje čisté o něco prostornější, klidný bungalov. Na výlety nás doprovázel česky mluvící průvodce s výbornou češtinou. Areál je v krásně upravené zahradě s bazénem a několika bary. Animační program- většinou hudba postarších hitů, hrála do 23 hod ale nevadilo nám to. Moře čisté s korály blízko u břehu. Jen lehátka byla taková potrhaná nebo se nedala dostatečně zvednout pod hlavou. Na výletě v Luxoru jsme památky brali rychlým tempem, prakticky jsme měli rozchod asi jen 45 min na samostatnou prohlídku chrámu což se nedalo ani rychle projít. Na výlet jsme dostali snídani v sáčku i s malým pitím. V ceně nebyla plavba po Nilu nějak se nepočítalo že by ji někdo nechtěl absolvovat. My jsme plavbu odmítli a jeli jsme na druhou stranu Nilu naším autobusem. Byli jsme tak ochuzeni o plnohodnotný oběd který byl v ceně zájezdu,protože nám delegát dal necelých 10 min. na nabrání jídla i s najezením. Takže jsme si jen vzali první věc co přišla pod ruku a nebyl čas ani na pití nebo kávu. Nakonec jsme stejně v autobusu na ostatní co plují po Nilu, ještě čekali. Jídlo v Lotus bay bylo skvělé, dostatečný výběr jak masa tak zeleniny a salátů i sladkých moučníků.Na Silvestrovské večeři to bylo jako v luxusním hotelu s mnoha lahůdkami od paštikových či sýrových rolád, přes pečená masa, zeleninu, saláty, ovoce, po zákusky, poháry, různé dezerty. Hezky nazdobené stoly s třpytkami .

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Bungalov v patře, každý den úklid s čistými ručníky, prostornější pokoj, balkón. Nebyl to sice luxus ale nejsme nijak nároční a nám se líbilo. Kluci pokojští nám na postelích z ručníků vytvářeli různé květiny a já měla postel posetou květy buganvilií s voňavou levandulí.


Strava a stravování

Výběr ze všech možných chutí a druhů. Pečená , grilovaná , smažená i dušená masa, výborná rýže, ale i brambory, zelenina nebo špagety. Velký výběr zeleninových salátů, pečiva. Ze sladkého puding, různé sladké pečivo, zákusky, čerstvé datel, melouny. Každý den mírnější obměna a člověk si tam vždy vybral. Jídlo nám nabíral personál přes skleněný předěl, co jsme si ukázali. Personál vždy příjemný, ochotný, brzy si zapamatování co pijeme a potom nám už sami nosili či nabízeli kávu, pivo atd.


Vybavení, služby a personál

Vybavení pokoje asi standartní, měli jsme větší místnost , vše funkční a dostatek úložného prostoru. Personál ochotný, usměvavý.


Pláž a moře

Čistá písečná pláž s korály kousek od břehu. Lehátka byla ale i potrhaná a nedala se dostatečně zvednout pod hlavou. Na pláži servis s ručníky a barem s nápoji.


Okolí hotelu

Okolí hotelu bylo takové surovější. Silnice, kolem dokola poušť, nedostavěné domy a hotely, u hotelu pár obchůdků se suvenýry, lékárnou a přes silnici nějaké domy kde bydlí zaměstnanci hotelu. Sem tam naváté odpadky ale nebylo to tak hrozné jako např. v Maroku kde se z odpadků a pomočených rohů linku zápach.


Celkový dojem

Celkově se nám v Lotus bay moc líbilo. Domluvili jsme se všude, personál často umí i nějaké české věty, všichni delegáti umí česky a vše nám dostatečně vysvětlili. Nebyl problém se na našeho delegáta Nadera obrátit kdykoliv přes Whatsapp, čehož jsme využili. Výlety za historií byly sice spíše jako z rychlíku ale chápeme že cesta k památkám trvá dlouho. Výlet lodí na ostrov Paradise se šnorchlováním na otevřeném moři byl super i s koupáním na pláži. Za nás velká spokojenost a plno zážitků.


Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.


Raději telefonujete?

Kamila Brzobohatá
Kamila Brzobohatá
S výběrem nebo nákupem
zájezdu vám pomohu
565 656 610
dnes zavřeno