Odpočinková dovolená

Recenze hotelu Studi Nikos - Řecko - Samos - Pythagorion

Moc se nám tam líbilo, takže nedejte na první dojem. Studia Nikos se nachází zcela mimo oblast turistického ruchu a skládají se zrcadlově ze dvou samostatných budov. Vzdušnou čarou jsou od letiště vzdáleny pouhých 500 m. V popisu zájezdu je uvedena vzdálenost 2 km, ale tím je myšleno po silnici. Apartmány, zejména v přízemí, neposkytují příliš mnoho soukromí. Co je však podstatné, hluk z nedalekého letiště ani nedostatek soukromí jsme nakonec nepociťovali, spíše naopak. Bavilo nás pozorovat letadla, která létala pouze ve dne a provoz byl zanedbatelný. I přesto, že byly apartmány plně obsazeny, vládla zde pohoda a ničím nerušený klid.

Ubytování (4 / 5)

Jednoduše, ale dostatečně vybavené pokoje s menší vestavěnou kuchyňkou, opatřenou digestoří a světlem. Příjemně nás překvapilo precizní zpracování interiéru i exteriéru budov, což bývá v Řecku neobvyklé. K dispozici byla lednička a rychlovarná konvice, v základním kuchyňském vybavení chybělo jen struhadlo. UPOZORNĚNÍ: V Řecku se všude, i v těch nejluxusnějších a nejdražších hotelech, vyhazuje použitý toaletní papír do koše. Zcela chápu, že je to pro nás poněkud nezvyklé, ale prosím, snažme se to respektovat. DOPORUČENÍ: Do Řecka si nezapomeňte přibalit přípravky proti komárům, repelent a Raid do zásuvky.

Strava a stravování (4 / 5)

Pobyty ve Studiu Nikos jsou bez stravy, což zcela vyhovovalo našim požadavkům. Pro ty, co se nechtějí zabývat přípravou jídla z vlastních zásob, připraví majitelé v nedaleké plážové restauraci, během dne, skvělou a chutnou svačinku - club sendvič, hamburger, hot dog, kuřecí nugety apod., v ceně od 3 do 6 eur. Nejbližší a jediná restaurace je vzdálena asi 350 m, ale tu jsme nenavštívili. Většinu restaurací najdete v nedalekém turistickém letovisku Pythagorion.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Všude byl udržován perfektní pořádek a čisto. Pokoje se mimo neděle pečlivě uklízejí každý den a v polovině pobytu mění povlečení i ručníky. Vedle objektu je prostorné a oplocené parkoviště. Za budovami je k dispozici středně velký bazén od kterého je vidět na letiště. Sprcha a lehátka se slunečníky zdarma. Během pobytu bazén téměř nikdo nevyužíval, nebo tam bylo poloprázdno. Usměvaví, přívětiví a vstřícní, byli majitelé i personál Studií Nikos a přilehlé plážové restaurace.

Pláž a moře (5 / 5)

K pláži se dostanete po 50 metrech, přes méně frekventovanou komunikaci. Za plážovou restaurací s barem se rozprostírá překrásná oblázkovo-písčitá pláž se slunečníky a lehátky, které jsou zdarma při zanedbatelné útratě 3 eur/den. Na slunečníku je sezónní nabídka občerstvení s cenami a zvonek na přivolání obsluhy, což je super. I přes plnou obsazenost studií Nikos, najdete na pláži vždy dostatek volných lehátek se slunečníky. Do vzdálenosti 500 m, z obou stran, už není nikdo, jenom prázdné pláže, což je zárukou soukromí. Z místní plážové restaurace vyhrává decentně moderní hudba. Nádherné azurově průzračné moře s písčitým dnem je naprosto úžasné a ideální zejména pro plavání. Ráno bývá vodní hladina klidnější a během dne přijdou menší vlny. Teplota moře se v září pohybovala kolem 22-24 st. C, což je o něco méně, než bývá na jiných řeckých ostrovech, ale v těch vedrech voda příjemně osvěžuje, stejně jako nárazový vítr v průběhu dne. Na pláži jsou k dispozici sladkovodní sprchy i budka na převlečení. K restauraci patří oplocené hřiště na plážový volejbal (Beach Volley Potokaki), který se zde hraje zejména o víkendech.

Okolí hotelu (5 / 5)

Okolí je čistě upraveno, nikde nikdo, samota. Nejbližší obchody jsou vzdáleny asi 100 m. Ve velmi dobře zásobeném obchodě s potravinami, drogerií a suvenýry nakoupíte vše co potřebujete a můžete platit kartou! Mají zde i čerstvé sladké pečivo či obložené bagety a tousty. Pokud chcete ochutnat pravé řecké speciality, výhodně nakoupit dárky a suvenýry, nebo jen zatoužíte nebo nočním životě, doporučuji navštívit nedaleký Pythagorion, který je třetím největším městem na ostrově Samos. Turisty oblíbené letovisko je vzdáleno pouhé 4 kilometry od Studií Nikos. Jezdí tam pravidelná autobusová linka za 1,3 eur na osobu, nebo si z recepce můžete objednat taxíka za 5 eur. Do města se dá za hodinu dojít i pěšky a večer je cesta osvětlená. Absolvovali jsme velmi náročnou procházku do města ve 28 st. C se sluncem v zádech a zpátky se vrátili taxíkem, kterých je na hlavní třídě vždy dostatek.

Celkový dojem (5 / 5)

Dovolená se vydařila a pobyt na ostrově Samos, kde pobýval Pythagoras a Ezop, jsme si užili přesně podle našich představ. Každý den byl zalitý hřejivým sluncem a koupání v nádherném moři jsme se nemohli nabažit, Dovolenou mohu vřele doporučit všem, kteří si chtějí užít pohody a odpočinku.

Hotel vhodný pro:

  • Odpočinek
  • Mládež
  • Všechny
  • Páry
  • Seniory

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.