Přímo u pláže | Typ pláže: písčito - oblázková

Popis

Popis hotelu Vime Gorgonia Beach Resort *****

Poloha
 • Klidné místo
 • Přímo u několika přírodních lagun a národního parku Wadi El Gimal
 • Nejbližší nákupní možnosti, restaurace a kavárny jsou přímo v areálu hotelu
 • Letiště Marsa Alam cca 120 km
Pláž
 • Písčito-oblázková, cca 800 m dlouhá, pláž má pozvolný vstup s místy korálovým podložím a leží přímo u hotelu (doporučujeme vhodnou obuv do vody)
 • Pro vstup možnost využít molo
 • Bar, sprchy a WC
 • Plážové osušky zdarma
Ubytování
 • Standardní pokoj
 • Individuální klimatizace
 • Koupelna se sprchou nebo vanou, WC, vysoušeč vlasů
 • Telefon, SAT-TV
 • Koutek k posezení
 • Minibar za poplatek (voda zdarma)
 • Bezpečnostní schránka zdarma
 • Balkon nebo terasa
 • Dětská postýlka na vyžádání zdarma
Popis
 • Recepce, bankomat a směnárna
 • 3 restaurace a 6 barů, kavárna
 • Nákupní galerie, minimarket
 • Diskotéka, kadeřnictví
 • Fitness, wellness
 • 4 bazény a bazén pro děti (1 z bazénů vyhřívaný 1. 11.-15. 4.)
 • Lehátka a slunečníky zdarma
Internet
 • Wi-Fi ve všech veřejných prostorách za poplatek
 • Internetový koutek za poplatek
Sport a zábava
 • Zdarma: animační programy, dětské hřiště, volejbal, basketbal, šipky, stolní tenis, fitness, fotbal, tenis
 • Za poplatek: služby wellness centra, sauna, masáže, parní lázně, potápění, kulečník
Stravování
 • All Inclusive: snídaně, oběd a večeře formou bufetu, pozdní snídaně, snacky a občerstvení, neomezené množství místních vybraných alko a nealko nápojů (9.00-24.00), 1x za pobyt možnost po předchozí rezervaci navštívit ? la carte restauraci, víno se podává pouze během obědů a večeří

Celkové hodnocení hotelu

Hodnotilo

15 uživatelů

Pořadí

9. nejlépe hodnocený hotel v destinaci .

Poslední komentář

29.6.2017 | Alex
Datum pobytu: 1.6.2017
S pobytem v Gorgonii naprostá spokojenost. Jediné, co by všichni klienti hotelu uvítali, by bylo zavedení free wifi vzhledem k 5*hotelu. Pro mne však je nejkrásnější internet na dovolené pod hladinou moře... Tento hotel mohu s klidným svědomím doporučit a určitě se sem ještě někdy vrátím. Gorgonii doporučím spíše zdatnějším šnorchlařům, vstupy do vody jsou náročnější (korálové podloží, díry, při větru a přílivu je špatně vidět, kam šlapete, loni byla u vstupu do moře stále jedovatá ropušnice, letos 2 jedovaté homolice, takže pozor, dívat se, kam šlapete a rozhodně boty do vody!!!) V lagunách je možnost si i jen tak zaplavat, denně jsme v nich viděli želvy a nesčetněkrát, i když jsme si šli jen tak zaplavat, plavali vedle nás...krása....S chůzí vybojkovanými koridory mají mnohdy problémy starší lidé a malé děti. V hotelu bylo dost i velmi malinkých dětí, batolat, se kterými byli rodiče nuceni zůstat u bazénů. Let domů - v pohodě, vše OK, je jen velká škoda, že časy letů jsou takové jaké jsou, ukradnou tím poslední den pobytu, z hotelu jsme jeli na letiště ve 2.30hod ráno. Co se týče kontrol na letišti v Marse - všichni cestující se při kontrole zavazadel a kufrů musí povinně zout, pak projít, následuje osobní prohlídka všech (od hlavy až k patě prošahají - ženu pochopitelně žena, muže muž), neexistuje projít s vodou, zapalovačem, ostrým předmětem atd. Toto vše proběhne 2x, pak leckterým přejedou čímsi ruce - dlaně a prsty - prý kontrola, zda někdo nepřišel do styku s výbušninou, výbuš. prachem - zanechá to prý neviditelné stopy. (U toho svůj podpis, předložení pasu, zápis.) Některým i náhodná kontrola kufrů. Dovolenou jsme si užili, byli jsme moc spokojeni a určitě se někdy vrátíme počtvrté....

