Detail recenze: Hotel Sheraton Soma Bay Resort

  Egypt, Hurghada, Soma Bay

5/5

Jiří, Jana, Ivetka a Pepa:
Při příjezdu ráno, nás na recepci uvítali s tím, že pokoje volné nejsou, protože hotel je ze 100% obsazený!!! Prý budeme muset čekat až se pokoje uklidí. ( mimochodem hotel byl naplněn tak z 30% a z 95% obsazen místními, s velkým množstvím dětí, což bylo znát hlavně v jídelně, kde to ječelo jedno přes druhé ) - Jedním dechem po nás ale chtěl recepční 20 - 40 dolarů, že pokoj "najde". Peníze vyžadoval po nás na recepci po všech kdo jsme přijeli, takže to nebyla náhoda. Zloděje nepodporujeme a proto nás ubytovali až ve stanovených 14 hodin. Několik párů 20 dolarů dalo a proto měli pokoj hned. ( je divné, že pokoj přece neměli ani jeden volný )

Fotografie od autora recenze


Ubytování

Ubytování čisté, hezké. Takový standart. Pokoj nám dali dost daleko s výhledem do budoucí zahrady:-) Docela bludiště::-) Objednaný pokoj s manželskou postelí jsme ale nedostali. Postele byly oddělené. Pan uklízeč na pohodu a fajn. Pokud ale hledáte klid, v tomto hotelu ho nenajdete, Příliš mnoho dětí ječících a honících se Vám líbit nebude a nebyly to jen místní děti, ale i děti našinců. Díky těmto dětem, byla cesta zpět letadlem hotový očistec. Vydržet 4 hodiny ječení bylo nad lidské síly.... Omlouvám se za toto vyjádření, ale kdo v letadle byl, potvrdí.


Strava a stravování

Stravování i když bylo od zprostředkovatele ( CK) slibováno jako neomezené švédské stoly, nebylo tomu tak a jídlo bylo podáváno obsluhou po ukázání za vitrínou. Velmi slabá nabídka ovoce. Jen pomeranč, banán který nestál za nic a nakrájený zelený meloun a hodně hořký grep a syrová datle. Jinak jídlo klasika, zažili jsme ale mnohem lepší nabídky. Zákusky bylo jedno který jste si dali. Chutnali skoro identicky:-) Trochu žert... ale tak nějak to i bylo.


Vybavení, služby a personál

Vybavení hotelu je slušné a dostačující, personál byl velmi milý a usměvavý. ( kromě úplatného recepčního!! ) CK slíbený Aqupark v hotelu zdarma! Se nekonal, byl za 14 euro na osobu! a nikdy jsme tam nikoho snad ani neviděli.


Pláž a moře

Nemělo chybu! Krásná pláž vhodná pro malé děti, krásný korál a zátoka nedaleko od hotelu . Vstup po molu, ale nevadilo to. Malá hloubka, takže vhodné i pro menší. Jen bylo celý týden hodně větrno, což nebylo příjemné a ve vodě to s vámi hodně lomcovalo a vířilo písek u korálu. ( kromě jednoho jediného dne kdy nefoukalo )


Okolí hotelu

Okolí hotelu je asi klasika jako jinde. Nikam moc zajít nejde. Nedaleko hotel Kempinský, který zářil luxusem, dalo se u nich procházet bez omezení. Velká škoda, že se tam od nás nelétá!! Opravdu luxusní.


Celkový dojem

Celkový dojem je pozitivní a nebýt hamižného úplatného recepčního, který nám dojem zkazil, klidně bychom se vrátili. Pokud Vás ale bude někdo lákat od CK na korál nedaleko hotelu - Sharm el Naga za 100 euro pro dva, tak jsou to zbytečně vyhozené peníze, podobný korál je u hotelu, moře tam bylo silně zvířené pískem a nic moc tam vidět nebylo. Výlet do Hurghády od CK od pana Mustafy je výletem za jeho obchodními partnery s voňavkami apod. - z Hurghády nic neuvidíte. Naši kamarádi byli velmi zklamaní. Dal nám max 10 minut na proletění Marinou, protože na to prý čas není. "Výlet do obchodu " byl tedy za 24 dolarů pro dva)..


Hotel vhodný pro:

  • Rodiny s dětmi

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.