Relativně vydařená dovolená

Recenze hotelu Penzion Jalp ** - Bulharsko - Primorsko - Primorsko

Pro nenáročného turistu je Jalp celkem dobrá volba.

Ubytování (3 / 5)

V podkrovní místnosti bez klimatizace s okny k západu bylo díky žaluziím a markíze překvapivě příjemně (možná i díky začátku září). Bohužel majitelé neznají vysavač, mop nebo alespoň vlhkou hadru, a tak na podlaze ležela viditelná vrstva prachu. Na druhou stranu to byl celkem "čistý" prach, a jinak byl pokoj čistý a uklizený. Lednička a varná konvice byly funkční, televizor moc ne a klidně ho mohli vynechat...

Strava a stravování (4 / 5)

Strava (večeře) v restauraci penzionu byla dobrá a cenově přiměřená. CK ovšem slibovala ne úplně levné snídaně formou bufetu v jejím klubovém restaurantu, o němž jsme se ještě po cestě z letiště dozvěděli, že je již zavřený. Byli jsme odkázáni na restaurace v penzionech, kde ale o ničem nevěděli. Po nějakém přetahování se s CK jsme nakonec skončili v hotelu Žeravi, kde byly snídaně na slibované úrovni.

Vybavení, služby a personál hotelu (2 / 5)

O nějakých službách hotelu (penzionu) se nedá mluvit. Penzion neměl ani WIFI, ačkoliv je Internet v Bulharsku neskutečně levný. Problém vyřešila předplacená bulharská SIM karta od A1.

Pláž a moře (2 / 5)

Za celých 15 dní pobytu na pláži nezavlála jiná vlajka než červená, a aktivní plavčíci nechávali vlézt lidi do vody jen po pás. Stejné to bylo asi např. v Kitenu. Možná to bylo obdobím (začátek září), nevím. Ale i skákání ve vlnách byla zábava, určitě lepší než se utopit. Velké plus pláže byly slunečníky od CK zdarma. Jinak ale čistota pláže nic moc, vajgly kam se člověk podíval, a nějaké pravidelné čištění pláže se zjevně nekoná.

Okolí hotelu (3 / 5)

Poloha v centru je dobrá, všude je to kousek. Trochu problém může nastat, pokud je zrovna období folklorních slavností na náměstí. Bulharská lidová hudba mi k srdci nepřirostla, a vzhledem k blízkosti amfiteátru se před ní večer nedalo uniknout.

Celkový dojem (3 / 5)

Ušlo to.

Hotel vhodný pro:

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.