Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort ****

Recenze hotelu Smartline Ras Al Khaimah Beach Resort **** - Spojené arabské emiráty - Ras Al-Khaimah - Ras Al-Khaimah

Let se společností Air Arabia bez problému, v ceně letenky nám bylo podáno i jídlo a 1/2 l vody, i když v CK E**** nám na otázku, zda je stravování v ceně , nedali jednoznačnou odpověď. Kávu bylo možno zakoupit během letu za 2 USD, při 6 ti hodinovém letu občerstvení bylo vítané a myslím, že by mělo být zajištěno i jinými CK např. Fly Dubaj, kde si cestovatelé na tento nedostatek stěžují. S Emirates je jídlo i pití samozřejmostí, což se pochopitelně odrazí na vyšší ceně letenky resp. zájezdu. První dojem z hotelu byl dobrý, menší rodinný hotel , udržovaná rozlehlá zahrada. Recepce a i jídelna jsou překlimatizované, je dobré s tím počítat. Pocitová teplota venku je zde nižší díky slabému větru, takže přechod dubna a května byl v pohodě.

Ubytování (3 / 5)

Ubytování bylo v 1. patře bez balkónu nebo terasy sice s výhledem na moře, který byl ale znemožněn těžkým závěsem bez záclony, který jsme kvůli pocitu soukromí skoro neroztahovali . Apartmány byly mezi sebou propojené běžnými dveřmi s koulí., přes které bylo slyšet. Soukromí tedy skoro žádné, ale na pokoj jsme se chodili jen osprchovat a vyspat, proto jsem se rozhodla to neřešit. Měli jsme také štěstí na klidné sousedy. Postele byly pohodlné, koupelna zrenovovaná. Všude bylo blízko, do jídelny, na pláž i zadní bazén u pláže. Areál byl pečlivě udržovaný, více než pokoje, kde úklid probíhal zběžně a za týden nebylo povlečení vůbec vyměněno, což nebývá v 4 hvězdičkovém hotelu zvykem.

Strava a stravování (3 / 5)

Kapacita hotelu plná, bylo to období těsně před Ramadánem, bylo to znát hlavně v jídelně, kde byl často problém sehnat místo nebo příbory, sklenice., Lžičky jsme viděli jen 2 x. Jídlo celkově dobré a doplňované, ale už jsme zažili lepší. Odpovídá tak 3 * hotelu. Největší zklamání byla káva, chyběl automat s různými druhy kávy, to, co teklo z kohoutu, nemělo s kávou nic společného. Jediná možnost byla si ze sklenice s Nescafé kávou udělat rozpustnou kávu sám a zalít mlékem, které ale bylo řidší a chyběli kávové lžičky. Pivo v plechovce se dalo pít, stejně tak i víno, bylo suché.

Vybavení, služby a personál hotelu (3 / 5)

V jídelně by bylo třeba více personálu, na baru na pláži by mohli být příjemnější, v baru u bazénu byli ochotní

Pláž a moře (4 / 5)

Moře použitelné jen do 11 hodin k plavání, pak až do odpoledne velmi málo vody. Jde o zátoku, takže moře klidné až moc, vlny žádné.Vynahrazoval to bazén s příjemným servisem, kvalitní lehátka, občerstvení na baru dostupné z bazénu i zvenčí. Lehátka nová a opravdu bytelná, hodnotím kladně. Na pláži méně slunečníků, asi spoléhají na palmy, které lemují pláž. U bazénu plážový servis v příjemných rozestupech.

Okolí hotelu (2 / 5)

Dá se jet zdarma hotelovým autobusem do Rash al Khajman na nákupy, vzhledem k pobytu na 8 dní jsme ale nevyužili, stačili 2 výlety.

Celkový dojem (3 / 5)

Do tohoto hotelu bychom se už asi nevrátili, ale pobyt zde byl i tak přijatelný. Dovolenou jsme si užili zejména kvůli vydařeným výletům zakoupeným v hotelu přes naši CK. První byl výlet do pouště s ježděním na jeepech, velbloudech a arabským večerem s večeří, druhý pak celodenní výlet autobusem do Dubaje s výbornou českou průvodkyní. Oba výlety budou patřit mezi nezapomenutelné zážitky.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.