První dojem

Recenze hotelu Tia Heights Makadi Bay ***** - Egypt - Hurghada - Makadi Bay

Krásný rozlehlý hotelový komplex s výborným koupáním i šnorchlováním. Vynikající dojem kazili rusky mluvící klienti svým chováním v jídelně.

Ubytování (4 / 5)

Ubytování v sekci Aqua bylo slušné, čisté, uklizené, my jim chtěli poděkovat dolarem a oni nám dělali různé dekorace z ručníků.

Strava a stravování (3 / 5)

Typicky egyptská - snídaně pořád totéž (vejce, omelety, palačinky, sladké pečivo, trochu zelenivy, výborný jogurt, ale žádný med ani citron a ten jejich salám ani sýr nám nechutnal) oběd podobný jako večeře - kuřecí, ryba, hovězí v omáčce nebo zelenině, hodně podobných zákusků, na večeři ještě navíc bylo něco grilovaného - vždy jsme se chutně a dost najedli. Jen ovoce mohl být větší výběr.

Vybavení, služby a personál hotelu (4 / 5)

Spokojenost. Za občasné euro nám číšník nosil pivo ve skle ke stolu, hned jak nás uviděl. Ostatní stáli frontu na pár kapek v kelímku. Musím podotknout, že to nebylo ale jen tím eurem. Myslím, že oceňovali i to, že se s námi mohli pobavit, že jsme vždy pochválili služby i jídlo a že jsme vše, co jsme si naložili i snědli.

Pláž a moře (5 / 5)

Pláž a korály asi nejlepší v Makadi. Prošli jsme si pláž až ke Grandu nalevo a Harmony napravo a byli jsme spokojeni, že jsme právě v Tia. Nalevo byly korály hned u lehátek a do moře mohli vlézt po vyznačených pískových cestičkách tak 1 m širokých a cca 50m od sebe. Napravo to bylo lepší, ale měli kratší úseky pláže. Cca po 20m byl první korál s rybkama, vedle kterého byla hloubka pod paže, takže rybky mohla sledovat i děti a neplavci.

Okolí hotelu (5 / 5)

V okolí samé hezké hotely. Oceňovali jsme, že jsme měli volný pohyb po celém pobřeží.

Celkový dojem (4 / 5)

První dojem hrozný, pak už jsme věděli, jak se chovat a byli jsme velmi spokojeni. První večeře v dolní restauraci - spousta lidí, fronty na talíř, na maso, na zeleninu,... když jsem vše absolvovala a naložila si večeři, ochutnala výborné kuře z grilu, řekla jsem si, že to chce ještě pivko, dala příbor křížem a šla vystát frontu na pivo. Přijdu zpět a stůl vyčištěný! Všechno pryč! Manžel tam měl polévu, ale šel shánět lžíci. A mohli jsme absolvovat kolotoč front znovu. Nezlobím se na obsluhu, protože teď už vím, že rusky mluvící klientela si naložila talíře vrchovatě a pak vše nechávali, takže uklidili i sotva nakousnutou porci. Pak už jsme si hlídali jídlo, nebo jim řekli, že se vrátíme, ať to nechají být. A taky jsme chodili raději do restaurace nahoru, kde nebylo tolik lidí a jídlo nebylo rozmístěné po různých koutech, ale pěkně pohromadě a stačilo se zařadit do jediné fronty. Škoda, že lidi snižujou úroveň hotelu tak, že v restauraci jsem si připadala hůř, než v závodní jidelně. Ale to dělají lidi. Hotel jako takový je moc hezký, čistý, jídla dostatek, jen talířů a sklenic málo. Moře je super.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.