Přímo u pláže | Typ pláže: molo, písčitá

Popis

Popis hotelu Siva Sharm Resort & Spa *****

POLOHA

Hotel se nachází přímo u vlastní pláže s barovým servisem a sprchami v oblasti Sharks Bay, naproti ostrovu Tiran. Do moře se vstupuje z mola, které vede přes mělčí část se vzácnými korály. Na letiště v Sharm El Sheikh je to cca 5 min. jízdy a do centra Naama Bay cca 12 km (hotel zajišťuje zdarma transfer několikrát denně).

POPIS:

Hotelový resort má vstupní halu s recepcí a směnárnou, několik restaurací a barů, internetový koutek, konferenční prostory, nákupní pasáž, krytý bazén (částečně vyhřívaný), rozlehlý venkovní bazén (2 620 m2) a dětský bazén. V hotelu je možné bezdrátové připojení za poplatek.

POKOJE:

Elegantně zařízené klimatizované pokoje mají koupelnu s vanou nebo sprchou a WC, vysoušeč vlasů, telefon, SAT-TV, minibar (na vyžádání), bezpečnostní schránku a balkon nebo terasu. Na vyžádání je možné zajistit dětskou postýlku.

SPORT A ZÁBAVA:

Hotel pro své hosty pořádá různé animační a večerní programy. Zdarma kulečník, šipky, stolní tenis, tenis (osvětlení za poplatek), plážový volejbal, fotbal a fi tness centrum. Pro děti je zde miniklub. Hostům je k dispozici také lázeňské centrum (za poplatek např. masáže, sauna, jacuzzi). Na pláži se nachází centrum vodních sportů a potápěčské centrum.

STRAVOVÁNÍ:

All Inclusive.

ALL INCLUSIVE

Snídaně (7.00-10.30), oběd (13.00 15.00) a večeře (18.30-22.00) formou bufetu. Možnost časné kontinentální snídaně (5.00-7.00). Snack během dne (11.00 19.00), půlnoční snack (00.00-01.00). Neomezené množství vybraných místních alkoholických (pivo, vodka, gin, rum, whisky, brandy) a nealkoholických nápojů (10.00-23.00) v různých restauracích a barech dle jejich otevírací doby, v plážovém baru od 10.00 do západu slunce. Místní vína jsou podávána v rámci All Inclusive pouze během obědů a večeří.

Mapa

Odkaz na mapu umístění hotelu

Informativní poloha hotelu (údaj z recenzí bez záruky).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

1 uživatelů

Pořadí

7. nejlépe hodnocený hotel v destinaci

Poslední komentář

31.8.2017 | Milan K.
Datum pobytu: srpen 2017
Super

Nejnovější recenze

5
31.8.2017 | Milan K.
Datum pobytu srpen 2017
5/5 - Úžasné
Super

Sharm El Sheikh

Jedno z nejoblíbenějších rekreačních a potápěčských center Egypta je vzdáleno asi 25 km od nejjižnějšího cípu Sinajského poloostrova. Z původní rybářské osady vzniklo v posledních deseti letech nejmodernější egyptské přímořské středisko s komfortem na světové úrovni. Sinajský poloostrov je jediná část Egypta ležící v Asii. Je lemováno pásem vysokých hor a překrásných údolí, které jej chrání před útokem severních větrů a vytvářejí z něj oázu slunce a koupání po celý rok. Významnou předností střediska jsou rozlehlé písčité pláže vhodné pro dospělé i děti a rovněž prvotřídní příležitosti pro potápění ke korálovým útesům s nejbohatší podmořskou florou a faunou v této časti světa. Letovisko nabízí ubytování v supermoderních hotelových komplexech i v menších pěkných hotelích v egyptském stylu. K příjemnému pobytu přispívá řada nákupních příležitostí s nabídkou typických výrobků z kůže, zlatých šperků i keramiky, rozmanitých restaurací, barů a typických kaváren v egyptském stylu, diskotéky, kasina i noční kluby. Sportovní nabídka zahrnuje šnorchlování, potápění, windsurfing a další vodní sporty. K dispozici jsou jízda na koni a velbloudech, oblíbená džíp safari do pouště i velmi kvalitní golfová hřiště. Letovisko se člení do menších zálivů. Většina hotelů naší nabídky leží v nejkrásnější a nejživější části střediska, která se nazývá Naama Bay. Jedná se o hlavní turisticky nejatraktivnější centrum, kde podél celého zálivu, mezi pláží a hotely, vede pěší zóna plná rozmanitých restaurací, typických kaváren a obchodů včetně sportovního a zábavného vyžití a čarovné atmosféry, která má své kouzlo zejména ve večerních hodinách. Ostatní hotely se nacházejí v oblastech Sharm El Maya, Nabq Bay, Ras Um El Sid a Ras Nosrani Bay, která jsou tvořena hotelovým komplexem s bazénem, na který navazuje hotelová pláž.

,, Popis byl převzat z katalogu CK Eso Travel,,

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Siva Sharm Resort & Spa *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 4.5 – Pá 11.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
12 736 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 4.5 – Pá 18.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
15 557 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 7.5 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 613 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Linz
Po 7.5 – Po 14.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
13 300 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 7.5 – Po 21.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
14 805 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Linz
Po 7.5 – Po 21.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
17 572 Kč
Letecky
Praha 7:30
Čt 10.5 – Čt 17.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
11 366 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha 7:30
Čt 10.5 – Čt 24.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
15 020 Kč
LM | Po slevě 22%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 11.5 – Pá 18.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 882 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 11.5 – Pá 25.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
15 557 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 14.5 – Po 21.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 613 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Linz
Po 14.5 – Po 21.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
13 300 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 14.5 – Po 28.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
14 805 Kč
LM | Po slevě 23%
Letecky
Linz
Po 14.5 – Po 28.5.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
17 572 Kč
Letecky
Praha 7:30
Čt 17.5 – Čt 24.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
11 366 Kč
LM | Po slevě 19%
Letecky
Praha 7:30
Čt 17.5 – Čt 31.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
15 020 Kč
LM | Po slevě 22%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 18.5 – Pá 25.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 882 Kč
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 18.5 – Pá 1.6.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
15 557 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 21.5 – Po 28.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 613 Kč
Po slevě 23%
Letecky
Linz
Po 21.5 – Po 28.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
13 300 Kč
Letecky
Praha 7:30
Po 21.5 – Po 4.6.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
14 429 Kč
Po slevě 23%
Letecky
Linz
Po 21.5 – Po 4.6.2018
jednolůžkový pokoj Standard, přistýlka (obs. 1 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
17 384 Kč
Letecky
Praha 7:30
Čt 24.5 – Čt 31.5.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
11 366 Kč
Po slevě 19%
Letecky
Praha 7:30
Čt 24.5 – Čt 7.6.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
15 dní
all inclusive
14 079 Kč
Po slevě 23%
Letecky
Vídeň 8:50
Pá 25.5 – Pá 1.6.2018
2 lůžkový pokoj , (vedlejší budova), přistýlka (obs. 2 dosp. + 1 deti)
8 dní
all inclusive
10 882 Kč