Sharm Resort

Recenze hotelu Sharm Resort **** - Egypt - Sharm El Sheikh - Naama Bay

Krásná architektura hotelu, velice vstřícný personál, výborná obsluha číšníky, ale... Ale zdaleka neodpovídá 5* co se týká stravy. Hotel je vhodný pro šnorchlisty a plavce, ale absolutně ne pro malé děti, neplavce a handikapovaní lidi, ti se vůbec k moři nedostanou.

Ubytování (4 / 5)

Velice dobré. Hotel nebyl plně obsazený, mohli obsazovat ty nejlepší pokoje a dělali to rádi. Čistota výborná. Starostlivost, zda jsme spokojeni až abnormální, časté dotazy na spokojenost.

Strava a stravování (2 / 5)

Strava nejslabší co jsem v Egyptě měla a to jsem se těšila, že ve vícehvězdičkovém hotelu bude ještě větší výběr a kvalita stolování. O té se vůbec nedalo hovořit. Hned první jídlo (oběd) nás šokovalo - víno! v plastikových kelímkách, které byly od oděrek neprůhledné a místy oštípané okraje s tvarem hořčičáků. V nich podávali i pivo i limo, jen s tím rozdílem, že vína bylo jen na dně, limo bylo doplna. Nábytek ošuntělý, sedáky, že z nich lezl molitan ven, vrabci hodovali na pečivu, ale číšníků spousta a předháněli se v dotazech, jestli je vše OK. Od 5* bych očekávala alespoň v hlavní jídelně skleničky. Ty byly pouze v a la carte. U pláže v baru měli jen ty nejmenší jednorázové kelímky na cca 1 dcl a do toho čepovali i pivo - neekologické. Co hlt piva to kelímek. Výběr jídla byl ubohý - na snídani rýže v mlíku, dva druhy fazolí, vaječná omeleta nebo volí oko, trochu nakrouhaného zelí, okurek a na tácku 2 plátky! sýra, nebo salámu a nedoplnili, dokud tam byly. Dost bylo výborného tvarohovitého sýra a jogurtu v míse a dva druhy marmelády. Chybělo ale mysli nebo nějaké sušené ovoce na jeho zpestření. Pečiva bylo na oko hodně, mělo různé tvary, ale stejnou nasládlou chuť. I s ovocem šetřili - žádné citrony do čaje, pomeranče i citrusy nakrájené na kousky, jednou byly dokonce i datle a jednou kdoule. Věčně bylo třeba prosit číšníky, aby dolnili čaje - buďto tam bylo pár pytlíku černého a nic jiného, nebo jen anýzový, občas mátový. Nebo konvice s hotovým černým čajem, kde se dva pytlíky louhovaly již hodinu. Oběd na pláži byl slušný, stejný výběr jak v hlavní jídelně - kousíčky kuřete, nudličky z hovězího v zelenině a rybí filetky. Na večeři totéž, ale k večeři byl větší výběr zákusků. Nikdy jsme neměli kus masa vcelku, ze kterého by nám ukrojili přímo na talíř, žádné grilování. Večeře v a la carte restauracích byly výborné. Hlavně ty za doplatek.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

Obnova nádobí, polstrů na židlích i lehátkách už dávno měla být. Služby personálu výborné, občas jsme je ocenili pár eury. Vysoce hodnotím zahrady v hotelu - všude kvetly bouganviley, palmy byly zdravé, vysoké, i trávníky byly zelené.

Pláž a moře (4 / 5)

Pláž písčitá, ale terasovitá nad mořem. Moře fantastické. Čisté, průhledné, ale šlo se přímo z mola do hloubky cca 6 m. Žádné brození se po kolena a procházky po břehu nebyly možné. Rybičky a korály byly úžasné.

Okolí hotelu (4 / 5)

Okolí nemůžu hodnotit, byli jsme pouze v hotelu. Cesta na letiště byla hezká, upravená, osázená květinami

Celkový dojem (3 / 5)

Hotel a moře krásné. Strava mizerná.

Hotel vhodný pro:

  • Mládež
  • Odpočinek
  • Páry

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.