Vlasta Šebková

Recenze hotelu SBH Costa Calma Beach Resort **** - Španělsko - Fuerteventura - Costa Calma

Můžeme jen doporučit. I pro rodiny s dětmi, i když tam nejsou skluzavky, ale bazének pro maličké děti zde je. K tomu 2 velké bazény, z toho jeden vyhřívaný. Pobřeží je kamenité a převážně krásně písčité

Ubytování (5 / 5)

Pokoj byl prostorný, také koupelna. Velký balkon s výhledem do zahrady a částečně na moře. Protože bylo stravování all inclusiv nebyla na pokoji varná konvice. Lednička nechyběla.

Strava a stravování (5 / 5)

Strava byla výborná, různorodá. Pití nealko, pivo, bílé a červené víno, voda.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Lehátka i slunečníky na hotelové pláži byly zdarma. Osušky na lehátka jsme měli své. Jinak za poplatek u recepce.Každý večer show a animační programy pro děti. Hlídání dětí není. Stolní tenis, kulečník a jiné hrací stoly byly za poplatek 1-2 Eura za hru. Bazény byly velké, z toho jeden vyhřívaný. Vodní sporty byly možné na druhé pláži před ostatními hotely.

Pláž a moře (5 / 5)

Oceán byl v říjnu způsobilý ke koupání. Hotelová pláž byla od budovy hotelu 100 m přes hotelovou zahradu. Jinak velká dlouhá písečná pláž je vzdálena 10 minut. Část cesty je přes kameny a záleží na odlivu nebo přílivu. Odpoledne zesílil vítr.

Okolí hotelu (4 / 5)

V Costa Calmě je tržnice k nakupování suvenýrů a jedna pěkná restaurace s živou hudbou vzdálena asi 15 minut chůze. Je ale možnost dopravit se místní autobusovou dopravou do blízkého městečka Moro Jable za 2,70 EUR. Cesta trvá asi 20 minut. Časté spojení. Nádherná dlouhá pláž, maják. Zdržovat se návštěvou přístavu je zbytečné, zrovna jako navštívit "černošský trh". Prodávali tam sice 2 černoši, ale zboží jako u nás - hadry, kabelky. Výlety byly možné 2. Jeden do vnitrozemí za 53 EUR za osobu a do Zahrady se zvířaty a tropickými rostlinami za 35 EUR. Důchodci přes 60 roků za 29,50. To naše delegátka nevěděla a vybírala stejnou částku.

Celkový dojem (5 / 5)

Celkový dojem byl velmi dobrý, užili jsme si to. Obdivujeme místní obyvatelstvo jak bojuje se suchem, ke každému keři, stromu je přivedena voda. Cestovali jsme s CK Čedok. Jen nás mrzelo, že naše delegátka Jana se měla dostavit na druhou schůzku a nepřišla.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.