Popis

Popis hotelu Středověký hotel Detěnice

Středisko

Dětenice

Poloha

obec Dětenice se nachází na okraji Českého ráje, 15 km od Jičína a Mladé Boleslavi. Resort tvoří centrum obce.

Vybavení

komplex tvoří dva hotely (vzdáleny od sebe cca 100 m), zámek se 4ha parkem, středověkou krčmou, pivovarem a muzeem, pizzerie. Dále je zde zámecký obchůdek, tenisový kurt, dětský venkovní koutek v zámeckém parku, půjčování kol. Středověká krčma - otevřeno od 11.00 do 23.00 hod. Unikátní středověký program od 19.00 do 22.00 hodin každý den mimo neděle a pondělí. Tanečnice, šermíři, fakíři a kejklíři, živá dobová hudba. Příprava jídel na otevřeném ohni, netradiční forma stolování i obsluhy. Cena vstupenky bez konzumace - dospělá osoba 150 Kč, děti do výšky 120 cm zdarma. Zámek Dětenice - barokní zámek s unikátní sbírkou zbraní maltézských rytířů, barokní obrazy a sbírka loveckých trofejí, zámecká kaple. Pivovar - v roce 1790 byla hrabětem Clam-Gallasem postavena vedle zámku budova varny s ležáckými sklepy, spilkou a ledárnou. Pivovar byl znovu zprovozněn r. 2003. Dětenické pivo si zachovalo svou chuť díky výrobě podle starodávné metody, kdy vaření probíhá na otevřeném ohni, cedí se přes slámu, kvasí v dubových kádích a dozrává v dubových ležáckých sudech. Místní černé pivo je nazýváno Pivem lásky.

Stravování

Ve Středověkém hotelu Dětenice středověká snídaně ve snídaňové místnosti.

Koupání

Jičín 14 km přírodní koupaliště, aquapark. Jinolické rybníky. Libáň 4 km přírodní koupaliště.

Parkování

U hotelu zdarma.

Tipy pro správnou volbu

pěší turistika a cykloturistika po značených trasách Českého ráje projížďky na koni možnost shlédnutí unikátního středověkého programu 1x za pobyt zdarma vstup do zámku včetně zámeckého parku, pivovaru a muzea.

GPS

50.3680072N, 15.1727681E

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky se sprchou a WC, bezbariérové apartmá na vyžádání. Středověk na vlastní kůži.

Upozornění

v červenci a v srpnu se v areálu resortu konají denně mimo pondělí rytířské slavnosti a turnaje včetně soutěží pro děti.

Hotely Královéhradecký kraj