OA Belorizonte

Recenze hotelu Oasis Belorizonte Hotel **** - Kapverdy - Sal - Santa Maria

Na Kapverdských ostrovech jsme byli po druhé. Poprvé na ostrově Boa Vista hotel Royal Horizonte a teď v lednu na OA Belorizonte.

Ubytování (3 / 5)

Bydleli jsme v montovaných domkách moderně vybavených. Nevýhodou bylo, že šlo naprosto všechno slyšet. Schody, dveře, toaleta, kroky.. všechno. První den nešla voda, protože se zalívalo.. to se potom ještě jednou opakovalo. Voda se denně do ledničky nedoplňovala, tak jak psala cestovka, ale mohli jste si normálně říct na baru a dostali jste 1,5l balenou vodu.

Strava a stravování (2 / 5)

Paradoxně nejlepší jídlo bylo v letadle. I přes to, že jsme byli na ostrově SAL (sůl), tak ani jedno jídlo osolené nebylo a to nějak moc nesolíme. Jídla nebyla dochucená, ryby nebyly očištěné od šupin. Prostě bylo vidět, že s tím nikdo moc práce nedal. Jediné co bylo dobré bylo sladké. U kávy neustále chyběli lžičky, takže jsme je někde lovili, automat na nápoje se několikrát rozbil a nebyl funkční. Prostě NO STRESS Jídlo na pokoj jste si odnášet nemohli, dokonce za to byla pokuta. Což jsme na Boa Vistě dělali normálně a nikomu nic nevadilo.

Vybavení, služby a personál hotelu (2 / 5)

Velká škoda toho, že se v resortu používají plastové tenkostěnné kelímky, které se po každém použití musí vyhodit nebo s velkou pravděpodobností Vám uletí ze stolu, protože na ostrovech pořád fouká. V minulém hotelu jsme měli pevné větší kelímky, které se nemuseli vyhazovat a používali se dál. Odpolední shnack (svačinka) byla pouze v hlavní restauraci, takže z pláže celkem daleko. Uvítali bychom, kdyby byl shnack je v plážovém baru. Často se stávalo, že v baru na pláži se rozbil automat na kávu i na nápoje. Takže místo kávy a Fanty jste odcházeli s úplně něčím jiným. Pokud netekla voda, tak se zamykali záchody, takže když jste opravdu potřebovali na WC prostě nebyla šance. Maximálně jste si mohli dojít na pokoj.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláže na Kapverdských ostrovech prostě nemají chybu. Čisté, dlouhé, písečné, prostě bomba. Jeden den dokonce visela zelená vlajka, takže se dalo v moři normálně koupat a nebyly, tak vysoké vlny. Lehátka a ručníky byly v ceně. Ručníky normálně na výměnu za kartičky. V termínu naší dovolené bylo od 24°C - 28°C. Celou dobu jsme se mazali faktorem 50, protože tím jak fouká, navíc u rovníku, necítíte že to opaluje.

Okolí hotelu (3 / 5)

OA Belorizonte je umístěn v městečku Santa María, kde je spoustu obchůdků, taveren, restaurací apod. Nejste úplně na konci světa. Jen škoda, že to co je za plotem hotely už nezajímá, takže jsou všude odpadky. Jediný hotel, který měl za plotem čisto byl Hilton :)

Celkový dojem (3 / 5)

Líbilo se nám umístění hotelu, ale hotel byl spíš průměr. Na druhou stranu jsme ušetřili pár tisíc, takže jsme dost často zavírali oči. V termínu naší dovolené to byla nejlevnější nabídka.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.