Nejnovější recenze

3
27.3.2016 | L.B
Datum pobytu 1.3.2016
3/5 - Průměr
Čtyři hvězdy by stačily.
5
26.9.2015 | Hanka
Datum pobytu 1.9.2015
5/5 - Úžasné
Jak už jsem zmiňovala,nebýt vstupu přes korál.podloží určitě bychom hotel rádi navštívili znovu.I když toto bylo pro nás mínus,nemohu jinak celkově hodnotit než 5*.
5
10.10.2014 | Rakub
Datum pobytu 1.9.2014
5/5 - Úžasné
Nemám ve zvyku vracet na stejné místo. Do Gorgonie se plno hostů vrací. Možná, až budu chtít příště zase vypadnout někam za úžasným šnorchlováním, skvělým počasím a hotelovým areálem, u kterého hledat chyby dá docela práci, vrátím se do Gorgonie i já. Cesta z letiště trvá 1,5 až 2 hodiny v závislosti na tom, kolik hotelů autobus ještě objíždí. Není to nic, co by mělo být nějaký větší problém. Cesta podél moře, členitou pouští rychle utíká. Nedoporučuji pro ty, kdo neradi šnorchlují, pro rodiny s malými dětmi a pro ty, co chtějí "línější dovolenou". Všichni ostatní budou nadšení! Naopak hotel, kde bylo cca 5 dětí, osazenstvo vesměs italsko-německo-české národnosti bylo nesmírně klidné a tiché, žádný hlasitý zvuk, řev.

Marsa Alam

Marsa Alam se nachází na spojnici pobřeží Rudého moře a silnice, která vede k pobřeží Edfu, vzdáleného 230 km. Tato silnice, vystavěná pravděpodobně Ptolemaiem II. prochází několika historicky zajímavými místy, kde staří Egypťané dolovali většinu svého zlata.

Přímo u silnice se nachází 2 oblasti – Wadi Barmiya a Wadi Miya, kde nechal, mimo jiných, vystavět chrám také Seti I. Podél této silnice lze také najít několik míst s nápisy ve skalách, zobrazující zvířata (také např. žirafy), dobytek, ale také scény z lovu apod. S postupným rozšiřováním silnice (zatím je pro turisty uzavřena), však budou mnohé tyto poklady navždy ztraceny.

Zatímco tedy tato oblast sloužila jako zdroj zlata, silnice samostatná byla důležitou obchodní cestou mezi údolím Nilu a pobřežím Rudého moře. Obrovskými přednostmi tohoto místa jsou však především překrásné korálové útesy, čisté moře a úchvatné východy slunce. Neustále jsou objevovány nové oblasti pro potápění i šnorchlování. Za mnohé jmenujme např. Elphinstone, Daedalus Reef, Zabargat nebo delfíní zátoku, které je ideální i pro šnorchlování.

"Popisek byl převzat z katalogu CK Firo Tour"

Egypt

Poloha: Egypt, země faraónů, pyramid, země životodárné řeky Nil, krásného Rudého moře plného korálových útesů, rozkládající se mezi Středozemním a Rudým mořem na pomezí Afriky a Asie na ploše 1.001.450 km2. Země, kde díky úrodným záplavám řeky Nil (druhá nejdelší řeka na světě, 6671 km) vznikla jedna z nejstarších civilizací na světě, kde dnes žije jen v hlavním městě v Káhiře (Al-Qahirah) více jak 17 miliónů obyvatel z celkových 70. Většinu území Egypta tvoří poušť. Kromě okolí Nilu, kde žije nejvíce obyvatel, vznikla mnohá přímořská letoviska, která lákají své návštěvníky novými hotely, skvělými službami a především krásným koupáním. Egyptská arabská republika se rozkládá v severovýchodní Africe u pobřeží Středozemního a Rudého moře a na Sinajském poloostrově. Značnou část území zaujímají pouště Sahara a Libyjská poušť s pánvemi a oázami, na jihozápadě s horskými masivy. Východně od údolí Nilu se pak nachází Arabská poušť, která je při pobřeží Rudého moře skalnatá a hornatá, podobně jako Sinajský poloostrov. Ve vnitrozemí je podnebí subtropické s velkými výkyvy teplot, na severním pobřeží kontinentální. V Egyptě je velmi příjemné klima od října do konce června, naopak v letních měsících (červenec až první polovina září) teploty vystupují na 40 °C, v jižních oblastech až na 50 °C. Jediným stálým tokem je Nil, řada dalších údolí obsahuje vodu jen v období dešťů. Pouště jsou bez rostlinstva, místy křovité nebo travnaté, podél Nilu roste subtropické rostlinstvo. K nejpřitažlivějším pamětihodnostem patří pyramidy a Sfinga.

Jazyk: Mluví se arabsky, domluvíte se však i anglicky, rusky, francouzsky a v některých obchodech se akceptuje i němčina.

Měna: Měna je egyptská libra (EGP) = 100 piastrů. Do Egypta je možno vyvážet jakoukoliv volně směnitelnou měnu v jakémkoliv množství. V hotelích a některých obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi. Peníze lze měnit v hotelích, směnárnách nebo v bankách bez poplatku za výměnu. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:30 do 14:00 hodin.

Ceny: Ceny v restauračních zařízeních se liší v závislosti na jejich kvalitě. Ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD. Je třeba vždy klást důraz na hygienickou úroveň stravovacího zařízení. Pro evropského strávníka je nevhodná konzumace ovoce, které nelze bezpečně omýt, tepelně nezpracované zeleniny, pouličně prodávané zmrzliny a vody z veřejného vodovodního řadu. Pijte pouze kupovanou balenou chlazenou vodu. Nakupovat lze v supermarketech nebo na tržištích. K těm neodmyslitelně patří pověstné smlouvání.

