250 m od pláže | Typ pláže: špatný přístup, betonová plata, skalnatá

Popis

Popis hotelu The Jardins d’Ajuda Suite Hotel ****

Popis zájezdu:

Letecký zájezd na ostrov Madeira s poznávacím okruhem automobilem. Automobil vám zapůjčíme na místě.

Program zájezdu

1. den
Přílet – transfer do hotelu, ubytování v hotelu – Cais da Oliveira ****.

2. den
Snídaně v hotelu, 9.30 přistavení auta, možnost návštěvy vesničky Garajau – socha Ježíše Krista, lanovka na malou pláž, botanická zahrada, cesta pokračuje do Camacha, Santo da Serra (park se zvířaty), za návštěvu stojí jedna z nejkrásnějších vyhlídek Ponta do Rosto a Baia d´ Abra. Cestou je možná zastávka na malé černé pláži Prainha, přenocování v hotelu Cais da Oliveira.

3. den
Snídaně v hotelu, odjezd směrem Camacha ke druhému nejvyššímu vrcholu Madeiry – Pico do Arieiro 1 818 m n. m. Autem se dostanete až k vyhlídce, jen pár posledních metrů vedou schody, cestou zpět si můžete udělat zastávku na procházku podél „levád“ na vyhlídku „Balcoes“, silnice vede přes vesničku Faial, kde doporučujeme oběd v restauraci vydlabané ve skále, nedaleko je možné koupání v moři. Další zastávkou by měla být Santana, kde spatříte typické místní domky ve tvaru písmene A. Po severní cestě se dostanete přes Sao Jorge, Boa Ventura do Sao Vicente a Sítio da feiteira de Baixo, kde se nachází váš další hotel Estalagem do Vale ****.

4. den
Snídaně v hotelu, nedaleko hotelu se nachází vulkanická jeskyně Grutas (možná prohlídka), následuje Seixal – s vyhlídkou na „Véu de Noiva“ Nevěstin závoj – vodopád. Cesta pokračuje až do Porto Moniz – vulkanické koupaliště, nad nímž stojí restaurace Orca, kterou doporučujeme na oběd. Z Porto Moniz pojedete nahoru na Paúl de Serra, oblastí Rabacal (krásná levada k 25 pramenům). Cesta pokračuje náhorní plošinou Paúl de Serra a následuje Encumeada – odkud je vidět jak severní tak jižní pobřeží ostrova, přes Sao Vicente se dostanete zpět k hotelu Estalagem do Vale.

5. den
Snídaně v hotelu, cesta na západ přes Sao Vicente až do Porto Moniz, ze kterého se vydáte přes Santa až do Pona do Pargo, kde se nachází vyhlídka s majákem. Následují malebné vesničky Paul do Mar, Jardim do Mar s malebnými kavárničkami, dále do Calheta – fabrika na zpracování cukrové třitiny a žlutá písečná pláž, návrat do hotelu Estalagem do Vale.

6. den
Snídaně v hotelu. Cestou do Funchalu budete míjet vesničky Madalena do Mar, Ponta do Sol až do Ribiera Brava, kde se nachází jeden z nejstarších kostelů Madeiry. Po dálnici se dostanete k odbočce na útes Cabo Girao, který je druhým nejvyšším útesem do moře na světě, následuje městečko Camara de Lobos (tulení doupě), oblíbené místo Winstona Churchilla. Příjezd do Funchalu do hotelu Jardin d´Ajuda.

7. den
Snídaně v hotelu, doporučujeme půldenní výlet na Pico dos Barcelos – vyhlídka na celý Funchal, Eira do Serrado s výhledem na Údolí jeptišek. V samotném Funchalu je k vidění například kostel Monte, tropická zahrada, na Monte je známá atrakce „Sáňky“. Dále doporučujeme Blandy´s muzeum vína s ochutnávkou, katedrála Sé, městská tržnice a další.

8. den
Snídaně v hotelu, odevzdání auta (v případě brzkého odletu již večer před odletem), transfer na letiště, odlet do Prahy.

Upozornění: Zapůjčení automobiluV ceně je zapůjčení automobilu – skupina A (typ Peugeot 107, Renault Twingo) se základním povinným ručením. Za poplatek 280 Kč/vůz/den je možné dokoupit pojištění bez spoluúčasti. Za příplatek je možné zajistit auto ve vyšší kategorii. V případě, že některý z hotelů nebude volný, nabídneme vhodnou alternativu.

V ceně zájezdu je zahrnuto: Zpáteční letenka na pravidelné lince s přestupem v Lisabonu, 7x ubytování v hotelu 4* se snídaní, zapůjčení auta na 6 dní, transfer z/na letiště a pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto: Doporučený příplatek za cestovní pojištění ve výši 590 Kč/dospělá osoba/pobyt a 340 Kč/dítě do 18 let/pobyt, vstupné do památek, pojištění auta bez spoluúčasti (za příplatek 280 Kč/vůz/den).

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

3 uživatelů

Pořadí

0. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

16.6.2015 | Uršulka
Datum pobytu: 1.5.2015
nedoporučuji

Nejnovější recenze

2
16.6.2015 | Uršulka
Datum pobytu 1.5.2015
2/5 - Horší
nedoporučuji
3
19.8.2014 | Gabb
Datum pobytu 1.8.2014
3/5 - Průměr
pokud si chcete vychutnat Madeiru bez davů turistů a všudeznějící češtiny, hotelu se vyhněte a raději si zajedte do menší, zato osobitější Calhety, nebo jiných městeček...
3
10.5.2012 | Sylva P.
Datum pobytu 1.4.2012
3/5 - Průměr
Nic moc..., spíše pro méně náročné klienty. Odpovídá spíše 3*. Dobrá poloha pro vyjíždění na výlety po Madeiře.

Portugalsko

Od 1. 5. 2017 bude ve městě Santa Cruz na portugalském ostrově Madeira vybírána pobytová taxa “ecotax” ve výši 1 EUR/os./noc, max. 5 EUR/os./pobyt. Poplatek bude hrazen přímo v místě pobytu ubytovateli. Nařízení se vztahuje na všechny typy ubytovacích zařízení v obci Santa Cruz. Od poplatku jsou osvobozeny osoby do 18 let věku.

Hotely Madeira