Příjemná dovolená

Recenze hotelu Royal Decameron Baobab **** - Senegal - La Somone - La Somone

Týdenní dovolená odpovídala našim představám, my jsme bohužel měli smůlu, že večery i rána byla chladná, ale jednalo se podle delegáta pouze o ten jeden "náš" týden, jinak je tam krásně až na období dešťů v létě. Přes den ale slunce pražilo a opalovalo a chladnější větřík byl naopak příjemný. Přesto jsme litovali, že jsme si nevzali s sebou nějaký svetr nebo dlouhé kalhoty na večerní sezení venku. Měli jsme pouze oblečení, ve kterém jsme letěli a jinak samé vyloženě letní věci, které jsme ani nevyndali z kufrů. V našem týdnu chodili lidi na večeři v péřovkách a místní v tlustých mikinách a kapucích.

Ubytování (4 / 5)

Pokoje příjemné, dobře vybavené, ale tmavé jen s bodovými lampičkami, doporučuji si vzít s sebou baterku, pokud si chcete číst před spaním v posteli. Postele užší - jedna širší matrace - ale na pokoji ještě gauč, takže jsem zůstala na posteli a manžel si nechal stlát na gauči. Škoda, že jsme bydleli úplně na samém konci rezortu asi 500m od hlavní restaurace a recepce, našlapali jsme se tedy dost se svými artrózami.....Mladým a zdravým to samozřejmě nemůže vadit.

Strava a stravování (5 / 5)

Pestrá strava, jak je psáno ve všech recenzích, také jsme čekali víc ryb a lepší ovoce - melouny i ananasy nám připadaly úplně nesladké bez chuti, ale to byla jen drobnost, jinak skutečně velký výběr, všechny druhy masa včetně vepřového v muslimské zemi nás překvapil, různé gulášky a omáčky a přílohy všeho druhu a pizza, těstoviny, velké množství zeleniny a různých studených salátů. Na konci hotelového areálu, kde jsme bydleli ještě s dalšími Čechy, je ještě jeden bazén s barem, kde se dalo obědvat, sice s menším výběrem, nicméně zase s grilovanými rybami a špízy. Každý oběd i večeři bylo dostatek dezertů, zmrzliny atd. Pečiva také spousta druhů. Jsme vinaři, ale zejména červené víno se dalo pít, mně nevadilo ani bílé stolní víno. Jinak z tvrdého alkoholu rozlévali hlavně pastis- v hotelu je převážná většina Francouzů a místní mluví všichni francouzsky a anglicky jen někteří. Manžel ochutnal i jejich whisky.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Denně pečlivě uklizený pokoj, vyměněny osušky i ručníky. Nikdy jsme si neříkali o vystříkání pokoje proti komárům, jak píše některý recenzent, přesto jsme měli jednoho obtížného komára snad jen první noc a potom již nikdy. Denně stála dvoulitrová voda na stolku. Personál velice přátelský, snažili se mluvit i česky, s francouzskými hosty byli velcí kamarádi okamžitě.

Pláž a moře (5 / 5)

Oceán byl skutečně studený - 18-20C během celého týdne, ale byl to asi jen ten "náš" týden a teď už je zase lépe. Moc jsme se v něm tedy nekoupali, protože venku pofukoval stále chladnější větřík, který byl příjemný, když bylo kolem poledne parno, ale když se vylezlo z bazénu nebo z moře, byla zima.

Okolí hotelu (2 / 5)

Kromě dvou plánovaných výletů s delegátem Filipem , kterého tímto velice chválíme pro jeho odbornost a skvělou znalost místních poměrů i teritoria, jsme nevytáhli paty z hotelu, protože jsme věděli i z jiných destinací tohoto typu, jak to vypadá a nechtělo se nám odstrkovat malé děti a prodavače všeho druhu. Výlety byly super. Safari i Růžové jezeto.

Celkový dojem (5 / 5)

Že byl týden 16.-23.2. studený, za to nikdo nemůže. Že trochu kazí dojem z dovolené obě cesty s TraveService a jejich Boeingem 737 anebo 737 model 800 Smartwings, to už je známá věc, ale je to velká škoda, jak už se nikam na dovolenou nedá letět jinak než s touto leteckou společností, která šetří tak, že je to pro cestující mnohdy potupné a ponižující. Jinak pobyt v Senegalu výborný.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.