Hurghada - Empire Beach resort - červenec 2018

Recenze hotelu Triton Empire Beach Hotel *** - Egypt

Z Brna do Hurghady jsme letěli o 4 hodiny později. Na letišti nám nedali ani vodu. Letadlo arabské letecké společnosti hodně špinavé. Do hotelu resp. na ubytování jsme se dostali o půl sedmé ráno, a to už byl druhý den dovolené. 1. den dovolené se počítala necelá půlhodina letu !!! Hotel vůbec není vhodný pro rodiče s dětmi. Je pro dospělé osoby, kteří jsou ignoranti, je jim jedno, že je nečisto v pokojích,špatně fungující klimatizace, zelené bazény, kde se koupou pouze domorodí lidé v hábitech,v jídelně jsou nečisté stoly a podlaha,v jídelně se toulají kočky. Je to jiná kultura, hodně jiná úroveň.To všechno chápu, s tímto vědomím jsem tam jela na dovolenou. Nikdo nás však neupozornil, že v tomto rezortu je cca 95% turistu Egypťanů, kteří mají jinou mentalitu a stahují úroveň tohoto resortu. Pokud hráli hudbu, tak jenom jejich, nic evropského. Cestovka by měla upozornit na takový poměr (nepoměr) evropanů v tomto resortu.

Ubytování (2 / 5)

Původně nás dovedl recepční do "kopky". Nešla klimatizace, televize, malé okno, louže na zemi, hrozný nábytek.Když po našem odmítnutí odešel pro klíče, dovedl nás jakoby do bungalovu. Bylo to zcela jiné, mnohem lepší. Nicméně, sprchovala jsem se jenom obutá, problém s klimatizací, opravovali ji 3x, i tak pořád kapala. Takže do rána tam bylo 1/2 cm vody a my stoupali do ní. Nábytek jsem si umyla, než jsem začala rozbalovat.

Strava a stravování (3 / 5)

Vždy jsme si vybrali něco, co se dalo sníst. Napřed jsme měli docela velkou škálu, po návštěvě místního trhu, kde se nakupují suroviny pro hotely se jídelníček zužoval.Poslední den to už byl jenom černý chléb, který jsme si sami krájeli a černá káva. Dávali jsme si hodně pozor a asi jedni z mála jsme nedostali pověstnou "faraonovou pomstu".

Vybavení, služby a personál hotelu (2 / 5)

Kulturní vyžití zaměřeno na arabské obyvatelstvo, pro ně bylo skvělé. Bazény žluto-zelené. Poslední den před našim odjezdem měl někdo z domácích dobrý nápad, ze tři bazénu jeden vyčistili a byl dán zákaz chození v oblečení. Což byl jasný pokyn pro domorodce. Personál bych chtěla pochválit. V restauraci byli ochotní , úslužní, snažili se. Nicméně hygiena je jejich hodně slabá stránka.

Pláž a moře (4 / 5)

Na pláž chodili i hosté z vedlejšího hotelu Royal a veřejnost. Pláž a moře sloužilo jako veřejné koupaliště. Ručníky na lehátka se vydávaly proti kartičce turisty. Ručníky byly bílo-šedé, těžko odhadnout kdy se praly a v čem. Moře bylo čisté a hladina klidná, jenom proto dávám 4 hvězdičky.

Okolí hotelu (2 / 5)

Jiná mentalita obyvatel znásobená chudobou se podepisuje všude. Ať je to čistota resp. strašný nepořádek na ulicích, čtvrtě obyvatelstva, kdy nevíte jestli se staví, nebo je to zřícenina.Jinak jsou tam obchody, kde nabízí snad všechno. Dokonce někteří prodavači mluví česky a to dost dobře. Takže pozor na pusu.

Celkový dojem (3 / 5)

Za celkový dojem dávám 3. Je toho hodně, co bych mohla napsat.Ale, konec dobrý, všechno dobré, docestovali jsme v pořádku domů, do ČR, do krásné, bohaté a bezpečné země. Byla to zase další zkušenost.

Hotel vhodný pro:

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.