Užili jsme si to :)

Recenze hotelu Marjan Island Resort & Spa ***** - Spojené arabské emiráty - Ras Al-Khaimah - Ras Al-Khaimah

Dovolená byla skvělá, i přes velký nápor ruských turistů s většinou hlučnými dětmi.

Ubytování (5 / 5)

Pokoje čisté, prostorné, obrovské postele. Koupelna taktéž prostorná. Personál každý den měnil povlečení i ručníky. Klimatizace byla samozřejmostí. Bohužel jsme neměli balkón, okna celkem zaprášené od písku, ale to je k pochopení :)

Strava a stravování (4 / 5)

Snídaně, oběd i večeře formou bohatého bufetu, jen občas chybělo exotické ovoce (byly jen melouny, ananas, grepy a jablka), také nám chyběli mořské plody, párkrát byl ale salát s krevetami. Nenarazili jsme na vepřové maso, což je v této zemi pochopitelné, převládalo kuřecí a jehněčí maso a také ryby. Výběr byl ale opravdu bohatý, byli jsme spokojeni. Každý den jsme na pokoj dostávali balenou vodu, jinak nápoje k dispozici byly i na pláži (vyjma specialit jako frappé, smothie, mléčné koktejly apod.). Tyto nápoje byly poměrně dražší, taktéž i nanuky (ty raději kupte v obchůdku na druhé straně hotelu - rozdíl cca 30 AED). Velké časové rozmezí jak na snídaně (od 7:00 do 10:30), tak i obědy (od 12:30 do 15:30), tak večeře (od 19:00 do 22:30). Pití donáší většinou číšník, nebo si můžete dojít i sami.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Odpovídající 5*, veškerý personál byl velice milý, ochotný a usměvavý. Se vším vždy pomohli a poradili. Celkem 3 restaurace - z nich ve dvou jsou snídaně, obědy i večeře. Večeři si můžete zamluvit i v libanonské restauraci, kde mají místní speciality ale 24hod. předem. Oběd si také můžete zabookovat na baru u pláže, ale pozor tam je omezený počet - chtěli jsme využít, ale už měli plno. Bazén jsme nevyužili, koupali jsme se jen na pláži, ale je velice prostorný.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž není přímo u hotelu, ale přes cestu + cca 200-300m po chodníku. Ale u vstupu k hotelu můžete počkat na "golfový vozík", kterým Vás personál ochotně k pláži odveze. To samé platí i pro návrat na hotel. Na pláži u vstupu ručníky k dispozici - i večer. Lehátka a slunečníky k dispozici zdarma. Bar hned u vstupu na pláž. Jen nás mrzí že jsme byli v termínu, kdy byly díky vojenskému cvičení zavřená půjčovna skútrů atd, a tak jsme nemohli využít :( Nevím zda to bylo jen sezónní nebo probíhá celoročně, ale my jsme měli každý den vojenské cvičení - naproti je vojenská základna, a tak jsme byli první den troch vyděšeni. Rozhodně toto cvičení nefoťte - rázně na to upozorňuje i security. Jinak pláž byla vždy čistá - pravidelné úklidy. Občas nebylo volné lehátko - raději choďte na pláž před 10hod ranní :) K dispozico také toalety a sprchy - také pravidelně uklízeny. Moře bylo většinou čisté, občas pod náporem ruských turistů špinavé, a samozřejmě zakalené při přílivu (cca 12hod.) Řasy byli na dně pouze místy.

Okolí hotelu (4 / 5)

Nenachází se zde žádné obchody se suvenýry - můžete ale využít taxi (většinou 2-3 auta u hotelu), který vás doveze do nejbližšího obchodního centra - Al Hamra Mall. Cesta nás vyšla na cca 25AED. V okolí jsou víceméně další hotelové komplexy (většina rozestavěných), promenáda a také sportovní hřiště pro děti.

Celkový dojem (5 / 5)

Dovolenou jsme si moc užili.

Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Rodiny s dětmi
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.