Přímo u pláže | Typ pláže: písčitá, molo

Popis

Popis hotelu Sharm Plaza & Sharm Resort *****

Popis a poloha hotelu

Velmi rozlehlý hotelový komplex vystavěný ve stylu marocké vesnice je situován na okraji oblasti Shark's Bay. Hotel disponuje terasovitou písčitou pláží, ze které je vstup do moře po molu přes korálové podloží. Hotel je díky dosahu nádherných korálů ideálním místem pro milovníky šnorchlování. Vzhledem k poloze jej nedoporučujeme klientům s pohybovými obtížemi a neplavcům.

Vzdálenost od:

- u pláže - od letiště 9 km - od centra 6 km - nákupní možnosti 6 km

Zařízení hotelu

- vstupní hala s recepcí - hlavní restaurace - 3 bary, snack bar - obchod se suvenýry - obchodní arkáda, kadeřnictví - konferenční místnost - bazén (lehátka a slunečníky zdarma) - připojení k internetu, miniklub

Ubytování

- dvoulůžkový pokoj - možnost 2 přistýlek - individuálně ovladatelná klimatizace - telefon, trezor, lednička - televizor se satelitním příjmem - vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchou nebo vanou, WC) - balkon nebo terasa - za příplatek: - výhled na moře ubytování v pokoji Club room

Pláž

- písčitá (vstup do moře po molu přes korálové podloží) - lehátka a slunečníky zdarma - vodní sporty za poplatek

Sportovní aktivity a zábava zdarma

- animační programy, tělocvična - nepravidelné večerní programy - stolní tenis, plážový volejbal

Sportovní aktivity a zábava za poplatek

- tenisový kurt (2) - kulečník - potápění - squash, šipky - sauna, vířivka, masáže

Stravování

ULTA ALL INCLUSIVE: od 9:30 do 23:00. All inclusive se podává ve vybraných prostorách hotelu a zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, dopolední a odpolední svačinky a zmrzlinu, neomezené množství nealkoholických a vybraných zahraničních a místních alkoholických nápojů. Po předchozí rezervaci možnost večeře v restauraci a la carte (1x za týden)
- ALL INCLUSIVE: od 9:30 do 23:00. All inclusive se podává ve vybraných prostorách hotelu a zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, dopolední a odpolední svačinky, neomezené množství nealkoholických nápojů a místních alkoholických nápojů (pivo, víno).

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

3 uživatelů

Pořadí

16. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

17.6.2017 | Pavel Horák
Datum pobytu: červen 2017
Dobrý

Nejnovější recenze

3
17.6.2017 | Pavel Horák
Datum pobytu červen 2017
3/5 - Průměr
Dobrý
4
2.11.2016 | Václav Pavelek
Datum pobytu říjen 2016
4/5 - Skvělé
Celkový dojem je očekávaný. Spokojenost. Nepatřím mezi ty, co hledají chyby, takže jsem si dovolenou užil.
3
4.12.2014 | Dája
Datum pobytu listopad 2014
3/5 - Průměr
Za sebe můžu říct, že už nikdy více. Jeli jsme s německou cestovkou a tak se dalo předpokládat, že si své hotely pečlivě vybírají, ale opak je pravdou. Tento hotel rozhodně není 5 *, za který se vydává.....já bych ho ohodnotila jako velmi slabou 4*, spíš 3+. V minulých letech jsem byla vždy pouze ve 4* hotelích, ale vždy to bylo daleko lepší než v Sharm Plaza. Je ale pravda, že tento hotel se dá sehnat za velmi rozumnou cenu.

Sharm El Sheikh

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních a potápěčských center Egypta je vzdáleno asi 25 km od nejjižnějšího cípu Sinajského poloostrova. Z původní rybářské osady vzniklo v posledních deseti letech nejmodernější egyptské přímořské středisko s komfortem na světové úrovni. Sinajský poloostrov je jediná část Egypta ležící v Asii. Je lemováno pásem vysokých hor a překrásných údolí, které jej chrání před útokem severních větrů a vytvářejí z něj oázu slunce a koupání po celý rok. Významnou předností střediska jsou rozlehlé písčité pláže vhodné pro dospělé i děti a rovněž prvotřídní příležitosti pro potápění ke korálovým útesům s nejbohatší podmořskou florou a faunou v této časti světa. Letovisko nabízí ubytování v supermoderních hotelových komplexech i v menších pěkných hotelích v egyptském stylu. K příjemnému pobytu přispívá řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků i keramiky, rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu, diskotéky, kasina i noční kluby. Sportovní nabídka zahrnuje šnorchlování, potápění, windsurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou jízda na koni a velbloudech, oblíbená džíp safari do pouště i velmi kvalitní golfová hřiště. Letovisko se člení do menších zálivů. Většina hotelů naší nabídky leží v nejkrásnější a nejživější části střediska, která se nazývá Naama Bay. Jedná se o hlavní turisticky nejatraktivnější centrum, kde podél celého zálivu, mezi pláží a hotely, vede pěší zóna plná rozmanitých restaurací, typických kaváren a obchodů včetně sportovního a zábavného vyžití a čarovné atmosféry, která má své kouzlo zejména ve večerních hodinách. Ostatní hotely se nacházejí v oblastech Sharm El Maya, Nabq Bay, Ras Um El Sid a Ras Nosrani Bay, která jsou tvořena hotelovým komplexem s bazénem, na který navazuje hotelová pláž.

,, Popis byl převzat z katalogu CK Eso Travel,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Sharm Plaza & Sharm Resort *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 30.3 – Pá 6.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
8 dní
all inclusive
13 112 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 30.3 – Pá 13.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard
15 dní
all inclusive
23 296 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 2.4 – Po 9.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
8 dní
all inclusive
9 807 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Praha 7:30
Po 2.4 – Po 16.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
15 dní
all inclusive
12 198 Kč
LM | Po slevě 16%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 6.4 – Pá 13.4.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
8 dní
all inclusive
11 419 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 6.4 – Pá 20.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
15 503 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 9.4 – Po 16.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
9 485 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Po 9.4 – Po 23.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
11 446 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 13.4 – Pá 20.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 049 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 13.4 – Pá 27.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
11 849 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 16.4 – Po 23.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
9 485 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Po 16.4 – Po 30.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
11 849 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 20.4 – Pá 27.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
11 661 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 20.4 – Pá 4.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
12 951 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 23.4 – Po 30.4.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
9 485 Kč
LM | Po slevě 8%
Letecky
Praha 7:30
Po 23.4 – Po 7.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
11 527 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 27.4 – Pá 4.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
11 930 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 27.4 – Pá 11.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
13 327 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 30.4 – Po 7.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
11 177 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 30.4 – Po 14.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
12 037 Kč
LM | Po slevě 5%
Letecky
Praha 7:30
Čt 3.5 – Čt 10.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
8 dní
all inclusive
11 151 Kč
LM | Po slevě 9%
Letecky
Praha 7:30
Čt 3.5 – Čt 17.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
15 dní
all inclusive
13 596 Kč
LM | Po slevě 12%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 4.5 – Pá 11.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
8 dní
all inclusive
11 554 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 4.5 – Pá 18.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
15 dní
all inclusive
13 784 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 7.5 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj rodinný, 3 přistýlky (obs. 2 dosp. + 3 deti)
8 dní
all inclusive
10 909 Kč
LM | Po slevě 8%