Popis

Popis hotelu Varca Palms Beach Resort ***

Poloha: Hotel Varca le Palms se nachází přímo na pláži a je jedním z nejoblíbenějších hotelů v blízkosti letiště Goa. Hotel je ideálním místem pro klidnou, odpočinkovou dovolenou v krásném prostředí palmových pláží.
Vybavení: recepce, restaurace, snack bary, fitness centrum s plaveckým bazénem,bazén pro děti, konferenční místnosti,nákupní pasáž, tenisový kurt, hřiště, směnárna,prádelna
Ubytování: K vybavení všech 56 pokojů patří vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, klimatizace, TV se satelitem, telefon, minibar, kávovar, trezor, fén, wifi.
Stravování: Stravování formou snídaní, možnost přikoupení polopenze.
Pláž: písčitá pláž přímo u hotelu
Sport a zábava: fitness, tenis, plážový volejbal, stolní tenis, deskové hry, nákupy, výlety, animační programy, živá večerní hudba

Goa

Původ Goa je ztracen v mlhách. Legendy z hindského bájesloví přisuzují vznik Goa bohu Vishnovi, který vystřelil šíp a v místě jeho dopadu přinutil ustoupit moře. Jen tak prý mohlo vzniknout toto mimořádné a bájné místo na zemi… V průběhu staletí ovládaly Goa různé dynastie. Ty byly vystřídány nadvládou Portugalců, z jejichž kolonizace se země vymanila v roce 1961. Také proto přináší dnešním návštěvníkům těžko zapomenutelnou směsici životního stylu složenou z indických a západních vlivů, jejichž důsledkem je neopakovatelná atmosféra. Zdánlivě nesourodá kombinace přírodních podmínek přední Indie a koloniální portugalské architektury, jedinečná historie, velkolepá malebnost krajiny, kultura, místní moře a pláže, které „mají duši“ dávají Goa postavení favorita mezi cestovateli z celého světa.

Goa, dříve portugalská kolonie, dnes nejmenší spolkový stát Indie, patří k nejlépe prosperujícím spolkovým státům Indické unie. Hlavním městem je Panaji. Leží na západním pobřeží indického subkontinentu, západní pobřeží tvoří Indický oceán (Arabské moře). Celková plocha státu činí 3702 km², pobřeží je dlouhé 101 km a je tvořeno dlouhými plážemi. Dalším magnetem jsou příznivé klimatické podmínky (především v zimě) a architektura (četné portugalské koloniální stavby z minulých století, ale také hinduistické chrámy). Také místní kuchyně je směsicí různých vlivů a jejím znakem je pestrost. Hlavní surovinou zůstává vše, co pochází z moře, doplňováno pevninskými zdroji – masem všech druhů, bohatým sortimentem ovoce a zeleniny a hlavně roztodivnými chutěmi pocházejícími z nepřeberného množství druhů koření a jeho kombinací. Ceny těchto pochutin zůstávají pro Středoevropana na velice solidní úrovni. Chcete vaše příští dny odpočinku strávit na zajímavém a ne zcela obvyklém místě? Zkuste Goa, přiroste vám k sdrci.

Hotely Goa