Řecký ostrov plný klidu, pohody a příjemných "domorodců"

Recenze hotelu Tsega *** - Řecko - Kythira - Agia Pelagia

2+KK prostorné a čisté apartmá s příslušenstvím a funkční klimatizací v ceně zájezdu ck Melissa Travel. Maličkým nedostatkem je Wifi a signál mobilních operátorů (což však platí prakticky o celém ostrově, který není plně signálem pokryt) - Ale serfovat můžeme doma....no né? Penzion nad zástavbou v kopci, však ani nám čtyřem účastníkům zájezdu s věkovým průměrem 66 let nevadil, (cca 200m do kopce), ale v minimarketu zapomenuté mléko nebo pečivo, to trochu "zamrzí" Na maličké promenádě u moře, najdete to základní, co dovolenkář potřebuje. Nehledejte však tady banky, bankomaty, zábavní centra, diskotéky a ani Tesca, Lídli, Kauflandy atd. Když se však chcete dobře i dostatečně, za rozumný peníz najíst, taverničku si vždy , s regionálními pochutinami, najdete. Úžasně klidné místo v malé, avšak asi největší vesnici ostrova. Doporučení: Půjčte si auto a projeďte křivolaké silničky, které vedou na ostrově malebnou krajinou, celoročně plnou zeleně a to i v září (na konci letní horoucí sezony). A světe div se: také plnou pramenů, menších vodopádů a dokonce i koupání v přírodní sladké vodě. Když k tomu všemu přidáte velice dobře zvládnutou organizaci zájezdu, kde vše "klapalo" na čem má podíl i delegát ck Melissa Vašek, tak není co dodat .

Ubytování (5 / 5)

Skvostná vyhlídka ze všech apartmánů na mořský záliv a východ slunce.

Strava a stravování (5 / 5)

Stravování v tavernách nebo z vlastních zdrojů. V apartmánu byla lednice s odděleným mrazákem, varná konvice, sendvičovač , elektr. sporák, nádobí..... Bylo možno využít i bezplatné posezení u zahradního grilu.

Vybavení, služby a personál hotelu (5 / 5)

Paní domácí se stará dobře o svůj penzion i jeho okolí. Sport, kultura, animační programy, bazén (to bychom mohli zůstat v ČR) ani hlídání dětí (přece s nimi sem jedeme, abychom si jich alespoň o dovolené užili a né je odložili) v této krásné přírodě nenarušovalo poklidný pobyt

Pláž a moře (4 / 5)

Pláže převážně písčité, dlouhé s vodou i v září 25,6 st. teplou, V letovisku několik pláží v docházkové vzdálenosti. Většinou zakončeny malými útesy, kde bylo možno šnorchlovat a pozorovat podvodní svět. Vyplatí se navštívit autem i ostatní pláže ostrova, které jsou specifické nejen svým tvarem, ale i barvou a hrubostí písku. V našem termínu byly pláže zcela prázdné a to navíc převážně i bez deštníků a lehátek.

Okolí hotelu (4 / 5)

Do nejbližších obchodů cca 250 metrů, ale s větším nákupem se pak do kopce poněkud zadýchá i mladší generace. Ve vesničce jsou hned 3 autopůjčovny. Je třeba trochu smlouvat a pak získáte výhodné podmínky především na půjčení malých aut. Na velké vozy, především z důvodů jejich "neohrabanosti" na úzkých, někdy i prašných cestách, zapomeňte. Na procházky přírodou Vás místo vybízí, ve vsi však jste s procházkou za jeden večer vyřízeni

Celkový dojem (5 / 5)

Odpočinek, pobyt v přírodě, krásné koupání a i několik historických staveb a klášterů, i vesničky, ze kterých na Vás dýchne čas minulých století - prostě paráda.

Hotel vhodný pro:

  • Všechny
  • Páry
  • Odpočinek

Tato recenze je osobním názorem jejího autora a server Recenze.cz ani jeho provozovatel nenese žádnou odpovědnost za její obsah či pravdivost.