Poznámka: V arabských zemích je zvykem věnovat za poskytnuté služby spropitné. Tzv. „bakšišné“ je v Egyptě nepsaným zákonem a záležitostí zcela nevyhnutelnou. Bakšišné tvoří tedy povinný příplatek k zájezdu. Jeho výše je uvedena v ceníku. Bakšišné, které platíte je rozdělováno zahraničním partnerem mezi personál hotelů a letiště či mezi řidiče. Bakšišné se inkasuje po příletu do Egypta zahraničním partnerem CK Alexandria. Vzhledem k místní mentalitě však můžete očekávat, že po vás bude personál hotelů za různé služby požadovat další mírné spropitné. Očkování a lékař: Očkování není povinné ani nutné. Cizincům jsou v EAR doporučovány služby soukromých nemocnic, které jsou sice stále podstatně nákladnější, avšak péče a služby jsou na mnohem vyšší úrovni než ve státních zařízeních. Zacházení s pacienty je na soukromých klinikách lépe organizováno a je rovněž zajištěna pooperační péče mnohem vyššího standardu než ve státních nemocnicích. Doprava: Po Egyptě funguje autobusová doprava klimatizovanými autobusy, v Káhiře lze ale také využít podzemní dráhu - metro, kterým se cestuje rychle a bezpečně. Hojně jsou rozšířeny ale i půjčovny automobilů, kde lze po předložení řidičského oprávnění a po vyřízení dalších formalit zapůjčit automobil. Co na sebe: V letních měsících, vyžaduje podnebí lehké bavlněné oblečení, klobouk se širokou střechou a sluneční brýle. V zimě může být v noci překvapivé chladno, přibalte si proto teplé svetry nebo plášť. Pro večery v poušti je nutné teplé oblečení po celý rok. Některé hotely a restaurace vyžadují, aby páni měli na sobě sako a dlouhé kalhoty. Do mešity není povolen vstup v krátkých kalhotách ani mužům, ani ženám. Ženy by na sobě měly mít delší šaty s rukávy, páni dlouhé kalhoty a sportovní košili. Plánujete-li cestu na horu Sinaj, vezměte si pevné boty a velmi teplé oblečení. Časový posun: Časový posun je v Egyptě o 1 hodinu více oproti České republice. Co je zakázáno: Do Egypta je zakázán dovoz potravin, alkoholu, pornografie, zbraní a všech druhů drog. Je nutno připomenout, že je striktně zakázán vývoz památek a zlata v nezpracované podobě. Kromě toho zvláště drogy (i ve velmi malém množství) jsou velmi pozorně sledovanou položkou. Postihy za prodej a přechovávání drog jsou přísné a pohybují se řádově v desítkách let odnětí svobody. Za nedovolené držení drog může být udělen i trest smrti.

Popis byl převzat z katalogu CK Alexandria

Vime Gorgonia Beach Resort *****

Doprava
Termín
Dní
Strava
Cena za dospělou osobu
Letecky
Praha
So 9.12 – So 16.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 290 Kč
Letecky
Praha
So 9.12 – St 20.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
17 190 Kč
Letecky
Praha
So 9.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
19 990 Kč
Letecky
Praha
St 13.12 – St 20.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
14 690 Kč
Letecky
Praha
St 13.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
18 690 Kč
Letecky
Praha
St 13.12 – St 27.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
23 690 Kč
Letecky
Praha
So 16.12 – So 23.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
17 590 Kč
Letecky
Praha
So 16.12 – St 27.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
27 190 Kč
Letecky
Praha
So 16.12 – So 30.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
30 790 Kč
Letecky
Praha
St 20.12 – St 27.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
24 290 Kč
Letecky
Praha
St 20.12 – So 30.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
28 390 Kč
Letecky
Praha
St 20.12 – St 3.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
36 590 Kč
Letecky
Praha
So 23.12 – So 30.12.2017
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
23 190 Kč
Letecky
Praha
So 23.12 – St 3.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
12 dní
all inclusive
31 690 Kč
Letecky
Praha
So 23.12 – So 6.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
34 990 Kč
Letecky
Praha
St 27.12 – St 3.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
21 990 Kč
Letecky
Praha
St 27.12 – So 6.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
11 dní
all inclusive
24 990 Kč
Letecky
Praha
So 30.12 – So 6.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
20 990 Kč
Letecky
Praha
So 30.12 – So 13.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
27 490 Kč
Letecky
Praha
So 6.1 – So 13.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 390 Kč
Letecky
Praha
So 6.1 – So 20.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 390 Kč
Letecky
Praha
So 13.1 – So 20.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
15 390 Kč
Letecky
Praha
So 13.1 – So 27.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
21 390 Kč
Letecky
Praha
So 20.1 – So 27.1.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
8 dní
all inclusive
16 490 Kč
Letecky
Praha
So 20.1 – So 3.2.2018
2 lůžkový pokoj PROMO, 2 přistýlky
15 dní
all inclusive
22 890 Kč