Za hodně peněz, málo muziky

Recenze hotelu Radisson Park Inn **** - Egypt - Sharm El Sheikh - Nabq Bay

Náš šestý pobyt v Egyptě a rozhodně ten nejhorší. Hotel jakžtakž, 95% hostů neomalení Rusové, jídlo nic moc, hnusné přeslazené nápoje do jednorázových plastových kelímků 0,2 litru, teplé pivo, prostě katastrofa. Moře u břehu špinavé zvířeným prachem, ale i u něj byly rybky a dalo se šnorchlovat. Korálový útes dosažitelný z mola ca 100 m dlouhého (jediná výhoda oproti ostatním hotelům, někde bylo molo dlouhé i půl km a více), jakmile se však odchýlíte dále než 10 m od mola začnou na Vás zuřivě pískat egyptští rádoby plavčíci. Pláž čistá, udržovaná, lehátka stará a málo. Pokud si ho člověk nezabral v šest ráno, v devět jste neměli šanci. Hned druhý den jsme vypozorovali princip, na kterém probíhalo přidělování lehátek na pláži. Místní beachboy a vydávač ručníků vyběhl v šest na pláž, všechna lehátka v první řadě k moři obsadil ručníky a pak je za bakšiš postupně uvolňoval příchozím ruským spoluobčanům. Jediné co bylo super, byl aquapark v hotelu.

Ubytování (3 / 5)

Hotelový resort velký, udržovaný (v rámci arabské mentality). Měli jsme rodinný pokoj, který byl velký a prostorný. Super aquapark.

Strava a stravování (2 / 5)

Nic moc. Občas se našlo něco co bylo i dobré, jako např. hovězí pečeně, rýže, hranolky ale jinak hrůza. Snídaně stále stejné, z barelu s kávou tekla hnědá břečka, která se kávou nedala nazývat ani poté, co jsme si jí "dochutili" dvěma lžičkami nescafé, přeslazené nápoje z postmixu. Obědy a večeře, výběr z ca 10 jídel, ze kterých se šest nedalo pozřít. Slušný salátový bar, sladkosti pro oko lákavé, chuťově přijatelné. Na pláži bar, kde měla být od 11-12 zmrzlina pro děti. Pravidelně jí přiváželi tak v 11,15 a začali vydávat o deset minut později, kdy už stála fronta dětí a otylých Rusů až ven z baru. Pivo pouze lahvové, teplé. Voda k dispozici v lahvích na pokoji (1 ks na osobu a den) a v barelech po celém hotelu i na pláži.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Výborný aquapark. Tobogány, divoká řeka, vlny, dětské bazény. Služby - vše mimo standard placené (sauna, fitness atd.). Personál - kus od kusu. Plážový barmani neustále naštvaní, číšníci taktéž. Nejvíce je udivovalo, že si objednáváme třeba 6 piv najednou (dávkovali je do plastových kelímků 0,2 l), víno k obědu a večeři do skleniček, kdy vám nalili, pardon natočili z nechutného alobalového "pytle" ca 0,1 l a strašně se divili, že chcete víc. K dětem milí, vstřícní, usměvaví.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž ca 7 min chůze od hotelu nebo dosažitelná minibusem, který jezdil pravidelně sem a tam, čistá, udržovaná. Lehátek málo, stará, dřevěná, napůl rozložená, občas s vykukujícím hřebíkem apod. Moře krásné, divoké. Ze sedmi dnů pobytu, 4 dny červená vlajka. Takže do moře ano, ale ne z mola, kde se dalo něco vidět. Velké vlny.

Okolí hotelu (3 / 5)

Typicky arabské. Obchůdky, bordel, igelity, nedopalky....

Celkový dojem (2 / 5)

Náš nejhorší pobyt v Egyptě. Navíc okořeněný poznáním, že při pobytu na Sinaji nepotřebujete vstupní vízum, což Vám v cestovce samozřejmě neřeknou, takže vyhozené 3200,-!!!.

Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.