Popis

Popis hotelu Vila Arabatsis

OSTROV THASSOS - Díky množství lesů a vláhy je také nazýván "zeleným smaragdem v Egejském moři". Okouzlí Vás krása krajiny a pohostinnost obyvatel. Pobřeží tohoto ostrova je lemováno oblázkovými i písčitými plážemi. Prostranství mezi útesy jsou vyplněna malými zátokami, které nabízejí intimní atmosféru. Ostrov je z velké části pokryt borovými, piniovými a olivovými háji. Úzké silničky vás provedou malebnými horskými vesničkami a nádhernou krajinou, která si vás zcela jistě získá. Jednou z těchto vesniček je osada Theologos.
>letovisko SKALA SOTIROS - Malé pohodové letovisko Skala Sotiros, které se nachází na západním pobřeží ostrova, dnes nabízí svým návštěvníkům rybí taverny, restaurace, kavárny a malé tržiště. Městečko s příjemnou řeckou atmosférou je dalším představitelem celé řady letovisek, jehož obyvatelé se původně živili rybařením a teprve v posledních letech využili nádherných pláží a moře k rozvinutí cestovního ruchu. Skala Sotiros se během několika let proměnila v pravý turistický ráj. Domy a hotely jsou zasazené do zeleně, všude je čisto a v barech vám nalijí tu nejlepší rakiji z celého ostrova. Malebnost letoviska dotváří i malý lodní přístav. Pokud by jste si chtěli udělat výlet na pevninu, můžete využít trajektů, které odplouvají pravidelně ze Skala Prinos. Od hlavního města Thassosu je Skala Sotiros vzdálen 21 km.

VILA ARABATSIS
Poloha:

studia jsou situovaná v klidné části letoviska, od písečné pláže jsou vzdálena pouhých 80 m. Ubytování: pěkná 2, 3 a 4 lůžková studia s vlastním soc. zařízením, kuchyňským koutem s lednicí, vařičem, varnou konvicí a nádobím. Součástí pokojů je balkón se zahradním nábytkem.

Stravování:

vlastní, možnost dokoupení servírovaných večeří v místní restauraci.

Názor CK:

Studia Arabatsis jsou prostorná a velmi hezky zařízena. Můžeme je doporučit všem klientům, kteří dávají přednost klidnému a pohodovému prožití dovolené. V letovisku sice nenajdete obchody se suvenýry, ale zato je tu řada taveren a kaváren nacházejících se u malebného místního přístavu.

Řecko

Poloha: Řecko je kouzelná země, protkaná slunečními paprsky, prosycená vůní zrajících oliv a omývaná vlnami blankytně modrého moře. Bohové Řecko milovali a rozmazlovali. Důkazem nám jsou chrámy a mocné monumentální stavby, jež pro ně vytvořili smrtelníci jako projev úcty a vděčnosti. Řecko má velice zajímavou minulost, krásnou krajinu a pestrou kuchyni, ale samozřejmě bychom v žádném případě neměli opomenout pohostinnost místních obyvatel, jež velice přispívá k příjemné atmosféře při pobytu v Řecku. Řecko se nachází v jižní části Balkánského poloostrova. Jeho břehy jsou omývány Středozemním, Jónským a Egejským mořem. Pro tuto balkánskou zemi je charakteristická velká přírodní rozmanitost. Vysoká pohoří (Olymp - 2.917 m), úrodné nížiny a krásné ostrovy. Ostrovy tvoří přes pětinu rozlohy země. Z tisíců řeckých ostrovů a ostrůvků jich má pouze 78 více než 100 celoročních obyvatel. Několik stovek větších ostrovů se dělí do 4 souostroví: v Egejském moři se nachází Kyklády, Severní a Jižní Sporády, součástí Jižních Sporád jsou i Dodekanésy. Poslední skupina se nachází v Jónském moři, jedná se o Jónské ostrovy. Nezařazené zůstávají ostrovy v Sarónském zálivu, Évia a Kréta

Počet obyvatel: 10.000.000.

Hlavní město: Athény.

Jazyk: Řečtina.

Měna: Euro.

Ceny: Obecně platí, že v Řecku jsou ceny vyšší než u nás. V létě je však ovoce, zelenina, spotřební zboží a některé druhy potravin téměř stejně drahé jako u nás.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

 

Od roku 2018 bude v Řecku zavedena pobytová taxa. Platba bude přímo na recepci hotelu v den příjezdu:

• 0,50 € za pokoj a noc pro 1-2 hvězdičkové hotely
• 1,50 € za pokoj a noc pro 3 hvězdičkové hotely
• 3,00 € za pokoj a noc pro 4 hvězdičkové hotely
• 4,00 € za pokoj a noc pro 5 hvězdičkové hotely
• 0,50 € za noc v apartmánech všech kategorií

 

Hotely Thassos