Pohoda :-) 21.-28.10.2019

Recenze hotelu Tia Heights Makadi Bay ***** - Egypt - Hurghada - Makadi Bay

Kdo upřednostňuje moře, pláž a servis, neváhejte :-) - jestli jste se přijeli najíst - udělejte si velký nákup v LIDLU a zůstaňte doma :-D

Ubytování (3 / 5)

Hotel je starší a na vybavení je to znát, nicméně každý den uklizeno, ustláno, pokoj čistý s výhledem na bazén v hlavní budově. Na co mít nový nábytek, když se tam jdete max. vysprchovat a vyspat? Hezký velký balkon - po příjezdu cca kolem 6h ráno jsme dostali ihned náramky a mohli jsme jít na snídani. Po snídani nás cca do 20ti minut ubytovali, samozřejmě s drobným úplatkem do pasu (10 dolarů/pokoj) - pro mě je to samozřejmost. Vykašlete se na eura - 1 dolar =1 euro.

Strava a stravování (3 / 5)

Co se týče stravování - jídelna v hlavní budově, kde se podávaly snídaně, obědy i večeře kapacitně neodpovídá - při plném obsazení hotelu si to nedokážu představit - i tak hlavně při snídani fronta u vajec - klasika, kdo miluje egyptské snídaně jako já, rád si počká, kuchaři rychlí, milí, usměvaví...snídaně - každý si vybere - káva (jeden automat - tlačenice), čaj, džusy - párky, vejce vařená, omelety, volská oka, připraví vám i míchaná, když si řeknete, párky dva druhy, zelenina, tvarohový sýr (pomazánky), (tvrdé sýry krájel mladík na příděl, když se usmějete, dá vám kolik libo - dva druhy moc dobré - něco jako gouda či parmazán) - ostatní jako sojové, salám (kdo zná - jejich typický "junior" též na příděl), jogurty ochucené i natural, marmelády, melasa, med, lívance + jejich typické sladké i nesladké pečivo - velký výběr. - ovoce něco jako kompot, jablko, zelený meloun, granátové jablko. Oběd buď v plážovém baru nebo v hlavní budově - v plážovém baru - pizza, hamburgery, sendviče, grilovaná zelenina (lilek, paprika), hranolky, americké brambory, arabský chléb přímo čerstvě upečený od arabské babči :-), čerstvá zelenina...nebo v hlavní budově, dva druhy polévky (vývar, krémová) - rýže, brambory, cca tři druhy masa - kuřecí, mleté, hovězí, ryba, játra...vše dobře ochucené, maso občas vysušené - ale, kdo je vděčný strávník jako my, bude spokojený. Naši chlapi občas nadávali, že je jídlo málo teplé, ale horká polévka jim vždy spravila chuť :-D Večeře větší výběr - skoro každý večer grilovali - kuřecí, mleté - pak každý večer něco navíc, kachna, krůta nebo krevety...zelenina, saláty, přílohy, sladké dorty (oběd i večeře). Ovoce méně (toho se nacpěte doma).

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Personál z 90% moc milý (na to, že údajný vlastník hotelu na vše kašle). Dát číšníkovi každý den 1 dolar nikomu neublíží a zařídíte si dobrý servis - sám vám přinese pití až ke stolu, či na pláž - v lobby baru u recepce se moc neusmívali, oblíbili jsme si bar v anglickém stylu venku před recepcí. Pivo dobré, víno ředěné (pro nás vinaře utrpení), whisky, brandy, vodka, gin, rum, rozlévané nealko, (cola, cola zero, sprite, fanta, džusy, koktejly) - v lobby baru 600 ml láhve vody kdykoliv + každý den dvě na pokoj + barel na pláži, káva, čaj. Na pláži nabízejí výlety, ty jsme nevyužili, ale klidně jeďte, bát se nemusíte :-) Doporučuji využít místní masáže cca 25 dolarů na osobu/ hodina - pecka - neuvěřitelný relax :-)

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž - nejsilnější stránka tohoto hotelu, byla jsem v Egyptě po xté - nejhezčí pláž - široká, jemný písek - skvělý, pozvolný přístup do moře, sem tam i s korály, za mě 1s *:-) Bar na pláži, jeden placený, kde nabízeli fresh džusy - kdo chce strávit dovču na wc - nechť ochutná :-D

Okolí hotelu (4 / 5)

V okolí hotelu nic moc není - areál hotelu veliký - procházky tedy po areálu nebo po pláži - arkáda s obchody u recepce, kde koupíte všemožné egyptské sarapetičky :-) možnost cca za 7 dolarů do centra Hurghady - cca 30 km.

Celkový dojem (4 / 5)

Dovolená se mi moc líbila, jezdíme si užít tepla, slunce, moře a klidu a nicnedělání - to bylo nad rámec splněno, za mě top :-)

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.